XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ale wcześniej kolega pisał o przeliczaniu prowizji z konta Pro w XTB.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
18 paź 2019, 11:18
Ale wcześniej kolega pisał o przeliczaniu prowizji z konta Pro w XTB.
No dobra. ALe jesli ktos twierdzi, że koszt 0,37-0,61 pipsa nie pozwala na gre/spekulacje to ......(niecenzuralne) bez komentarza. Nawet gdyby ktokolwiek inny tej prowizji nie pobierał. Wydumane bzdury

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

To porusze jeszcze jeden wątek. Czy warto mieć konto classik. Jak najbardziej. Jesli ktos gra na CFD (dla przykładu indexy) to konto w którym pobierany jest dobowy swap nie nadaje sie kompletnie. I tutaj to dopiero pojawiają sie koszty. Podam przykład Aliora bo innego nie mam. Ale koszt dobowy pozycji S na CFD DAX przekracza .... wartość spreadu. Po miesiącu trzymania takiej pozycji w Aliorze mój koszt swapu wyniesie ok. 36x wartośc spreadu!!!! Super :d
Ile wyniesie po kllku miesiącach to łatwo policzyć. Gdy tymaczesem na koncie Classik (na którym notabene nikt nie gra) swapu nie ma żadnego a i spread (w przypadku XTB) mniejszy ;)
Pozycje moge trzymac miesiącami. Czasami warto wiedzieć jakie konto i do czego nadaje się "bardziej" ;)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
18 paź 2019, 11:42
To porusze jeszcze jeden wątek. Czy warto mieć konto classik. Jak najbardziej. Jesli ktos gra na CFD (dla przykładu indexy) to konto w którym pobierany jest dobowy swap nie nadaje sie kompletnie. I tutaj to dobiero pojawiaja sie koszty. Podam przykład Aliora bo innego nie mam. Ale koszt dobowy pozycji S na CFD DAX przekracza .... wartość spreadu. Po miesiącu trzymanai atkiej pozycji w Aliorze mój koszt swapu wyniesie ok. 36x wartośc spreadu!!!! Super :d
Ile wyniesie po kllku miesiącach to łatwo policzyć. Gdy tymaczesem na koncie Classik (na którym notabene nikt nie gra) swapu nie ma żadnego a i spread (w przypadku XTB) mniejszy ;)
Pozycje moge trzymac miesiącami. Czasami warto wiedzieć jakie konto i do czego nadaje się "bardziej" ;)
Swap to swoją drogą... Ale ta dyskusja przestaje powoli mieć sens, bo mieszamy brokerów, oferty, wątki... ;)

Alinoe zrobił zestawienie kosztów prowizji na koncie Pro w zależności od instrumentu. Też uważam, że pobieranie stałej stawki prowizyjnej wyrażonej w walucie jest słabe, bo raz, że ciężej porównać to do reszty, gdzie dominuje % od transakcji, a dwa, że w zależności od sytuacji na rynku ta prowizja w ujęciu procentowym, będzie się zwiększać lub zmniejszać w długim terminie (po przewalutowaniu). Ale niektórzy brokerzy tak to sobie rozwiązali technicznie i czasem nie mogą już z tego "wyjść".

Podważanie, że różnica w spreadzie rzędu 0,2 pipsa w tą czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, jest nadużyciem ;). Czasem nie ma, czasem ma. Jeśli grasz na majorsach daytradingowo i dziennie zawierasz 10 transakcji po 1.0 lot każda (niewygórowane wartości), to 0.2 pipsa różnicy na Edku to 20 USD, które dokładasz. Przy 20 sesjach na miesiąc to już ok. 1500 zł. Dużo? Mało? Zależy jak komu leży ;) Ale też nie bez znaczenia jest egzekucja zleceń, poślizgi itd. - tylko to już zdecydowanie trudniej wiarygodnie zmierzyć/porównać.

Oczywiście, przy niskim wolumenie, 1-2 pozycjach dziennie, swing tradingu lub jeszcze wyższym horyzoncie inwestycyjnym, różnice w spreadzie 0.x tracą na znaczeniu i nie będą zbytnio odczuwalne finansowo. Za to przy grze długoterminowej swap będzie miał priorytet, co jest oczywiste. I tu jedni pobierają go na CFD, inni nie. XTB nie, Tickmill nie, Alior tak. To z pewnością ułatwia wybór... ;)

Dlatego na próżno szukać idealnego brokera dla wszystkich. Każdy dobiera ofertę pod własne preferencje, strategię i tak dalej.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
18 paź 2019, 12:23

Podważanie, że różnica w spreadzie rzędu 0,2 pipsa w tą czy w tamtą stronę nie ma znaczenia, jest nadużyciem ;). Czasem nie ma, czasem ma. Jeśli grasz na majorsach daytradingowo i dziennie zawierasz 10 transakcji po 1.0 lot każda (niewygórowane wartości), to 0.2 pipsa różnicy na Edku to 20 USD, które dokładasz. Przy 20 sesjach na miesiąc to już ok. 1500 zł. Dużo? Mało? Zależy jak komu leży ;)

Dlatego na próżno szukać idealnego brokera dla wszystkich. Każdy dobiera ofertę pod własne preferencje, strategię i tak dalej.
Jesli chodzi o scalping to pełna zgoda. Że każdy koszt jest bardzo istotny. Ale kolega alinoe nie wspominał o tej strategii tylko uogólnił, że z powodu kosztów ok. 0,5 pipsa platforma nie nadej sie do gry. Uważam to za kompletną bzdure. A tym bardziej dla kogoś kto TP ustawia o wartości czasami 3-cyfrowej ;)
Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, że żadna platforma nie nadaje się do "wszystkiego". Każda ma swoje wady i zalety
A w przypadku XTB gdy bez żadnych problemów moge przelewać środki pomiedzy kontami to posiadanie konta classik dla mnie ważne przy inwestowaiu na CFD.
A juz sam fakt inwestowania u Polskiego brokera dla mnie bezcenne ;)
A dlaczego to można by długo o tym

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

To tak na koniec sobie policzyłem. Skoro potrzebuje tandem dwóch kont (w tym jedno classic do inwestowania na CFD) Tickmill ze swoim spreadem na DAX = 2,8 punkta dla mnie odpada. Bo w XTB = 0,9 punkta ;)
Czyli trzykrotnie mniej. W przypadku pozostałych CFD sytuacja jest podobna. Co na to alinoe?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cblondyn pisze:
18 paź 2019, 12:58
To tak na koniec sobie policzyłem. Skoro potrzebuje tandem dwóch kont (w tym jedno classic do inwestowania na CFD) Tickmill ze swoim spreadem na DAX = 2,8 punkta dla mnie odpada. Bo w XTB = 0,9 punkta ;)
Czyli trzykrotnie mniej. W przypadku pozostałych CFD sytuacja jest podobna. Co na to alinoe?
Nie wiem jak sprawdzasz te spready, ale spread na DAX-ie w Tickmillu to 0.8 pips (zaczyna się od 0,7 pips):
https://www.tickmill.co.uk/instruments/de30
Tak samo jest na platformie Live. Ale jako moderator wolałbym żeby w wątku XTB użytkownicy pisali o... XTB :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Cblondyn pisze:
18 paź 2019, 12:58
To tak na koniec sobie policzyłem. Skoro potrzebuje tandem dwóch kont (w tym jedno classic do inwestowania na CFD) Tickmill ze swoim spreadem na DAX = 2,8 punkta dla mnie odpada. Bo w XTB = 0,9 punkta ;)
Czyli trzykrotnie mniej. W przypadku pozostałych CFD sytuacja jest podobna. Co na to alinoe?
A co ty tak emocjonalnie podszedłeś do sprawy? Grasz u nich? A może nie tylko? :) Przeanalizowałem sytuację gdy ktoś jak ja gra na wielu walutach, także takich jak aud/cad, nzd/chf, nzd/cad i takie po prostu spostrzeżenia pojawiły się a ty tu o indeksach. Kont classic i podobnych nie brałem pod uwagę bo one służą bardziej do nauki a nie do gry w przypadku osób które potrzebują mikrolotów. Podobnie z indeksami, można grać tylko na walutach a na indeksach na kontraktach u innego brokera. Przedstawiłem konkretną sytuację gry na wielu walutach na normalnym rachunku do gry a ty pewnie pomyślałeś że to wstęp do szerszej dyskusji jaki to broker dobry bądź zły. Ciekawe dlaczego temat xtb wzbudza tak duże emocje? :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
18 paź 2019, 14:28
Ciekawe dlaczego temat xtb wzbudza tak duże emocje? :)
Bo mam u nich konto :D

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6616
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
18 paź 2019, 13:02

Nie wiem jak sprawdzasz te spready, ale spread na DAX-ie w Tickmillu to 0.8 pips (zaczyna się od 0,7 pips):
Mam z platformy Tickmill. Jest to konto classic. Podam wartości
W tym momencie sell = 12652,41 a buy = 12655,21

ODPOWIEDZ