Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

i jeszcze coś na deser

Mapa cyklu 1 na DAX
dax 1 cykl.png
oraz jej wykonanie w 3 cyklu :-)
#Germany30_H4_2016-10-24_10-09-18.gif

Od razu powiem że nie jest to gotowy zestaw reguł o jaki większość z nas zabiega, to raczej dość skomplilkowany proces szukania śladów i charakterystycznych struktur obarczony dość sporą uznaniowością ale takie to jest i tak to działa. Dobrze jest znać podstawy PA i umiejętność czytania wykresu, co jak i dlaczego tak a nie inaczej wykres się rysuje.

Jeśli ktoś myśli podobnie i chce popracować w grupie to piszcie na priv. Na grupie dla wąskiego grona zamieszczę inne mapy. Teraz następuje wykańczanie 3 cyklu na większości czytelnych dla mnie par i indexów, za jakiś czas wszystko zacznie budować się od nowa, nastąpią przetasowania i zamiana cykli, to będzie okres o mniejszej pewności (brak odpowiednio dobrego wzorca ) i większego poszukiwania. Może w kupie pójdzie szybciej..

zapraszam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

pim no bardzo ladnie w koncu ktos kto stosuje CJ ze skutecznoscia absolutna :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

Awatar użytkownika
DavidFx
Maniak
Maniak
Posty: 3151
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:35

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: DavidFx »

pim co sadzisz o GBPJPY namaluj co na nim widzisz :d
AIM FOR THE IMPOSSIBLE!

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

nie analizuję krosów... przynajmniej na tą chwilę kiedy znam cykl na indexach i USDCAD. Kiedyś CJ ładnie to opisał.
Mniej więcej taki to miało sens:
"Nie ma co ganiać wszystkich lisów z dubeltówką wystarczy wybrać najbardziej tłustego z najpiękniejszym futrem, wleźć mu do nory i wrzucić granat" :roll:

eresz
Gaduła
Gaduła
Posty: 204
Rejestracja: 22 cze 2010, 18:53

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: eresz »

pim pisze:i jeszcze coś na deser

Mapa cyklu 1 na DAX
dax 1 cykl.png
Wow, jestem pod wrażeniem opisu i analizy,
na Twoim screenie wszystko wygląda super czytelnie, znakomita robota
pim pisze:Teraz już tylko tym się zajmuję, rzuciłem pracę, siedzę po 8-10 godzin dziennie ,
no i podziwiam odwagę i jaja :D

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

każdy by rzucił taka robotę, choć dobrze płatna to ciężka fizycznie .. niemiecki zmywak miał zalety: nie angażował mózgownicy i płacił 2 średnie krajowe :-) dodatkowo motywował żeby posiedzieć przy wykresach :-)

wierz mi, to nie była specjalnie trudna decyzja... wystarczyło zrobić spore depo i iść w cholerę :-) udało się i polecam każdemu

wejdz na FB i zerknij na szczegolową rozpiske

https://www.facebook.com/groups/743800272410745/

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

Witaj pim

Będę zainteresowany dołączeniem do Was tyle że za jakiś czas jeżeli to wciąż będzie możliwe :P

BTW. Mam konto u dwóch różnych brokerów. U obu brokerów lewar 1:100. Pytanie tylko dlaczego otwarcie u jednego z nich 1 lota dla 20 pipsów daje taki sam wynik finansowy jak u drugiego otwarcie 0.30 lota i zrobienie ...tych samych 20 pipsów na tej samej parze walutowej :lol:
Co to kurwa w ogóle ma być ? No przecież to jawny wał.

EDIT: Teraz przynajmniej przestało mnie dziwić dlaczego As28 napisał mi kto normalny gra prawdziwą kasę takimi lotami...No to teraz mnie to już w ogóle nie dziwi skoro u jednego brokera na tym samym lewarze otwarcie gównianych 0.30 daje wynik jak u drugiego otwarcie 1 lota...

Awatar użytkownika
as28
Maniak
Maniak
Posty: 1722
Rejestracja: 23 lut 2013, 20:14

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: as28 »

przerobiłem z 10 brokerów i loty na walutach powinny być takie same,
idzie to zawsze policzyć,
wałki mogą robić brokerzy z jakiś wysp nieznanych, ale w takich strach nawet kasę trzymać, nawet niewielką,
ogólnie polecam admiral markets choć ostatnio na funcie mieli niezły odlot,
jakkolwiek z tego co pisali mieli ludziom zwracać część tej zwały
Lepszy 3 dni studiowania Steva Mauro niż 3 lata CJ.
Szukaj darmowych kursów w necie aby zrozumieć dzienną manipulację.

pim
Gaduła
Gaduła
Posty: 97
Rejestracja: 19 lut 2015, 09:52

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: pim »

maccyw pisze:Witaj pim

Będę zainteresowany dołączeniem do Was tyle że za jakiś czas jeżeli to wciąż będzie możliwe :P

BTW. Mam konto u dwóch różnych brokerów. U obu brokerów lewar 1:100. Pytanie tylko dlaczego otwarcie u jednego z nich 1 lota dla 20 pipsów daje taki sam wynik finansowy jak u drugiego otwarcie 0.30 lota i zrobienie ...tych samych 20 pipsów na tej samej parze walutowej :lol:
Co to kurwa w ogóle ma być ? No przecież to jawny wał.

EDIT: Teraz przynajmniej przestało mnie dziwić dlaczego As28 napisał mi kto normalny gra prawdziwą kasę takimi lotami...No to teraz mnie to już w ogóle nie dziwi skoro u jednego brokera na tym samym lewarze otwarcie gównianych 0.30 daje wynik jak u drugiego otwarcie 1 lota...

spoko, znajdziesz czas to sie dolacz, chociaz poczytac mozesz juz teraz

maccyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 349
Rejestracja: 26 sie 2013, 23:29

Re: Z kapitanem Jack'iem na zmanipulowanych wodach

Nieprzeczytany post autor: maccyw »

GBP/CAD. Mogłem zrealizować +500 dzisiaj a zrealizowałem gówno. Dlaczego ? Bo zakładałem że mamy pierwszy push UP. Tymczasem mamy nic. Przy okazji As28 - zerknij sobie na H4 ile masz na GBP/CAD pinów. I ostatecznie i tak dupa z tego wyszła. Tutaj de facto nie było żadnych wątpliwości. To ponownie pokazuje że na FX pewne jest tylko to co się wydarzyło.

Albo po prostu wpieprzyłem się na chop zone. Skoro nie da się ustalić co robią to należy chyba uznać że to chop zone i zaczekać na lepsze dni dla tej pary.

Jakkolwiek, obserwujcie AUD/USD i pamiętajcie o czym pisałem. Teraz robią push nr 1 na H4. Gdy go zrobią to wiecie czego szukać. Strzelmy im w dupę bo się skurwysynom należy. Tu będzie okazja do zarobienia poważniejszych pieniędzy bez gorączkowej walki o 20 pipsów.

PS. pim, poczytałem na forum Twoje posty i poczytam też grupę :P Thx za zaproszenie i thx za ICT bo to Ty go odkryłeś na tym forum, pamiętam :P

ODPOWIEDZ