XM Group

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
18
35%
Poza paroma minusami są ok
18
35%
Przeciętny
3
6%
Mają wiele wad
2
4%
Stanowczo odradzam
11
21%
 
Liczba głosów: 52

wamak
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2018, 12:56

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: wamak »

Mam problem z zaksięgowaniem wpłaty na platformę.
Skorzystałem z opcji "Trustly" "Online bank transfer".

Wpłaciłem według instrukcji, przekierowało mnie na mój bank.
Na stronie XM widnieje informacja: "XM zasili Twoje konto w ciągu kilku minut i powiadomi Cię o tym e-mailem, abyś mógł/mogła natychmiast zacząć przeprowadzać transakcje."
Minęła jedna doba, a na koncie XM środków brak :/

Sprawdź najnowszą ofertę brokera XM
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
assadtrader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:20

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: assadtrader »

Witam,

Chciałbym dowiedzieć się jakie metody wypłat polecacie jeśli chodzi o brokera XM?

Oraz co sądzicie o Skrill?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: raposo »

W przypadku Polski i kont w PLN najbardziej opłacają się przelewy24 i wpłaty kartą - za darmo i bez przewalutowania.

Jak nasz środki na Skrillu to też, ale jak nie to dublujesz operację, bo najpierw musisz go skądś zasilić.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

assadtrader
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2018, 21:20

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: assadtrader »

raposo pisze:W przypadku Polski i kont w PLN najbardziej opłacają się przelewy24 i wpłaty kartą - za darmo i bez przewalutowania.

Jak nasz środki na Skrillu to też, ale jak nie to dublujesz operację, bo najpierw musisz go skądś zasilić.
Dzięki bardzo za odpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące SKRILL'a, z tego co słyszałem, to ponoć można skrillem wypłacać za pośrednictwem ich karty z naszych bankomatów? Przy czym słyszałem, że poprzez wypłacanie za pomocą kart Skrill pomija się "zauważalność" naszych wypłat banków oraz innych osób?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: raposo »

assadtrader pisze:
raposo pisze:W przypadku Polski i kont w PLN najbardziej opłacają się przelewy24 i wpłaty kartą - za darmo i bez przewalutowania.

Jak nasz środki na Skrillu to też, ale jak nie to dublujesz operację, bo najpierw musisz go skądś zasilić.
Dzięki bardzo za odpowiedź!

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczące SKRILL'a, z tego co słyszałem, to ponoć można skrillem wypłacać za pośrednictwem ich karty z naszych bankomatów? Przy czym słyszałem, że poprzez wypłacanie za pomocą kart Skrill pomija się "zauważalność" naszych wypłat banków oraz innych osób?
O tym możesz poczytać na stronie Skrilla w Polityce prywatności:
https://www.skrill.com/pl/stopka/polityka-prywatnosci/
Sama firma jest regulowana przez FCA (brytyjski nadzór)

Karta Skrilla na rok kosztuje ok. 10 EUR. Do tego dochodzi wypłata z bankomatu za ok. 10 zł.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
WDC
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2014, 19:15

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: WDC »

Postanowiłem, że opiszę wam moje przygody z xm.com i przestrzegę wszystkich przed wpłacaniem pieniędzy do XM.

Jakiś czas temu, po kilku miesiącach współpracy z xm.com, wpłaciłem kolejny raz do nich depozyt za pomocą karty płatniczej. Jednak po 3 dniach postanowiłem wypłacić środki. Nie wykonałem w tym czasie transakcji. Wcześniej zdarzało mi się wycofać depozyt i zawsze trafiał z powrotem do źródła. Xm.com na swojej oficjalnej stronie reklamuje się, że wszystkie wypłaty depozytu są bezpłatne. Nie dostałem też od XM żadnej informacji, że nie chcą aby wycofywać środki bez transakcji lub że mogą naliczyć opłatę. Wiadomo, że wtedy środki wracają z powrotem do źródła a akceptant w takim wypadku nie powinien pobierać prowizji od transakcji, inaczej wszystkie sklepy sprzedające przez Internet ponosiłyby straty podczas ustawowej możliwości zwrotu.
Ku mojemu zdziwieniu na kartę zamiast kwoty 5000 zł. zwrotu, doszła kwota 2394,02 zł. Okazało się, że ten pseudo broker, za karę, że nie dokonałem transakcji i wycofałem depozyt, postanowił anulować zwrot środków i następnie obciążył mnie prowizjami za wszystkie wpłaty moich depozytów, od początku historii mojego konta. Resztę pieniędzy mi wysłali. Bez jakiegokolwiek ostrzeżenia. Pomimo, że miałem wcześniej zrobiony na koncie obrót 3 loty na DAX, co dało prawie 2000 zł zysku z samego speadu dla brokera. Mogli chociaż anulować zwrot i poprosić mnie o zrobienie obrotu na koncie. Dumni ze swojej kradzieży reklamację odrzucili. To tak jakby bank nagle postanowił wprowadzić opłatę 3,5% od przelewów i od razu pobrał prowizję od wszystkich przelewów zrobionych od początku istnienia konta.
Gdybym wiedział że xm.com jednak pobiera pieniądze za wypłatę środków nie wpłacałbym do nich pieniędzy. Oni postanowili jednak dokonać oszustwa i pobrać wszystkie opłaty wstecz.

Tak więc nie zdziwcie się jeśli kiedyś zobaczycie wyzerowany depozyt waszego konta, bo xm.com się coś nie spodoba i pobierze wam opłaty od wszystkich wpłat na wasze konto od początku jego istnienia.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Dziwna sprawa. W sumie pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Fakt, faktem, XM pobiera opłatę za brak aktywności na koncie:
Konto zostaje uznane za nieaktywne ostatniego dnia z 90 dni, podczas których nie zanotowano na nim żadnej aktywności (transakcji/wypłat/depozytów). Wszelkie niewykorzystane premie i punkty XMP zostaną automatycznie usunięte z nieaktywnych kont.

Nieaktywne konta objęte są opłatą miesięczną w wysokości 5 USD USD5 (dolarów amerykańskich) lub pełną kwotą dostępnych środków, jeśli wynosi ona poniżej USD5 (dolarów amerykańskich). Jeśli kwota dostępnych środków na koncie wynosi zero, opłata nie zostanie pobrana.
Ale za wpłaty/wypłaty kartą nie pobiera żadnych opłat, o czym jasno pisze tutaj:
https://www.xm.com/account-funding

Wyjaśnili pobranie 2600 zł kosztami transferów? Możesz wrzucić screen z fragmentem tego maila? Bez danych wrażliwych, bo RODO i w ogóle - jestem ciekaw argumentacji.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
WDC
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 08 cze 2014, 19:15

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: WDC »

Pierwsza wiadomość:
We greatly appreciate your choice to trade at XM.COM, as well as your partnership cooperation with us, which we envisage to be mutually beneficial in the long run.

As a leading financial services provider, it is in our best interest to provide high-quality services to our clients’ satisfaction and also ensure that these services are in line with our ethical and business principles. We regard it as our priority to regularly follow up with all our clients’ transfer activity, trading account activity, and last but not least the fact that all trading and transfer frequency complies with our financial regulatory background

Although XM offers instant deposits and fast withdrawals with zero transfer fees for numerous payment options, your activity is violating the Terms and Conditions of the Agreement, we believe that you had no intention to trade with us and we using your trading account solely for the purpose of transmitting money.

Accordingly, we would like to inform you that you have been charged a fee of PLN 2605.98 to compensate the company for the losses it incurred on you deposits.

Please note the you may withdraw the remaining balance of your account by submitting a new withdrawal request.

This letter is official. It speaks for itself that it is sent to you without prejudice to any rights and/or remedies our Company may have in relation to this matter, now or in the future.

Kind regards,

--
XM Team
Middle Office
Odpowiedź na reklamację:
We would like you to kindly note that we are not a Bank or a Money Transfer institution. According to the license granted to us by CySEC we are only able to safekeep our clients funds in relation to the investment services we provide.

From your account history XM came to the conclusion that you had no further intention to trade and were merely abusing our services to transfer money.

As such XM has made the decision to deduct the fees for all deposits (EXP05) which XM covered fees for as you were not using the service in relation to the Investment Services XM provides.

I can assure you that it is not our wish to trouble our clients and further confirm that we always endeavor to abide by the Client - Company agreement with which you accepted before starting to trade with us.

Regards,
Constantinos
Compliance Department

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Co to za cuda?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: XM Group

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

meylo pisze:Co to za cuda?
Gdyby to był szort, to mogliby zasłaniać się rozszerzeniem spreadu, ale przy longu już to nie przejdzie. Reklamacja, jeśli to było real, a nie demo.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ