XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

PavikoFx
Bywalec
Bywalec
Posty: 10
Rejestracja: 09 wrz 2018, 14:03

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: PavikoFx »

@dolf
Z XTB nie miałem do czynienia, ale dla każdej sensownej egzekucji zleceń podane uzasadnienie jest błędne, gdyż:
- zlecenie było L, więc SL wyzwala się gdy Bid przebije daną cenę
- na wykresie mamy ceny Bid, więc nie można powiedzieć ze spread się rozszerzył i przez to zlecenie zostało wykonane
- uzasadnienie byłoby sensowne gdybyś miał SL ustawiony na 95,03 a zlecenie wykonałoby się po cenie 94,98 (egzekucja rynkowa, czasami po drugiej linii książki zleceń) i faktycznie wtedy na wykresie nadal nie byłoby widać ceny 94,98
Może pomylili się z uzasadnieniem (nie ten szablon). Jeśli reklamacja nie zostanie przyjęta, to jedyne co pozostaje to zrezygnować z tego brokera...

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

PavikoFx pisze: - na wykresie mamy ceny Bid, więc nie można powiedzieć ze spread się rozszerzył i przez to zlecenie zostało wykonane
- uzasadnienie byłoby sensowne gdybyś miał SL ustawiony na 95,03 a zlecenie wykonałoby się po cenie 94,98
Samo sedno. Zlecenie SL, nie powinno się aktywować, bo nie było ceny, która je wywołuje. W przypadku szorta, to już nie dałoby się tego ustalić, ale z longiem sprawa jest prosta i oczywista. Ja bym złożył reklamację od reklamacji i postraszył ich, że sprawę przekażę do KNF, jeśli nie uwzględnią mojej zasadnej reklamacji. Walcz do końca i nie bój się im grozić i straszyć ich. Możesz zagrozić im KNF oraz tym, że odejdziesz do innego brokera. Niczym nie ryzykujesz, bo jeśli nie uwzględnią Twojej reklamacji, to nic innego nie pozostanie Ci do zrobienia. :p

Tak na marginesie, to w przypadku towarów nie warto stawiać SL. One chodzą często bardzo chaotycznie. Nie lubię na nich grać, bo zachowują się zupełnie inaczej niż waluty czy indeksy. Grając na towarach, otwieram pozycję zgodnie z moim systemem i zamykam dopiero, kiedy sygnał do otwierania tej pozycji został zanegowany przez system. Czyli np był sygnał kupna, a pojawił się sygnał sprzedaży. Mowa oczywiście o wykresach D1, bo na innych interwałach nie ma sensu nawet próbować zagrywać.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

e3424697
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2018, 12:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: e3424697 »

Czy to normalne żeby na XTB, para walutowa USDPLN spread wynosił ponad 120 pipsów? :shock:
Wrzucam screenshota.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

e3424697 pisze:Czy to normalne żeby na XTB, para walutowa USDPLN spread wynosił ponad 120 pipsów? :shock:
Wrzucam screenshota.
W godzinach nocnych? Tak, zdarza się, że na PLN-ach spread mocno się tam rozjeżdża lub jest ustawiany na "sztywno" do godzin porannych z uwagi na niską płynność.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

e3424697
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 24 wrz 2018, 12:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: e3424697 »

Czy to nie oznacza, że tak dużym spreadem broker może wybić Twoje stop-lossy?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

e3424697 pisze:Czy to nie oznacza, że tak dużym spreadem broker może wybić Twoje stop-lossy?
Małym spreadem też może to zrobić - kwestia stop lossa ;)
Handlując na mniej płynnych instrumentach trzeba zwracać uwagę na takie rzeczy.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

dolf
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2011, 16:18

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: dolf »

PavikoFx pisze:@dolf
Z XTB nie miałem do czynienia, ale dla każdej sensownej egzekucji zleceń podane uzasadnienie jest błędne, gdyż:
- zlecenie było L, więc SL wyzwala się gdy Bid przebije daną cenę
- na wykresie mamy ceny Bid, więc nie można powiedzieć ze spread się rozszerzył i przez to zlecenie zostało wykonane
- uzasadnienie byłoby sensowne gdybyś miał SL ustawiony na 95,03 a zlecenie wykonałoby się po cenie 94,98 (egzekucja rynkowa, czasami po drugiej linii książki zleceń) i faktycznie wtedy na wykresie nadal nie byłoby widać ceny 94,98
Może pomylili się z uzasadnieniem (nie ten szablon). Jeśli reklamacja nie zostanie przyjęta, to jedyne co pozostaje to zrezygnować z tego brokera...
Dzięki dla Paviko i Mario za odpowiedź.
Reklamacja ponownie odrzucona. Wg XTB SL aktywował się prawidłowo, ponieważ to co przedstawiają na wykresie ma charakter jedynie orientacyjny, czyli w tym konkretnym przypadku minimum na wykresie wynosi 95,03 ale to wcale nie oznacza, że "prawdziwe rynkowe" minimum nie wynosi 94,98 albo nawet znacznie niżej. A jak im nie wierzę, to mam sobie przyjechać do Warszawy i obejrzeć księgę transakcji, gdzie wszystko jest czarno na białym, w przeciwieństwie do wykresów i danych na xStation 5, które wg nich wcale nie muszą wiernie odzwierciedlać rzeczywistości. Poza tym wg konsultanta jednak "spread się rozszerzył". Te wszystkie atrakcje na koncie Pro. Na koniec dowiedziałem się, że liczą, że takie sytuacje mnie nie zniechęcą, bo występują niezbyt często i zazwyczaj będę zadowolony z ich usług.

pthread
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 09 lis 2011, 19:36

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: pthread »

Hej, dzisiaj w nocy mialem ustawionego SL na XStation5, 20 pips na EURUSD, koło 1.1727, aktualnie SL wedruje sobie razem z ceną, gora, dol:) Smiesznie to wyglada, nawet sobie filmik nagralem.
Czy ktoś wie o co może chodzić, używam tego softu od niedawna, zrobilem juz kilkadziesiat transakcji i tu nagle taka wtopa.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

dolf pisze: Reklamacja ponownie odrzucona.
A co napisałeś w tej drugiej reklamacji ? Groziłeś im, że zgłosisz sprawę do KNF ? Przecież dopiero co zostali ukarani za niesymetryczne poślizgi.
Nie znam tej platformy Xstation, więc wiele nie mogę w temacie powiedzieć.
Skoro mają księgę transakcji, to niech Ci ją wyślą mailem. To chyba nie problem.
Tłumaczenie typu, że "wykres ma charakter jedynie orientacyjny" było wytaczane przy okazji przekrętu szwajcarskiego w styczniu 2015 i ostatecznie nie zadziałało.
Jeśli Ty nie widzisz na wykresie takiej ceny, po jakiej Ci zamknęli, to niech oni Ci udowodnią, że były transakcje po takiej cenie w tym czasie.
Tak przy okazji to na towarach nie warto stawiać SL, a już na pewno bliskich. Towary chodzą tak jak chodzą i SL może czynić strategię nieopłacalną.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
KazimierzWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:55

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: KazimierzWielki »

A ja mam taki problem z XTB. Gdy otwierałem u nich rachunek (ponad rok temu) dzwoniłem i orientowałem się o ogólne warunki. Pytałem między innymi o tzw. ekspirację, chodziło o SP500, uzyskałem informację, że pozycję na tym instrumencie można mieć otwartą bezterminowo. Wczoraj z "urzędu" zamknęli mi pozycję na dużej stracie (ważność kolejnych takich pozycji otwartych na dniach mija w kolejnych dniach). Gdy zadzwoniłem na infolinię doznałem szoku, gdy mnie poinformowano, że pozycję można trzymać otwartą jedynie rok. Ktoś z XTB wprowadził mnie w błąd gdy robiłem rozeznanie przy otwarciu konta. Czy broker musi udostępnić nagrania telefoniczne na moje żądanie? Nie pamiętam oczywiście dokładnej daty rozmowy, było to około rok temu. Czy ktoś miał podobny problem?

ODPOWIEDZ