XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Spread na daxie w Tickmill 0.8 pkt w tej chwili i zakładam, że mniej więcej tyle wynosi przez większość czasu w normalnych godzinach, w dodatku nie ma prowizji na tym instrumencie. Classic? A co to takiego? Przecież nikt tam nie gra skoro są mikroloty na normalnym rachunku, także na daxie. Co prawda nie jest to wątek o Tickmill ale nie wprowadzaj ludzi w błąd co do warunków handlowych. Generalnie coś słabo orientujesz się chyba w tych rachunkach albo celowo manipulujesz. Classic w Tickmill? No cóż, był tu taki co produkował post za postem a na koniec okazało się, że gra na demo a ja myślałem, że w obecnych czasach znaleźć kogoś grającego na demo to jak odkopać dinozaura :) Więc pewnie są też tacy co grają na rachunku classic w Tickmill.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
18 paź 2019, 15:41
Spread na daxie w Tickmill 0.8 pkt w tej chwili i zakładam, że mniej więcej tyle wynosi przez większość czasu w normalnych godzinach, w dodatku nie ma prowizji na tym instrumencie. Classic? A co to takiego? Przecież nikt tam nie gra skoro są mikroloty na normalnym rachunku, także na daxie. Co prawda nie jest to wątek o Tickmill ale nie wprowadzaj ludzi w błąd co do warunków handlowych. Generalnie coś słabo orientujesz się chyba w tych rachunkach albo celowo manipulujesz. Classic w Tickmill? No cóż, był tu taki co produkował post za postem a na koniec okazało się, że gra na demo a ja myślałem, że w obecnych czasach znaleźć kogoś grającego na demo to jak odkopać dinozaura :) Więc pewnie są też tacy co grają na rachunku classic w Tickmill.
Większość brokerów ECN pobiera swap na kontrakty CFD. Przynajmniej taką wiedze posiadam. No chyba, że coś sie zmieniło. Przykłądem Alior.
Jak jest w przypadku konta ECN u Tickmill? Mysle, że jest podobnie. Jesli się myle to od razu sorry. Ale przynajmniej wiekszośc brokerów ECN na CFD swap pobiera. A co do DAXa to nie pisałem o prowizji ale o swapach ;)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
18 paź 2019, 15:41
Więc pewnie są też tacy co grają na rachunku classic w Tickmill.
Ja na koncie classic gram jesli chodzi o CFD. Bo nie nalicza swapów. O czym pisałem wcześniej. Jak równiez nie nalicza prowizji.
I znam naiwnych co graja na DAX/SP500 u brokera ECN (podobno) i płacą swap nawet nie wiedząc, że tego swapu (przy long term) można nie płacić. Przeciez classic jest do d .... :d
Tak sobie z ciekawości zerknąłem na konto Tickmill PRO. I jak sie okazuje za 1 lota eurusd zapłacimy .... 4 euro prowizji :d
Przykład to wyjaśnia. A 4 euro to ponad 17 pln jakby nie liczyć :d
Gdyby było tylko 2 euro (tak jak podają 0,002%) to i tak ponad 8 pln.
Zaraz ktos powie, ale na koncie VIP itd. itd. Tyle, że konto VIP od 50k keszu ;)
50k wole trzymać u polskiego brokera. Jak ktoś ciekawy dlaczego to na priv wyjaśnie :)

https://www.tickmill.co.uk/pl/trading/pro-account

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
19 paź 2019, 09:44

Tak sobie z ciekawości zerknąłem na konto Tickmill PRO. I jak sie okazuje za 1 lota eurusd zapłacimy .... 4 euro prowizji :d
Przykład to wyjaśnia. A 4 euro to ponad 17 pln jakby nie liczyć :d
Gdyby było tylko 2 euro (tak jak podają 0,002%) to i tak ponad 8 pln.
4 EUR (17 zł) za otwarcie i zamknięcie.
W XTB masz 16 zł za samo otwarcie. Drugie tyle za zamknięcie.

Prowizje w % zawsze podawane są od wartości transakcji. 1.0 lot to de facto 200 000 jednostek obrotu (100k za otwarcie, 100k za zamknięcie).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

no a z forex clubem masz jeszcze -10% mniej tak w sumie :564: a na cfd na indeksy w tickmillu nie ma swapu a spread na dax mniejszy i to fakt chociaz nieznacznie. czyli alinoe zadnej bzdury nie napisal. classica w tickmillu nawet nie patrz. nie znam nikogo kto by na tym gral. wszyscy na pro bo wlasnie prowizje mniejsze. na edku wychodzi mi srednio spread 0,1 pip i prowizja 0,42 pip = 0,52 pip kosztow calkowitych

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Forex-trader pisze:
19 paź 2019, 11:23
no a z forex clubem masz jeszcze -10% mniej tak w sumie :564: a na cfd na indeksy w tickmillu nie ma swapu a spread na dax mniejszy i to fakt chociaz nieznacznie. czyli alinoe zadnej bzdury nie napisal. classica w tickmillu nawet nie patrz. nie znam nikogo kto by na tym gral. wszyscy na pro bo wlasnie prowizje mniejsze. na edku wychodzi mi srednio spread 0,1 pip i prowizja 0,42 pip = 0,52 pip kosztow calkowitych
OK. Skoro koszty o wartości na poziomie 0,5 pipsa dla kogoś stanowią "kolosalną" róznice nie bedę się spierał z jego oceną. Ale powtarzam, twierdzenie, że z tego powodu platforma o 0,5 pipsa "gorsza" nie nadaje sie do spekulacji to stwierdzenie co najmniej "na wyrost". Taka jest moja ocena :)
A jesli mam wybierac pomiędzy polskim brokerem a brokerem z GB to zdecydowanie wole tego z PL.

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

Cblondyn pisze:
19 paź 2019, 12:03

OK. Skoro koszty o wartości na poziomie 0,5 pipsa dla kogoś stanowią "kolosalną" róznice nie bedę się spierał z jego oceną. Ale powtarzam, twierdzenie, że z tego powodu platforma o 0,5 pipsa "gorsza" nie nadaje sie do spekulacji to stwierdzenie co najmniej "na wyrost". Taka jest moja ocena :)
A jesli mam wybierac pomiędzy polskim brokerem a brokerem z GB to zdecydowanie wole tego z PL.
Jeśli ktoś inwestuje długo- lub średnio-terminowo, celując w 50 - 100 pipsów lub więcej, to faktycznie 0,5 pipsa to bardzo mała różnica. Natomiast przy skalpie np ok. 5 pips to o 0,5 pipsa mniejsze koszty robią kolosalną różnicę. Ja zdecydowanie wolę Tickmilla (miałem rachunki u kilku polskich drokerów), tym bardziej, że rachunek też mam w PLN.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

grzegrzyw pisze:
19 paź 2019, 19:56


Jeśli ktoś inwestuje długo- lub średnio-terminowo, celując w 50 - 100 pipsów lub więcej, to faktycznie 0,5 pipsa to bardzo mała różnica.
Dokładnie o tym mówie kolego. Ale nie chcą mnie zrozumieć :)

Awatar użytkownika
KazimierzWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:55

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: KazimierzWielki »

A ja mam nadzieję, że upadną :D Kurs przy historycznych minimach......i trach. Nabili mnie w butelkę, procesuję się z nimi i końca nie widać

PipsKong pisze:
18 paź 2019, 10:48
Forex-trader pisze:
18 paź 2019, 10:46
od tego ze ktos na forum czy fejsie cos pisal jeszcze nigdy nikt nie padl :D poza tym PL to dla xtb mniej niz 1/3 calosci przychodow. prawda tez jest ze wyrok nie jest jeszcze prawomocny wiec te krzyki i roszczenia po prostu bez sensu. to bardziej reklama i budowanie PR osoby krzyczacej tak mi sie wydaje albo jakies odreagowanie po sl-u.
ja tam jestem i tak ciekawy czy skoro KNF taki ambitny sie zrobil do wlepiania kar to czy podobne kontrole przeprowadzil u innych brokow z PL? bo cos mi sie wydaje ze nie a jak korzystalem z uslug innych polskich brokow z nazwa na B i na T to moim zdaniem tam bylo gorzej :D

btw. tickmilla ciezko przebic w prowizjach :D
tego nie wiem, ale cały czas jestem w XTB i mam nadzieję że nie upadną

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Forex-trader pisze:
19 paź 2019, 11:23
na cfd na indeksy w tickmillu nie ma swapu
O jakim typie rachunku piszesz ? Ja niestety mam swapy na indeksach.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ