XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Forex-trader pisze:
19 paź 2019, 11:23
a na cfd na indeksy w tickmillu nie ma swapu
To w końcu jest ten swap na indexy czy go nie ma. Mario co innego pisze ;)

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Korzystam z konta (real) typu Pro w Tickmill EU, ale wiem, że w UK jest to samo. Są swapy na indeksach (na pewno SnP i Dax) oraz na WTI, Silver i Gold. W przypadku Dax, ujemny swap jest w obie strony.
Ogromną zaletą Tickmilla są niskie spready i niskie prowizje. Na tyle są konkurencyjne, że nie opłaca mi się nigdzie przenosić.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

MarioDM pisze:
22 paź 2019, 11:39
Korzystam z konta (real) typu Pro w Tickmill EU, ale wiem, że w UK jest to samo. Są swapy na indeksach (na pewno SnP i Dax) oraz na WTI, Silver i Gold. W przypadku Dax, ujemny swap jest w obie strony.
Ogromną zaletą Tickmilla są niskie spready i niskie prowizje. Na tyle są konkurencyjne, że nie opłaca mi się nigdzie przenosić.
No i teraz chce poruszyć temat o którym pisałem wcześniej. Jesli ktoś chce inwestować long term (wszelkie gridy, piramidy itp.) na rynkach o których wspomniałeś to te konto nie nadaje sie do tego kompletnie. Z racji naliczanych swap. Wszesniej liczyłem to na przykładzie Aliora i DAX. Dla mnie to nie do przyjęcia. Korzystam do tego z konta XTB (chyba classic) co na te instrumenty swapu nie nalicza :)

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Witam mam pytanie, cos dziwnego dzis zauwazylem, mam pozycje na NATGAS w xtb i przez noc naliczyli mi jakas dziwna oplate, zakupilem 0.01 lota na buy po 2.392 i teraz przy kursie 2.450 mam -90 pln na tej tranzakcji, wiec brook mnie oskubal na 180 zl.

Nie rozumiem przeciez swap i prowizja wynoszą zero.

Online
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Rolowanie serii kontraktów.
Warto monitorować takie rzeczy grając na towarach... ;)

https://www.xtb.com/pl/aktualności
CZWARTEK - 24 października 2019
22:44
Rolowanie NATGAS, NATGAS+, NATGAS., NATGAS..
W dniu dzisiejszym następuje zmiana daty dostawy kontraktów bazowych dla instrumentów NATGAS, NATGAS+, NATGAS., NATGAS... Dlatego też klienci posiadający otwarte pozycje zostaną w zależności od zajmowanej pozycji, uznani bądź obciążeni dodatkowymi punktami swapowymi.

Punkty te wynoszą:

- NATGAS+, NATGAS., NATGAS.., NATGAS -149 pkt swapowych dla pozycji długiej; 149 pkt swapowych dla pozycji krótkiej

XTB
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Balans pisze:
25 paź 2019, 10:51
Witam mam pytanie, cos dziwnego dzis zauwazylem, mam pozycje na NATGAS w xtb i przez noc naliczyli mi jakas dziwna oplate, zakupilem 0.01 lota na buy po 2.392 i teraz przy kursie 2.450 mam -90 pln na tej tranzakcji, wiec brook mnie oskubal na 180 zl.

Nie rozumiem przeciez swap i prowizja wynoszą zero.
Ściągnij sobie z ich stronki tabele rolowan. Tam masz podane daty kiedy sa dokonywane rolowania. Każde rolowanie powoduje naliczanie bądź obciążanie konta swapami róznicy kursu po rolowaniu. Zauważ, że z pozycji masz spory zysk. Ten zysk odpowiada wartości swapu. Niestety :(

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Dzieki wielkie za wytlumaczenje, zielony jestem i pierwszy raz slysze o czyms takim.

Awatar użytkownika
qduaty
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1357
Rejestracja: 01 gru 2019, 18:18

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: qduaty »

Ostatnio głośno w DT o problemach XTB.. ktoś może coś wiecej na ten temat powiedzieć? Jakieś dowody na przekręty itp?
Rynek nigdy nie jest oczywisty. Jest stworzony tak, by oszukiwać większość ludzi przez większość czasu. – Jesse Livermore
Przyjme btc ;)
3B5Nc2Kesdch4E7PNrRVAdt1txm3q5wBZ9

Awatar użytkownika
valkiria
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 955
Rejestracja: 04 kwie 2020, 10:45

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: valkiria »

Nie ma żadnych problemów w XTB. Przynajmniej ja nie zauważyłem. Na pewno spółka z polskimi akcjami na gpw i regulacjami z siedzibą w Polsce jest lepsza od dziwnych australijskich czy cypryjskich dziwolągów. Chyba, że komuś zależy na duuuużej dźwigni. No i xStation5 jest świetna, prosta i intuicyjna platforma.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Odnośnie raportu finansowego xtb, o którym pewnie większość już coś słyszała, zapytam się co to jest rentowność na lota? Nie jestem ekonomistą i nie znam się.

ODPOWIEDZ