Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Cd. 3

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Cd. 4

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mtl
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2012, 11:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: mtl »

Maccyw, pieknie gratuluje wyniku.

Dziekuje, ze znalazles czas i wrzuciles dzisaj :)

Masz jakies view na edka badz kabla ? na najblizesz dni/tygodnie jesli mozesz to wrzuc prosze wykres jak to widzisz.

tnx

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Maccyw, mógłbyś napisać jakie były : średni zysk, strata i maks. zysk, strata? Dziękuję :)
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Analizowanie tych wszystkich screenów wymaga nieludzkiej pracy.
Wolałbym skompresowany plik html z statementu.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Dla osób logicznie rozumujących mój brak obecności jest oczywisty. Zresztą fakt, kuskus ma co do jednego rację - po co w ogóle piszę na forum logicznie rzecz ujmując chyba po nic, chyba jedynie dla własnej satysfakcji ale wystarczającą satysfakcję daje mi trading. Tak więc z niniejszym forum się rozstaję a osoby które są zainteresowane w statmentach znajdą odpowiedź jak wygląda moja dalsza przygoda z tradingiem.

Luźne przemyślenia co do CJa, ICT i innych strategii spekulacyjnych. Metody i rozumowanie obu Panów działają, dają fajne rezultaty gdyby to połączyć w całość. Jeżeli odseparujemy ICT od CJ to znacznie trafniejsze poglądy miał CJ i to jego bardziej się trzymam. W kwestii ICT daje on 100% trafności co do niektórych formacji o których kręcił video, w takim kontekście warto go słuchać. Czy ponoszę również straty ? Tak, jak każdy. Nie ma czegoś takiego jak 100% pewności co do danej pozycji i w zasadzie pomimo licznych obserwacji zawsze stratę należy traktować jako coś oczywistego i nie jest możliwe jej całkowite wyeliminowanie, a wyłącznie chodzi o to aby wyjść na plus.

Ponadto jeżeli chodzi o CJa, mapy istnieją ale ich stosowanie również może być zwodnicze bowiem mapy nie pokazują przykładowo Stop huntów. Zaprezentuję to na przykładzie ropy WTI. I tak btw dla niedowiarków poniżej rozrysowuję dwa warianty ropy WTI tego co się z nią stanie. Proponuję obserwować w przyszłym tygodniu ropę WTI celem potwierdzenia czy "przepowiednia" się sprawdziła. W przypadku wariantu nr 2 ruch zajmie cały miesiąc, przy czym 1/2 miesiąca to będzie chop zone (który w uproszczeniu narysowałem). W przypadku zaistnienia wariantu nr 2 można byłoby stwierdzić że jednak mapy działają (ale nie miałoby to sensu bo jest to usilne udowadnianie działania map który zwyczajnie potrafią się urywać stop huntem, chop zonem, resetem itp) bowiem ukształtuje się duże W (ukształtowane zostanie w trakcie chop zone). Bardziej skłaniam się do zaistnienia wariantu nr 2, bowiem miesięczna świeca będzie wzrostowa na zamknięciu. W przypadku wariantu nr 1 ruch UP będzie większy i bardziej agresywny (Chop zone wystąpi wtedy gdzieś w środku wzrostowej świecy w ujęciu miesięcznym).

Tak czy owak - w lipcu ropa do góry i na koniec lipca miesięczna świeca powinna być świecą wzrostową.

WARIANT 1
Obrazek

WARIANT 2
Obrazek

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

No i długo nie było trzeba czekać. Spostrzegawczy traderzy mogą znaleźć nawet na jednym z moich wariantów małą lukę cenową, ale fakt nie sądziłem że luka będzie aż tak duża. Dla mnie akurat dobrze bo miałem pozycję przez weekend ale dla osób które boją się weekendowych luk żadna strata, bowiem teraz powinni utrzymać się na poziomie gdzie luka ma swoje high (trochę może go wybijając w poniedziałek), następnie wrócić do low z piątkowej sesji.

W skrócie - WARIANT 2. Jeden element który mi nie pasuje to dane z OPEC które będą dobre dla wzrostów ropy, możliwe zatem że albo zostanie to zignorowane albo Rosja zaskoczy mniejszą redukcją dostaw. Czyli takie "baju baju" dane ze spotkania OPEC "rozczarują" inwestorów, dziwne to bo wiadomo od dawna że będą zajebiste dla wzrostów ropy. Możliwe zatem że "wypełnią" całą tę lukę do wtorku robiąc ostrzejsze wcięcie w poniedziałek i we wtorek run do góry. Aczkolwiek dla mnie na obecny moment to ropa pozostaje w WARIANT 2 bez zmian z chop zonem na obecnym poziomie. BTW. Czyli zatem UFO jednak istnieje :lol:

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Jest wcięcie, nie będzie chop zona na tym poziomie. Zapewne będzie on na wykończeniu ruchu wzrostowego. Ropa LONG już bez czekania, zapewne zrobią całkiem ładny ruch wzrostowy w nocy. Tym samym niedowiarki dostały porcję tradingu w moim wykonaniu. A skoro potraficie lepiej to dajcie Wasze wyniki które czegokolwiek dowiodą.

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Ropa się sprawdziła ?
To spróbujmy teraz z tym - USD/JPY.

Mtl -miałem rozrysować GBP/JPY, ale USD/JPY jest dla mnie bardziej oczywisty i w sumie będę trejdował to obok ropy. Dodam jeszcze że w poniedziałek - wtorek powinni się rozstawić do tego wzrostu, aczkolwiek wtorek to już może być wzrost bo są mocno zakumulowani i zgadywanie kiedy dokładnie ruszą nie ma sensu. Po trzecim dołku ruszą, zapewne nie będzie to poniedziałek z oczywistych powodów - bo to poniedziałek. Ostrzegam tylko że to jest coś jakby mapowanie, a jak wiadomo mapy lubią się urwać. Ale tutaj kilka czynników dla mnie ładnie się pokrywa ze sobą więc spodziewam się rezultatu jak z ropą (która nota bene jest dopiero w lvl 1 i w tym tygodniu dalsze wzrosty).

Jeszcze jedno, żeby później nie było - na narysowanej mapie macie Wzrost - Spadek - Wzrost. Ten pierwszy wzrost to nadchodzący tydzień. Na piątek powinni wybić 3 wierzchołek i w piątek powinni zacząć spadek który potrwa przez większość następnego tygodnia (od 19 do 24 lipca). Wtedy osobiście szukał będę okazji wzrostu na GOLD. Natomiast od 24 lipca potrwa chop zone. Może trwać tydzień lub 1,5 tygodnia. Następnie w sierpniu powinien rozpocząć się ten rajd w górę czyli ostatni ruch który widzicie na screenie.

USD/JPY
Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

mtl
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 11 mar 2012, 11:40

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: mtl »

dzieki,maccyw :D

ODPOWIEDZ