XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

nieudacznik pisze:raposo, a czy nie jest tak, że z racji ochrony przed ujemnym saldem jeżeli ktoś nie ma środków na rachunku to opłata nie może być pobierana?
Nawet jeśli broker nie zapewnia ochrony przed debetem, to owa opłata zazwyczaj (nigdy?) nie powoduje powstania zadłużenia na koncie. Jej wprowadzenie to nie zamach na naszą kasę. Powody są z reguły zupełnie inne. Wspominałem o tym w jednym z artykułów:
https://forexclub.pl/admiral-markets-oplata/

-- wt 03-04-2018, 9:29 --
alinoe pisze:Ta opłata jest od całego konta czy od poszczególnych nieaktywnych rachunków? Bo mając otwarte konto można otworzyć wiele rachunków.
Liczy się całokształt, czyli jeśli masz 5 kont, a tylko na jednym zawierasz transakcje to opłata za brak aktywności nie zostanie naliczona na żadnym z rachunków.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
alinoe pisze:Ta opłata jest od całego konta czy od poszczególnych nieaktywnych rachunków? Bo mając otwarte konto można otworzyć wiele rachunków.
Liczy się całokształt, czyli jeśli masz 5 kont, a tylko na jednym zawierasz transakcje to opłata za brak aktywności nie zostanie naliczona na żadnym z rachunków.
Jedno jest dla mnie jeszcze nie jasne.
raposo pisze:Od 6-go kwietnia br. XTB wprowadza opłatę za brak aktywności. Opłata wynosi 10 EUR miesięcznie i jest naliczana po 365 dniach od zaprzestania działań na rachunku.
)
Mam u nich konto, lecz nieaktywne od 2010 roku. W zeszłym roku, ponieważ usuwali jakiś typ kont, to dostałem maila o tym i w panelu klienta pozakładałem nowe typy kont. Nie wpłaciłem jednak tam pieniędzy i nie otwierałem żadnych pozycji. Czy opłata będzie naliczana po roku od 6 kwietnia 2018 czy też od razu ? Mógłbym do nich zadzwonić i zapytać, ale wiem z doświadczenia, że obsługa telefoniczna jest zwykle mało zorientowana i jeśli zadzwoni się 3 razy i połączy za każdym razem z inną osobą, to otrzyma się 3 różne odpowiedzi.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Naliczana będzie od kwietnia. Ale skoro nie masz tam w ogóle środków to nie wiem czym się przejmujesz... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:Naliczana będzie od kwietnia. Ale skoro nie masz tam w ogóle środków to nie wiem czym się przejmujesz... ;)
Rozumiem, że bedzie naliczana i potrącana ze środków na rachunku ? W razie ich braku nic nie potrącą ? A co jeśli nagle coś tam wpłacę ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

MarioDM pisze:
raposo pisze:Naliczana będzie od kwietnia. Ale skoro nie masz tam w ogóle środków to nie wiem czym się przejmujesz... ;)
Rozumiem, że bedzie naliczana i potrącana ze środków na rachunku ? W razie ich braku nic nie potrącą ? A co jeśli nagle coś tam wpłacę ?
To wystawią Ci rachunek za 8 lat wstecz :lol:

Joke. Jak wpłacisz to zapewne po to żeby zacząć handlować i nabijać prowizję, więc nie będą Ci wtedy nic pobierać.
Opłata nie powoduje powstania debetu. Zjeżdża do zera i koniec.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
MarioDM pisze:
raposo pisze:Naliczana będzie od kwietnia. Ale skoro nie masz tam w ogóle środków to nie wiem czym się przejmujesz... ;)
Rozumiem, że bedzie naliczana i potrącana ze środków na rachunku ? W razie ich braku nic nie potrącą ? A co jeśli nagle coś tam wpłacę ?
To wystawią Ci rachunek za 8 lat wstecz :lol:
Tekst spóźniony o 2 dni :p .
Tak pytam dla pewności. Wspominałeś wcześniej, że podobną strategię dla nieaktywnych rachunków stosuje CMC ?
To w zasadzie jaka aktywność jest uznawana za minimum ? Jedna transakcja na miesiąc, kwartał czy pół roku ?
Pytam, bo niedługo pewnie porzucę CMC, ale potrzebny mi jest podgląd do kolejnych serii indeksów, surowców i softów.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Każdy broker ma inaczej. Różne warunki naliczania opłat, częstotliwość itd. itp. To wątek o XTB, więc w ich przypadku wystarczy dokonać min. 1 transakcji (nawet na 0.01 lota) na 365 dni, aby opłata nie była naliczana.

Może przygotuję jakieś mini-zestawienie niebawem z wszystkimi brokerami naliczającymi opłaty ;).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

mayburn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 69
Rejestracja: 03 wrz 2015, 14:48

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: mayburn »

MarioDM pisze: Tak pytam dla pewności. Wspominałeś wcześniej, że podobną strategię dla nieaktywnych rachunków stosuje CMC ?
To w zasadzie jaka aktywność jest uznawana za minimum ? Jedna transakcja na miesiąc, kwartał czy pół roku ?
Mario

Co do opłat CMC
"Jeżeli w nieprzerwanym okresie dwóch lat na swoim rachunku nie przeprowadzisz transakcji lub nie będziesz miał otwartej żadnej pozycji, to po tym okresie naliczana będzie miesięczna opłata za brak aktywności."
MarioDM pisze: Pytam, bo niedługo pewnie porzucę CMC, ale potrzebny mi jest podgląd do kolejnych serii indeksów, surowców i softów.
Sprawdź Stooq. Tu masz przykład dla złota. Ale są wszytskie interesujące instrumenty.

https://stooq.pl/q/f/?s=gc.f

Awatar użytkownika
X-Trade Brokers DM
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2017, 14:08

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: X-Trade Brokers DM »

MarioDM pisze:
raposo pisze:Naliczana będzie od kwietnia. Ale skoro nie masz tam w ogóle środków to nie wiem czym się przejmujesz... ;)
Rozumiem, że bedzie naliczana i potrącana ze środków na rachunku ? W razie ich braku nic nie potrącą ? A co jeśli nagle coś tam wpłacę ?
MarioDM aktywność na jakimkolwiek z subkont w XTB zwalnia ze wspomnianej opłaty. Rachunki bez żadnych środków również są zwolnione z opłaty.

Pozdrawiamy,
Zespół XTB

ADASKO2012
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 425
Rejestracja: 20 gru 2012, 21:19

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: ADASKO2012 »

Broker będzie musial szukać dodatkowych dochodów po obniżeniu dźwigni.Moze za rok będzie trzeba miesięcznie płacić za konto u każdego brokera.

ODPOWIEDZ