XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

maskarto
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2018, 17:03

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maskarto »

Założyłem konto demo na tym systemie, dopiero przerabiam szkolenia tradingowe. Chciałem Was zapytać o coś innego. Z jakim budżetem startowaliście? Macie jakiś system na zasadzie takiej, że XX proc. oszczędności inwestujecie w forexa, a resztę w bezpieczniejsze tematy?

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

maskarto pisze:Założyłem konto demo na tym systemie, dopiero przerabiam szkolenia tradingowe. Chciałem Was zapytać o coś innego. Z jakim budżetem startowaliście? Macie jakiś system na zasadzie takiej, że XX proc. oszczędności inwestujecie w forexa, a resztę w bezpieczniejsze tematy?
Różnie bywa. Niektórzy zaczynają od małych kwot, a inni wrzucają oszczędności całego życia.
Skoro dopiero zaczynasz, to nie wpłacaj wcale, tylko graj na demo przez rok lub dwa, aż co nieco zrozumiesz. A gdy zechcesz grać na rachunku realnym to raczej zacznij od 1000 zł i po jego stracie wpłacaj dalej po 1000 zł (nie więcej). Zanim się nauczysz zarabiać na fx (co nie każdego dotyczy) minie kilka lat co najmniej. Dlatego wpłacając po 1000 zł będziesz mógł się dłużej bawić za mniej.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

zygan
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 28
Rejestracja: 15 mar 2018, 15:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: zygan »

Zrób dokładnie tak, jak sugeruje przedmówca.
Też dopiero zaczynam, też dopiero działam na demie systemu.
W XTB masz 30 dni, nie wiem co jest po tym okresie, ale podejrzewam, że nie będzie problemów z przedłużeniem dema. A jeśli będą, to konto można założyć na inne dane i dalej się uczyć bez wykładania normalnej kasy.

maskarto
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 05 kwie 2018, 17:03

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: maskarto »

Plan był taki, że poświęcić jakieś 2 miesiące na demo systemu i wtedy spróbować z kwotą 5 tysięcy. Zakładając, że chociaż na demie będzie mi jakoś szło. Naprawdę na rozsądne przygotowanie do tematu potrzebne są aż 2 lata? Dopiero po takim czasie inwestowanie ma sens?
U Was to aż tyle trwało?
Zygan - planowałem założyć później konto na inną osobę.
Nie wiem co się dzieje po tych 30 dniach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To, ile czasu Ci zajmie nauka zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, Twojego samozaparcia, determinacji, bystrości, innych predyspozycji. Jednemu zajmie to 2 lata, a inny nigdy się nie nauczy. Próbuj i nie oglądaj się na innych ;).

Demo zawsze możesz założyć nowe lub poprosić o przedłużenie starego.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dobryfxplayer
Maniak
Maniak
Posty: 2413
Rejestracja: 17 lis 2013, 10:16

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: dobryfxplayer »

maskarto pisze:Plan był taki, że poświęcić jakieś 2 miesiące na demo systemu i wtedy spróbować z kwotą 5 tysięcy. Zakładając, że chociaż na demie będzie mi jakoś szło. Naprawdę na rozsądne przygotowanie do tematu potrzebne są aż 2 lata? Dopiero po takim czasie inwestowanie ma sens?
U Was to aż tyle trwało?
Zygan - planowałem założyć później konto na inną osobę.
Nie wiem co się dzieje po tych 30 dniach.
Gwarantuje Ci, że 2 lata to zdecydowanie za krótko aby być regularnie zarabiającym w tym biznesie. Po 2-3 latach dopiero w miare dobrze poznasz samego siebie...
"Buy right, sit tight." - J. Livermore

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6645
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

maskarto pisze:Plan był taki, że poświęcić jakieś 2 miesiące na demo systemu i wtedy spróbować z kwotą 5 tysięcy. Zakładając, że chociaż na demie będzie mi jakoś szło. Naprawdę na rozsądne przygotowanie do tematu potrzebne są aż 2 lata? Dopiero po takim czasie inwestowanie ma sens?
U Was to aż tyle trwało?
Zygan - planowałem założyć później konto na inną osobę.
Nie wiem co się dzieje po tych 30 dniach.
Graj dotąd na demo póki nie zaczniesz zarabiać. Bo może sie okazać, że nie będziesz zarabiac NIGDY nawet na demo. Przykładów można mnożyc chocby z tego forum. I nie daj sobie wmówić, że demo to nie to samo co real itp. Bo inna dyscyplina itd. Jeśli nie potrafisz się zmobilizowac i trzymac założeń to jakie jest konto nie ma znaczenia. To jedynie wymówka dla tych co i na demo nie potrafią zarobić. Traktuj każde konto niezwykle poważnie bo w sumie niczym sie nie różnią. W dziale DT jest kolega świeżak co już uwalił 17 kont demo. Przynajmniej zaoszczędził pieniądze jakie by nie były. Gdyby to były konta real pewnie juz dawno by zrezygnował. Regularne tracenie kasy bardzo źle wpływa na psychike.

jackub

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: jackub »

maskarto pisze:Plan był taki, że poświęcić jakieś 2 miesiące na demo systemu i wtedy spróbować z kwotą 5 tysięcy. Zakładając, że chociaż na demie będzie mi jakoś szło. Naprawdę na rozsądne przygotowanie do tematu potrzebne są aż 2 lata? Dopiero po takim czasie inwestowanie ma sens?
U Was to aż tyle trwało?
Zygan - planowałem założyć później konto na inną osobę.
Nie wiem co się dzieje po tych 30 dniach.
Pięć .... i ciągle się zaskakuję tym jaki durny byłem rok/dwa temu, aż boję się o rok przyszły czy nie okaże się że dzisiaj też ciągle durny jestem.....

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Co do demo, to polecam demo w Vipro. Dopóki korzystasz to nie wygasa. A jak wyzerujesz rachunek to wtedy zakładasz kolejne demo.
Demo jest dobre, bo pozwala nie stracić kupy kasy, zanim zrozumiesz podstawy podstaw.
Znając jednak życie, to pewnie szybko znudzisz się demo i na realu przepuścisz kasę, którą na to przeznaczyłeś, a następnie kasę pożyczoną. Wtedy daj sobie trochę odpoczynku i wróć na demo.
PS Nie jestem pesymistą, tylko realistą, jakby co :p
Może jednak się mylę i zrobisz tak jak "świeżak", który udziela się w dziale "Forex - DayTrading". Gra od ponad roku na demo i zdecydowanie bez sukcesu. Trudno powiedzieć czy się już czegoś nauczył, bo zeruje konta w jednakowym tempie. Ponieważ to jednak konta demo, to nie ma płaczu.
I nie licz na szybki sukces. Raczej 10 lat, niż 3. Lepiej to dobrze przemyśl, czy stać Cię psychicznie i finansowo na 10 lat tracenia na forexie.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

maskarto pisze:Plan był taki, że poświęcić jakieś 2 miesiące na demo systemu i wtedy spróbować z kwotą 5 tysięcy. Zakładając, że chociaż na demie będzie mi jakoś szło. Naprawdę na rozsądne przygotowanie do tematu potrzebne są aż 2 lata? Dopiero po takim czasie inwestowanie ma sens?
U Was to aż tyle trwało?
Zygan - planowałem założyć później konto na inną osobę.
Nie wiem co się dzieje po tych 30 dniach.
Najlepsze demo to gra dukatami w Dukascopy community. Najlepsze bo jedyne demo gdzie jeśli sporo zarobisz to dostajesz za to pieniądze. Co prawda z warunkiem obrotu aby coś wypłacić ale przynajmniej nie musisz już nic wpłacać jeśli zechcesz przejść z demo na real. Sądząc po wynikach prezentowanych na stronie Dukascopy wystarczy zgromadzić sto kilkadziesiąt tys. w ciągu trzech miesięcy aby załapać się na najniższą nagrodę 250 dolarów, w dodatku z opcją dalszego gromadzenia dukatów w kolejnych miesiącach jeśli nie załapiemy się na nagrodę bo dukaty przechodzą z jednej edycji konkursu na drugą. Jak ktoś ma problem z wyrabianiem procentów na demo zawsze może skupić się na aktywności na community za co dostaje się dukaty.

Ja jak zaczynałem to żadne demo tylko od razu real i strata 1.5 tys funtów. Tyle że to żadne pieniądze, kiedyś było to często minimum do otwarcia rachunku. Obecnie są możliwości aby zacząć bezpiecznie na tym rynku ale i tak ludzie narzekają i tracą.

ODPOWIEDZ