Z betonowego lasu

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
24 cze 2020, 07:58
Tu nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, a o samo zrozumienie drugiej strony i podejmowanych decyzji..
Sam długo zastanawiałem się czemu jeśli ktoś czeka za jakimś poziomem to nie gra do tego poziomu, a potem odwraca pozycji, dopiero to zrozumiałem po kilku wejściach na żywo tej osoby, zobaczyłem że wszystko jest "ruchome", a na rynku nie ma nic pewnego..

Ciekaw jestem rozwinięcia eur/gbp ze względu na trwający trend wzrostowy, ale miejsce ciekawe bo fibo 50 więc wszystko jest możliwe
No i jest tak samo niepewne w obu kierunkach.
Nie istnieje żadne większe ani mniejsze prawdopodobieństwo, że założenie tradera wypali, więc nadal, ja też nie rozumiem.
To, że dany trader uważa, że ma większą szansę zawierając transakcje w jednym kierunku niż w drugim, zupełnie nic
nie znaczy.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

masz rację, ale jeśli jego (tradera) i tylko jego statystyka to potwierdza to znaczy że jego system działa. Nie liczy się nic, absolutnie nic po za stanem konta który weryfikuje kto jak "czuje" rynek i kiedy jego racja jest bardziej jego.
Jak ktoś zarabia od 4 lat to znaczy że trader dobrze uważa że ma większą szansę
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

dreptak
Gaduła
Gaduła
Posty: 197
Rejestracja: 03 wrz 2019, 12:44

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: dreptak »

ninjaproject pisze:
24 cze 2020, 09:55

Nie istnieje żadne większe ani mniejsze prawdopodobieństwo, że założenie tradera wypali, więc nadal, ja też nie rozumiem.
To, że dany trader uważa, że ma większą szansę zawierając transakcje w jednym kierunku niż w drugim, zupełnie nic
nie znaczy.
Sorry ,ale dla mnie to glupoty .

Po pierwsze z tego powodu ,ze z reguly wiekszosc probujacych szczescia w tradingu i robiacych miliony na forach nie stac na zakup danych z rynku ,co np. dla CME to koszt okolo 30 baksow .

Po drugie smiesznie wygladaja analizy crossow walutowych bez analizy rynkow bazowych ,np . dla EURGBP ,bez analizy EURUSD i GBPUSD.
To tak jak analizowac zmiane ceny salaty do ceny jajek na przyklad .

W takim przypadku -rzeczywiscie grajacy jest w gorszej pozycji niz u bukmachera ,bo tam przynajmniej pradopodobienstwo policzyl za niego tzw.oddsmaker . :D :D :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
24 cze 2020, 10:42
masz rację, ale jeśli jego (tradera) i tylko jego statystyka to potwierdza to znaczy że jego system działa. Nie liczy się nic, absolutnie nic po za stanem konta który weryfikuje kto jak "czuje" rynek i kiedy jego racja jest bardziej jego.
Jak ktoś zarabia od 4 lat to znaczy że trader dobrze uważa że ma większą szansę
Spoko, ja tylko zadałem pytanie i dostałem jakąś gburowatą odpowiedź, że nie czytam ze zrozumieniem.
W pierwszym poscie autora jest mnóstwo niejasności, które najpierw by trzeba zdefiniować, zanim się rzuci
zarzut, że ktoś czyta bez zrozumienia.
Np.:
Co autor ma na myśli przez "longterm"?
Co autor rozumie przez "tanio"?

I pewnie bym jeszcze znalazł inne nieścisłości...
EURUSDMonthly.jpg
Np., czy para EURUSD jest tanio, to znaczy, że autor jest przygotowany na ewentualny spadek do linii Stop Loss na powyższym obrazie, longterm?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

Dzień dobry.
Widzę, że kolega preferuje podobny styl inwestowania co mój. Też od kilku lat na mega plusie. Gra oczywiście bez stop losa. Długie interwały czasowe i długie trejdy. Inwestuje jednocześnie na około 10 parach walutowych, kruszcach i surowcach.
Dodam od siebie, mój portfel jest zbudowany w oparciu o w/w instrumenty z podziałem procentowym, 40% kruszce, 50% waluty, 10 % surowce.
Griduje pozycje zarabiające. Częsciowo zamykam pozycje przy dojściu do lokalnego szczytu lub dołka z zamiarem odkupu taniej. Są pozycje które trzymam miesiąc lub nawet 3. Najważniejsze by cały portfel dobrze działał i strategia. Jak coś służę wymianą zdań i poglądów, chociaż na DT się nie udzielam bo tam to szkoda prądu na to co tam się wyczynia. Żeby nie było off top.
Obecnie w L na kakao z celem do około 2700.
L cukier z celem do 12,9-13,5
L kawa, cel 114,90
L Platyna cel 906,00 drugi cel 1000
Zloto i sreblo longi co najmniej na poł roku cel będzie wiadomy jak rynek się rozwinie.
waluty - ogólnie gram na długoterminowe osłabienie dolara do wielu walut przynajmniej do jesiennych wyborów.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

tequila pisze:
24 cze 2020, 14:01
waluty - ogólnie gram na długoterminowe osłabienie dolara do wielu walut przynajmniej do jesiennych wyborów.
Możesz rozwinąć myśl? Czym motywujesz swoją decyzję? Idziesz w kierunku możliwej przegranej/wygranej Trumpa przez co zakładasz osłabienie dolara, czy raczej myślisz o czymś innym co będzie miało również mocny lub większy wpływ na wartość USD?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

dzikson pisze:
24 cze 2020, 07:58
Tu nie chodzi o czytanie ze zrozumieniem, a o samo zrozumienie drugiej strony i podejmowanych decyzji..
Sam długo zastanawiałem się czemu jeśli ktoś czeka za jakimś poziomem to nie gra do tego poziomu, a potem odwraca pozycji, dopiero to zrozumiałem po kilku wejściach na żywo tej osoby, zobaczyłem że wszystko jest "ruchome", a na rynku nie ma nic pewnego..

Ciekaw jestem rozwinięcia eur/gbp ze względu na trwający trend wzrostowy, ale miejsce ciekawe bo fibo 50 więc wszystko jest możliwe
Na EUR/GBP dla mnie cena powyżej 0.9 jest dobrą ceną do shorta. W górę możemy dolecieć nawet do 0.917 tam wypada R100 w tym tygodniu i jest to bardzo mocny opór. Tam będę rewidował swoje założenia co do dalszych losów tej pary.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

ninjaproject pisze:
24 cze 2020, 10:53
dzikson pisze:
24 cze 2020, 10:42
masz rację, ale jeśli jego (tradera) i tylko jego statystyka to potwierdza to znaczy że jego system działa. Nie liczy się nic, absolutnie nic po za stanem konta który weryfikuje kto jak "czuje" rynek i kiedy jego racja jest bardziej jego.
Jak ktoś zarabia od 4 lat to znaczy że trader dobrze uważa że ma większą szansę
Spoko, ja tylko zadałem pytanie i dostałem jakąś gburowatą odpowiedź, że nie czytam ze zrozumieniem.
W pierwszym poscie autora jest mnóstwo niejasności, które najpierw by trzeba zdefiniować, zanim się rzuci
zarzut, że ktoś czyta bez zrozumienia.
Np.:
Co autor ma na myśli przez "longterm"?
Co autor rozumie przez "tanio"?

I pewnie bym jeszcze znalazł inne nieścisłości...

EURUSDMonthly.jpg
Np., czy para EURUSD jest tanio, to znaczy, że autor jest przygotowany na ewentualny spadek do linii Stop Loss na powyższym obrazie, longterm?
Dadas proszę Cię żebyś więcej się nie wypowiadał w moim wątku, a mnie proszę dodaj do ignorowanych.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Ancymon
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 50
Rejestracja: 16 cze 2020, 21:22

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: Ancymon »

tequila pisze:
24 cze 2020, 14:01
Dzień dobry.
Widzę, że kolega preferuje podobny styl inwestowania co mój. Też od kilku lat na mega plusie. Gra oczywiście bez stop losa. Długie interwały czasowe i długie trejdy. Inwestuje jednocześnie na około 10 parach walutowych, kruszcach i surowcach.
Dodam od siebie, mój portfel jest zbudowany w oparciu o w/w instrumenty z podziałem procentowym, 40% kruszce, 50% waluty, 10 % surowce.
Griduje pozycje zarabiające. Częsciowo zamykam pozycje przy dojściu do lokalnego szczytu lub dołka z zamiarem odkupu taniej. Są pozycje które trzymam miesiąc lub nawet 3. Najważniejsze by cały portfel dobrze działał i strategia. Jak coś służę wymianą zdań i poglądów, chociaż na DT się nie udzielam bo tam to szkoda prądu na to co tam się wyczynia. Żeby nie było off top.
Obecnie w L na kakao z celem do około 2700.
L cukier z celem do 12,9-13,5
L kawa, cel 114,90
L Platyna cel 906,00 drugi cel 1000
Zloto i sreblo longi co najmniej na poł roku cel będzie wiadomy jak rynek się rozwinie.
waluty - ogólnie gram na długoterminowe osłabienie dolara do wielu walut przynajmniej do jesiennych wyborów.
Nie mam podziału portfela procentowo.
Też zamykam na lokalnych szczytach żeby odkupić niżej ale nie zawsze schodzą, czasami dalej idzie cena w górę. Tak miałem na srebrze.
U mnie to wygląda tak:
Exxon - L TP1 - 59,5 TP2 66,8 a dalej się zobaczy
USDRUB - S raczej z ciekawości otworzyłem plus dodatni swap w porównaniu do innych egzotyków na pewno stabilniejsza waluta
EURGBP - S ale patrząc na H4 będzie dalej północ. Może dadzą otworzyć S na 0,917
Silver - L tutaj z części już wyszedłem część jeszcze trzymam i właśnie bawię się w odkupowanie niżej. Gdzie widzisz szczyt? Ja go widzę na 19,5. Ciężko będzie wejść wyżej plus obawiam się trochę JP czy nie zjadą kontraktów na srebro coś na wzór akcji z ropą. Gdybym się tego nie obawiał to L za full z celem na 45$ ale to tylko marzenie.
Mam jeszcze BTC i ETH. Tutaj liczę że albo to stracę albo robię 8-10-krotność na każdym.
Wszystkie zamieszczane przeze mnie analizy są moim subiektywnym spojrzeniem na rynek i nie stanowią rekomendacji.

Awatar użytkownika
tequila
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 74
Rejestracja: 16 mar 2005, 15:08

Re: Z betonowego lasu

Nieprzeczytany post autor: tequila »

dzikson pisze:
24 cze 2020, 17:22
tequila pisze:
24 cze 2020, 14:01
waluty - ogólnie gram na długoterminowe osłabienie dolara do wielu walut przynajmniej do jesiennych wyborów.
Możesz rozwinąć myśl? Czym motywujesz swoją decyzję? Idziesz w kierunku możliwej przegranej/wygranej Trumpa przez co zakładasz osłabienie dolara, czy raczej myślisz o czymś innym co będzie miało również mocny lub większy wpływ na wartość USD?
Wg mojej oceny w przełom lutego i marca (tzw. COVIDowy dołek) związany z historycznym umocnieniem dolara do wielu par, był momentem przesilenia. Wybory w USA mogą ale nie muszą mieć istotnego wpływu na rynek. Zbyt wiele czynników makro jak i niewiadomych wpływa codziennie na rynek, chociażby dodruk po obu stronach globu.
Osłabienie dolara może dla Trumpa pomóc jak i gospodarce USA. Z drugiej strony mamy prawdopodobnie nieformalny sojusz Chin Europy jako przeciwwagę dla gospodarki USA. Niemniej po takich przecenach walut jakie miały kulminację w tamtych miesiącach oceniam, iż to będzie początek dość długiego trendu.
Nie jestem dobry w opisywaniu pewnych schematów rynkowych, niemniej lata obserwacji rynku pozwalają mi na wysunięcie takiej tezy. Czas oceni czy to się będzie realizowało. W przypadku błędnych założeń portfel będzie ulegał stopniowej modyfikacji.

ODPOWIEDZ