XTB TRADING CUP 2011

Informacje na temat wszelkiego rodzaju konkursów Forex'owych.
Awatar użytkownika
grzesio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 26 kwie 2009, 18:47

Nieprzeczytany post autor: grzesio »

mdmainside pisze:
Syzyf pisze:Mam pytanie odnośnie dziennej procentowej stopy zwrotu na Foreksie- może ktoś będzie wiedział :)
Zastanawia mnie, jak jest możliwe osiągnięcie wyniku rzędu 200-400% w ciągu dnia czy nawet kilku godzin. Próbowałem chwilowo otwierać maksymalne pozycje, na jakie pozwala system i jeśli rynek szedł w dobrą stronę dalej powiększałem pozycję co kilkanaście pipsów - ile się dało.
Jednak szacunkowe obliczenia wskazują, że nawet gdyby rynek szedł ciurkiem w dobrą stronę jeszcze o 100p, to co najwyżej udało by mi się podwoić stan konta. Aby osiągnąć stopę zwrotu rzędu 400% trzeba by ruchu na parze rzędu 300p w ciągu dnia, co nie zdarza się często.
Jak to jest możliwe? Być może da się zmienić dźwignię ale nie znalazłem takiej opcji :roll:
Kilka dni temu zrobiłem w tym konkursie 170 % , srebro , złoto w niecały dzień , i na koniec zdarzyłem jeszcze wyzerować konto :D

Konkursy tego typu są nie poważne i dalekie od rzeczywistości :)
Mi udało się zrobić niecałe 1000% ;) ( z tym, ze czesc zysku byla, dnia poprzedniego, ale po publikacji rankingu) ale na dłuższa metę nie da się tak. Co do reala mój rekord to też 1000% ;) (nie ma co się łudzić, takie wyniki zawdzięcza się głownie szczęściu i często głupocie (brak zarządzania wielkością pozycji) NO cóż jeszcze się z tego nie utrzymuję, ale widzę światło... zaczynam mniej więcej rozumieć o co chodzi, chociaż nadal nie mam określonych ściśle reguł. Duży problem mam również z cierpliwością. Najbardziej podoba mi się nick lidera ;) haha (ciekawe ile ma lat )

Mam też taką refleksję, że handel na rynku, jak ktoś już się nauczy musi być strasznie nudny. Druga refleksja to, że pieniądze nie są warte poświęconego czasu, stresu i pieniędzy ;). Chyba trzeba to lubić, żeby coś z tego było, bo inaczej dawno bym zrezygnował.

Tak sobie myślę, że jednak byłoby mi smutno jakby nie wygrał Polak...
Ostatnio zmieniony 13 maja 2011, 15:16 przez grzesio, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mdmainside
Gaduła
Gaduła
Posty: 125
Rejestracja: 04 lut 2011, 17:11

Nieprzeczytany post autor: mdmainside »

grzesio pisze:
mdmainside pisze:
Syzyf pisze:Mam pytanie odnośnie dziennej procentowej stopy zwrotu na Foreksie- może ktoś będzie wiedział :)
Zastanawia mnie, jak jest możliwe osiągnięcie wyniku rzędu 200-400% w ciągu dnia czy nawet kilku godzin. Próbowałem chwilowo otwierać maksymalne pozycje, na jakie pozwala system i jeśli rynek szedł w dobrą stronę dalej powiększałem pozycję co kilkanaście pipsów - ile się dało.
Jednak szacunkowe obliczenia wskazują, że nawet gdyby rynek szedł ciurkiem w dobrą stronę jeszcze o 100p, to co najwyżej udało by mi się podwoić stan konta. Aby osiągnąć stopę zwrotu rzędu 400% trzeba by ruchu na parze rzędu 300p w ciągu dnia, co nie zdarza się często.
Jak to jest możliwe? Być może da się zmienić dźwignię ale nie znalazłem takiej opcji :roll:
Kilka dni temu zrobiłem w tym konkursie 170 % , srebro , złoto w niecały dzień , i na koniec zdarzyłem jeszcze wyzerować konto :D

Konkursy tego typu są nie poważne i dalekie od rzeczywistości :)
Mi udało się zrobić niecałe 1000% ;) ( z tym, ze czesc zysku byla, dnia poprzedniego, ale po publikacji rankingu) ale na dłuższa metę nie da się tak. Co do reala mój rekord to też 1000% ;) (nie ma co się łudzić, takie wyniki zawdzięcza się głownie szczęściu i często głupocie (brak zarządzania wielkością pozycji) NO cóż jeszcze się z tego nie utrzymuję, ale widzę światło... zaczynam mniej więcej rozumieć o co chodzi, chociaż nadal nie mam określonych ściśle reguł. Duży problem mam również z cierpliwością. Najbardziej podoba mi się nick lidera ;) haha (ciekawe ile ma lat )

Tak sobie myślę, że jednak byłoby mi smutno jakby nie wygrał Polak...
Ładnie , właśnie widziałem Grześka w rankingu , czyli pewnie to byłeś Ty :)

Też kibicuje Polakowi 8)

Awatar użytkownika
grzesio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 26 kwie 2009, 18:47

Nieprzeczytany post autor: grzesio »

Ja byłem tylko w rankingu forexowym. Miałem nick gregus. W żadnym momencie nie nastawiałem się na rywalizację o wygraną. Byłem mocno zaskoczony znajdując się w rankingu.

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

czy na koniec będą publikowane historie tranzakcji?

pepe007
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 02 maja 2011, 13:21

Nieprzeczytany post autor: pepe007 »

Mam takie lamerskie pytanie. Zajmuję się tradingiem już wiele lat, ale wstyd przyznać nigdy jeszcze nie bawiłem się opcjami. Czy jeżeli mam otwartą opcję waniliową to mogę ją w każdej chwili zamknąć i equity będzie pi razy oko takie samo jak podawane equity orientacyjne? I drugie pytanie, mam otwartą opcję której minął już czas wygaśnięcia i ona sobie dalej wisi. Czy z nią trzeba coś zrobić? Wiem że to są debilne pytania, ale nie chce mi się grzebać w necie, więc jakby ktoś się ulitował i oświecił gamonia byłbym bardzo wdzięczny.

Awatar użytkownika
grzesio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 26 kwie 2009, 18:47

Nieprzeczytany post autor: grzesio »

Opcja jest to instrument finansowy, który daje PRAWO , nie obowiązek do jej wykonania. Czyli, nawet jak minął termin opcji to może wisieć. Trzeba po prostu zamknąć pozycję. CO do opcji której termin wygaśnięcia nie minął, to już zależy czy się zakupiło opcję czy ją sprzedało. Nie wiem dokładnie jak to działa w XTB, ale wystarczy przeczytać definicję opcji( pewnie się zamyka otwierając pozycję przeciwną, a w platformie wygląda to tak :zamknij pozycję ;)).

Na opcjach sam się nie znam. Wiem tylko to co napisałem powyżej.

Ps. Nie dziwię się, że się nie bawiłeś opcjami, bo po co ;)?

komentator
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:04

Nieprzeczytany post autor: komentator »

Witam wszyskich ...
Tak sobie oglądam ranking XTB.

Czy ktoś mi może powiedzieć jak to jest że:
- dziś (niedziela) ranking dzienny dla forexu i akcji pokazuje użytkowników o stopie zwrotu 0.0%. To rozumiem. Natomiast ranking opcji pokazuje jakieś kosmiczne stopy zwrotu. Na pierwszym miejscu mamy tu użytkownika KowalstwoArtystycznie o stopie zwrotu 433167% !!
Czyżby opcje był wyceniane również w niedzielę?
- druga sprawa wspomnianego użytkownika nie można znaleźć w rankingu generalnym: nieprawidłowy login.
Podobnie jest z wszystkimi pierwszymi 14ma użytkownikami z generalnego rankingu opcji: w generalnym nie można odnaleźć żadnego z nich.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Ufc2
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 24 mar 2008, 22:33

Nieprzeczytany post autor: Ufc2 »

już gdzieś o tym były że to jest błąd jakiś, jutro ich nie będzie w rankingu.

komentator
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2011, 17:04

Nieprzeczytany post autor: komentator »

Ufc2 pisze:już gdzieś o tym były że to jest błąd jakiś, jutro ich nie będzie w rankingu.

Pewnie masz rację: bo patrzę teraz i już w rankingu dziennym opcji widać wszędzie 0.0% ....
Natomiast zaskoczyło mnie coś innego: otwarłem właśnie platformę i przeglądam wykresy. Na kukurydzy zauważyłem że wskaźnik pokazuje mi, że stopa można postawić w odległości 1500 pips ! To jakiś kosmos - ale może to dlatego, że rynek jeszcze nie ruszył ?

Dodano po 9 godzinach 42 minutach:

Ae to są jednak jakieś jaja !
Maiły być warunki jak na kontach real a tu oczywiście coś kombinują.
Mam otwartą pozycję na kukurydzy i stop wynosi 1500 pips -zamiast 150 jak na realu !
I co mam z tym zrobić ... siedzieć cały dzień i pilnować ?
Też macie takie jaja ?

Synooz
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 30 maja 2007, 01:38

Nieprzeczytany post autor: Synooz »

Ae to są jednak jakieś jaja !
Maiły być warunki jak na kontach real a tu oczywiście coś kombinują.
Mam otwartą pozycję na kukurydzy i stop wynosi 1500 pips -zamiast 150 jak na realu !
I co mam z tym zrobić ... siedzieć cały dzień i pilnować ?
Też macie takie jaja ?
Mamy większe jaja :
SL na :
- pszenicy 2000 pips
- bawełnie 400 pips
- cukrze 150 pips
- ropie 250 pips

To chyba po to żeby nie ustawiać SL, bo zanim SL ochroni twoją pozycje to zadziała MC i po konkursie.
To taka strategia xtb

ODPOWIEDZ