XTB

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
46
34%
Poza paroma minusami są ok
30
22%
Przeciętny
26
19%
Mają wiele wad
7
5%
Stanowczo odradzam
25
19%
 
Liczba głosów: 134

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Niezła zadyma się zrobiła. Wczoraj ich akcje poleciały chyba 33% .
Tak na marginesie to czy taka sytuacja może w jakiś sposób wpływać na transakcje na forexie, dokonywane przez ich platformę ? Wydaje się, że nie, ale czasem różnie bywa.

Mam pytanie z innej beczki.
XTB oferuje BTC, ale nie widzę tego na MT4. BTC jest tylko na ich własnej platformie ? Jaki tam jest spread na BTC. TMS właśnie zaoferował na MT4 BTC. Najmniejsza wielkość zlecenia to 0,1 z lewarem 1:2 . Jeśli dobrze kombinuję to depo dla 0,1 powinno wynosić około 1200 zł. Co ciekawe to można chyba zajmować tam pozycję krótką. Tylko lewar nie powala bo wynosi 10 dolców. Czyli np. sell - 6523,55 , a buy 6533,55 . Dosyć spory spread. Nie ma za to ograniczeń przy stawianiu zleceń typu limit. Czy inni brokerzy mają niższy spread ? I czy można u innych otworzyć szorta ?
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

XTB - Online Trading
Sprawdź najnowszą ofertę X-Trade Brokers
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
KazimierzWielki
Bywalec
Bywalec
Posty: 20
Rejestracja: 01 sie 2016, 14:55

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: KazimierzWielki »

Różnie może być. Giełda zawiesi notowania. Ludzie zaczną wypłacać depozyty......utrata płynności w firmie i pozamiatane. Ale to tylko w tym bardziej czarnym scenariuszu :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

XTB ma krypto- tylko na xStation. Na plus, że można handlować też w soboty i niedziele (z krótką przerwą w sobotę). A w ostatni weekend trochę się tam działo... :D

Na MT4 (chyba?) żaden broker na razie nie oferuje handlu weekendowego. Za to krótkie pozycje można otwierać już u każdego. Największy lewar jaki widziałem to 1:30. W XTB jest 1:20.

Spread sobie skacze. Jeszcze miesiąc temu większość brokerów oferowała spready rzędu 8-15$. Teraz ciężko znaleźć mniejszy niż 20$ (taki jest akurat w XTB i u dwóch innych), a u niektórych widzę teraz nawet po 30$, 40$ i więcej. Przypadłość rynku raczkującego... ;) Coś czuję, że TMS szybko zweryfikuje swoje prowizje.

Wg mnie krypto- to instrumenty dla osób, którym brakuje wrażeń... W weekend BTC poleciało ponad 30% w dół, potem w dobę wzrosło o 16%. "Bo tak".

Lewar 1:2
1 BTC = 6500$
0.1 BTC = 650$
PLN = 325$ * 3,64 = 1184 zł
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

raposo pisze:
Lewar 1:2
1 BTC = 6500$
0.1 BTC = 650$
PLN = 325$ * 3,64 = 1184 zł
Dokładnie tak samo policzyłem :D
raposo pisze:
Spread sobie skacze. Jeszcze miesiąc temu większość brokerów oferowała spready rzędu 8-15$. Teraz ciężko znaleźć mniejszy niż 20$ (taki jest akurat w XTB i u dwóch innych), a u niektórych widzę teraz nawet po 30$, 40$ i więcej. Przypadłość rynku raczkującego... ;) Coś czuję, że TMS szybko zweryfikuje swoje prowizje.
A ja durny sądziłem, że spread 10 dolców to dużo. :p
W sumie fakt. Na początkujących rynkach zawsze są duże spready. Pamiętam jak na początku 2000 roku spready na FW20 wynosiły 100 pkt. To był dopiero kosmos.

TMS nie oferuje kwotowań w weekend. Po tym co tam się wyrabia na tym instrumencie to nie wyobrażam sobie zostawiania pozycji na noc, a co dopiero na weekend. :D
raposo pisze:
Wg mnie krypto- to instrumenty dla osób, którym brakuje wrażeń... W weekend BTC poleciało ponad 30% w dół, potem w dobę wzrosło o 16%. "Bo tak".
Owszem, ale wahania są na tyle spore, że może warto rozważyć to jak DT.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: rem »

@MarioDM
W XTB poza spreadem jest też prowizja: 32zł od pozycji 1 BTC, tj. ok 9$ przeliczonych na spread.
Więc jeśli spread jest 20$, to łączny koszt przeliczony na spread to ok 29$ (nie licząc poślizgów, rekwotowań, SWAPów i innych sensacji )

Jeśli chodzi o trading BTC z MT4, to jest kilku brokerów.
Poszukaj tu i daj znać jeśli coś ciekawego znajdziesz: https://www.100forexbrokers.com/fx/broker_search.php
(ustaw Trading platform: MT4 i Other Instruments: Bitcoin )

Z brokerów MT4 z weekendami sprawdziłem dwóch:
Admiral Markets ( ping od 62ms - do zaakceptowania, ale b. słaba płynność ca 5-15 tick/min )
FXOpen ( ping od 140ms = czasami muli; słaba płynność ok 30-40 tick/min; relatywnie mały spread ale bardzo duża prowizja = ogólny koszt bardzo wysoki).

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: raposo »

rem pisze:@MarioDM
W XTB poza spreadem jest też prowizja: 32zł od pozycji 1 BTC, tj. ok 9$ przeliczonych na spread.
Więc jeśli spread jest 20$, to łączny koszt przeliczony na spread to ok 29$ (nie licząc poślizgów, rekwotowań, SWAPów i innych sensacji )
Na koncie Standard, gdzie spread wynosi teraz 17$, nie ma dodatkowej prowizji. Jest na PRO ale tam pewnie spread na BTC też jest niższy. Trzeba by sprawdzić.

Co do handlu na MT4 przez weekendy - nie wiedziałem, że już się ktoś na to zdecydował. Ciekawe, ciekawe... :)
TMS nie oferuje kwotowań w weekend. Po tym co tam się wyrabia na tym instrumencie to nie wyobrażam sobie zostawiania pozycji na noc, a co dopiero na weekend.
Po ostatnim weekendzie u jednego brokera bez handlu w sob-nd, luka wynosi 546$, czyli prawie 10% wartości :D
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

rem
Gaduła
Gaduła
Posty: 165
Rejestracja: 24 mar 2007, 13:59

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: rem »

raposo pisze:Na koncie Standard, gdzie spread wynosi teraz 17$, nie ma dodatkowej prowizji. Jest na PRO ale tam pewnie spread na BTC też jest niższy. Trzeba by sprawdzić.
Spread (choć chyba nie z PRO) jest widoczny na stronie głównej https://www.xtb.com/pl

Obecnie na Pro ok 12-14$, czyli łączny koszt w przeliczeniu na spread to ok 21-23$ spreadu
Edit: A teraz na Pro ok 18-20$, czyli łączny koszt w przeliczeniu na spread to ok 27-29$ spreadu
Edit2: A teraz na Pro ok 26-29$, czyli łączny koszt w przeliczeniu na spread to ok 35-38$ spreadu - b. drogo

Moim zdaniem jest to b. dużo, biorąc pod uwagę, że MM i dostawcy płynności powinni się zabezpieczać na giełdach, gdzie spread dla BTCUSD na najpłynniejszych giełdach zaczyna się od kilku centów ( czasami nawet od 1 centa)
https://bitcoincharts.com/markets/currency/USD.html

Najwyraźniej brokerzy bezpardonowo wykorzystują duże zainteresowanie BTC i tną swoich klientów na maksa. Choć przyznać trzeba, że XTB robi w trochę mniejszym stopniu niż inni .. a przynajmniej na spreadach - w świetle ostatnich newsów :wink:

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Nie wiem czy TMS pobiera prowizję od transakcji na BTC. Zerkałem dziś kilka razy na spread i zauważyłem, że nie jest on stały. Wahał się od 9 baksów do 15. I zmienia się skokowo, a nie płynnie powoli.
Ogólnie tak duży spread (a u innych brokerów jeszcze większy) jest zbyt duży aby opłacało się grać DT, a na interwale D1 granie jest bardzo ryzykowne. Bez lewara jest łatwo stracić 20%.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
traderslife
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 22 lis 2016, 16:44

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: traderslife »

Czytaliście? https://comparic.pl/xtb-oskarzony-o-osz ... -traca-33/

Nie handluję już w XTB więc jedyne czego się boję, że ten case posłuży do przeforsowania pomysłu z ograniczeniem dźwigni i będziemy zmuszeni dopłacać do depozytów :?

spqrinvest
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 16 wrz 2014, 09:20

Re: XTB

Nieprzeczytany post autor: spqrinvest »

Forex-trader pisze:
nie bede ich bronic ale to sam model mm ma poprostu wyrazne wady. zarowno dla tradera jak i brokera. myslicie, ze u polskich konkurentow - tez market makerow - jest lepiej? pewnie, ze nie. tylko skala byla mniejsza, bo to duzo mniejsze firmy.

poczytajcie sobie watek bossafx na tym forum. przeciez od lat padaja tam te same zarzuty od traderow, ktore teraz dostalo xtb od knf : ) strzelam, ze beda nastepni. a moze tms hmmmm kto wie.

Mam przeświadczenie (graniczące z pewnością), że większość traderów nie jest świadoma jak działa model MM (tu: Market Maker). Czy naprawdę wielu z Was (nas?) myśli, że współczesny broker MM gra przeciwko WSZYSTKIM zleceniom klientów?

ODPOWIEDZ