Z betonowego lasu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

dzikson pisze:
24 cze 2020, 17:22
tequila pisze:
24 cze 2020, 14:01
waluty - ogólnie gram na długoterminowe osłabienie dolara do wielu walut przynajmniej do jesiennych wyborów.
Możesz rozwinąć myśl? Czym motywujesz swoją decyzję? Idziesz w kierunku możliwej przegranej/wygranej Trumpa przez co zakładasz osłabienie dolara, czy raczej myślisz o czymś innym co będzie miało również mocny lub większy wpływ na wartość USD?
Też uważam że będzie osłabienie dolara i to nie tylko do wyborów a dłuższe. Pytanie kto szybciej będzie niszczył swoją walutę US czy UE. Dolar powinien słabnąć w miarę jak będzie się uspokajać sytuacja na świecie. Jak się dzieje źle to wszyscy dolar i frank i częściowo jen i of course złoto. Także dolar powinien odreagować. Ja edka widzę na 1.22 tylko niech dadzą mi podebrać L niżej :P
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

kawa, cukier, kakao w to nigdy nie inwestowałem. Kawa wygląda najlepiej w mojej ocenie ale bym wychodził na 111. Czemu Ty na 114?
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

114 na D1 wypada jakoś linia trendu spadkowego pociągnięta po szczytach. Jutro lepiej to opisze bo z komórki klikam. Co do srebra to 19.5 owszem trzyma ale to IMO kwestia czasu. Pierwszy cel 21 drugi grubszy 24

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Aktualizacja do kawy.
tak to widzę w szerszej perspektywie. Sprawę komplikuje trochę duża nadprodukcja kawy i zbiory, które nie wiadomo jak będą wyglądały bo podobno przez CIVID nie ma kto zbierać - brak pracowników. Niemniej jest tanio.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Silver poziomy 21 i 25-26 cel
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

tequila pisze:
25 cze 2020, 09:36
Aktualizacja do kawy.
tak to widzę w szerszej perspektywie. Sprawę komplikuje trochę duża nadprodukcja kawy i zbiory, które nie wiadomo jak będą wyglądały bo podobno przez CIVID nie ma kto zbierać - brak pracowników. Niemniej jest tanio.
Jak swap/rolowanie na kawie? Ile się traci jakbym chciał potrzymać z pół roku do roku? Do wyznaczania TP tylko linii horyzontalnych używam. Te po szczytach czy dołkach rzadko kiedy używam.
Co do kawy to jeszcze jedna kwestia. Cena jest niska od dłuższego czasu jaki jest tego powód? Kiedyś czytałem że kawa zniknie do 2080 roku bo jest jakiś szkodnik który zjada liście kawy więc patrząc z takiej perspektywy wydaje się że to powinien być towar luksusowy a więc i droższy.

Silver po przejściu 19,5 widzę dalej 21 i 27,5 ale tak jak wspomniałem obawiam się trochę JP. Na 19,5 pewnie zamknę wszystko albo zostawię 10% tego co otworzyłem.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Ancymon pisze:
25 cze 2020, 10:35

Jak swap/rolowanie na kawie? Ile się traci jakbym chciał potrzymać z pół roku do roku?
Ostatnie rolowanie na kawie to +170/-170. A jakie bedzie następne to nikt nie wie. Stanowi to ok. 1,8% wartości aktualnej ceny

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Na kawie nie mam swap, czyli 0, rolowań nie liczę. Generalnie punkty swapowe na całym portfelu mam ujemne. Nie wnikam w to ile gdzie, traktuję to jako dodatkowy koszt transakcji i tyle. Od czasu do czasu zagrywam coś na szybko by pokryć koszty swapu i wyjść na plus dziennie. Powód spadku prawdopodobnie nadprodukcja od 2-3 lat. Niemniej historycznie patrząc nie przeszkadzało kursowi w robieniu niezłych wybić. Aktualnie postrzega się mniejsze spożycie w wyniku zamknięcia lokali gastronomicznych i hoteli. Jak zwykle, są argumenty na spadki i wzrosty. Ja w kawie mam niewielki procent portfela ale liczę, że pozycja da zarobić niezły profit w perspektywie kilku miesięcy. Trzeba być cierpliwym. Ja przywykłem trzymać jakiś walor nawet i 6 m-cy wide GBP/USD, który w ubiegłym roku grałem pod breksit. Wchodziłem w S od 1,25 do 1,35 (taki grid). Każda z pozycji w tym roku została zamknięta na plus. COVID mi w tym pewnie dopomógł. W GBP/USD w marcu się przestawiłem w Longi i cały czas budowany jest grid pod setup 1,32-1,35

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

COFFEE.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

SILVER.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ