XM Group

Oferta brokererów rynku walutowego Forex oraz opinie użytkowników na ich temat.

Co myślisz na temat tego brokera?

Zdecydowanie polecam
18
35%
Poza paroma minusami są ok
18
35%
Przeciętny
3
6%
Mają wiele wad
2
4%
Stanowczo odradzam
11
21%
 
Liczba głosów: 52

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

dziamluk pisze:Wiecie czy bonus przysługuje jak się założy konto na drugą osobę z tego samego adresu IP :?:
Podpinam się pod pytanie, ponieważ żona też chce inwestować w XE a nie wiem czy nie zablokują mi konta z powodu tego samego IP?

Sprawdź najnowszą ofertę brokera XM
Rachunek Rzeczywisty Rachunek Demonstracyjny
Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

kaktus3000 pisze:
dziamluk pisze:Wiecie czy bonus przysługuje jak się założy konto na drugą osobę z tego samego adresu IP :?:
Podpinam się pod pytanie, ponieważ żona też chce inwestować w XE a nie wiem czy nie zablokują mi konta z powodu tego samego IP?
Jak najbardziej Pańska żona może otworzyć u nas rachunek rzeczywisty (nota bene: nawet ta sama osoba może otworzyć tyle rachunków, ile uzna to za konieczne), natomiast bonus 100 euro nie będzie przyznany automatycznie właśnie przez to, że już taki jeden rachunek promocyjny został utworzony z tego samego IP. Natomiast jak już Pańska żona otworzy taki rachunek, to proszę przesłać do mnie maila i się tym bonusem zajmę osobiście.
Tymek pisze:Z ciekawości założyłem konto i zobaczymy jak to jest z tym bonusem.

Konto założone. Ktoś zadzwonił był bardzo miły obiecał ze zadzwoni zaraz ktoś z Polski ... i nic ;)
Jest na koncie 100 ale grac nie można bo okienko ze zleceniem ma puste pola. Nie ma żadnej pary
w DropDownList ;)
Tak wiec można sobie tylko popatrzeć i nic więcej.
EA widzi 0 bo biorę wartość z AccountBalance() tak wiec bez zmian w EA nie da rady.

-- wt 23-07-2013, 13:40 --

No i się wyjaśniło po przejrzeniu strony ze trzeba najpierw skany dokumentów przesłać.
Mogliby o tym powiadamiać w mailu powitalnym.
Wczoraj po godz. 13 niestety nie byłem już obecny w biurze, przedzwonię do Pana dzisiaj.

Nie trzeba przesyłać dokumentów, aby móc zawierać transakcje. W przypadku posiadania rachunku typu Micro proszę się upewnić, że próbuje Pan handlować na instrumentach finansowych typu micro, np. EURUSDmicro
kaktus3000 pisze:Fajna sprawa z tym kredytem. Dostałem 130USD(100EURO) i zrealizowałem już pierwsze zyski ;)

Kilka pytań:
1.Szkoda, że macie tak wysoki SWAP np. -4 na EURUSD, ponieważ można by pograć na waszym koncie większą kasą ;) Coś się zmieni w najbliższym czasie w polityce SWAP. Czy raczej celujecie/chcecie być w ogonie światowych brokerów FX?
2. Czy można wystąpić o większy kredyt? Jeśli tak, to jaka jest oprocentowany i jakie zabezpieczenia/dokumenty należy przygotować?

Gratuluje pomysłu z kredytem. Rewelacyjny gadżet marketingowy na ściągnięcie nowych klientów, zwłaszcza, że kredyt 130USD na koncie micro daje dość spore możliwości inwestycyjne, ponieważ na koncie gra się tak jak by posiadało się 130.000 USD.

Od dłuższego czasu ktoś dzwonił i nie potrafił mnie namówić na wasze konto z powodu limitu 200 otwartych zleceń. Kredyt mnie przekonał ;) Ale czy coś się zmieni w tym ograniczeniem, ponieważ tracicie klientów długo dystansowych? Mało który broker blokuje tak mocno klientów. Spotkałem się z ograniczeniem do 500 otwartych pozycji ale 200 to troszkę przesada. Jeśli jest problem z obciążeniem serwera to może warto zainwestować w maszynę do obsługi tylko kont bez limitu otwartych i oczekujących zleceń.

Pozdrawiam marketingowców XE :)
Miło mi, że się Pan do nas przekonał :)

1) Mamy dużą różnorodność na SWAPach na wszystkich instrumentach finansowych (wiele tych wartości jest dodatnich), także swoją strategię inwestycyjną zawsze można do tego dostosować.

Wszystkich zainteresowanych naszymi aktualnymi stawkami SWAP zapraszam tutaj: http://www.xm.com/assets/pdf/spreads/XM ... d_2013.pdf

2) Przyznaję, że nazwa "credit" może być nieco myląca. Nie jest to w żadnym wypadku kredyt w polskim rozumieniu tego słowa, a jedynie bonus. XM nie udziela żadnych kredytów/pożyczek/etc.

3) Nasza firma bardzo prężnie się rozwija (niedługo pojawi się u nas sporo nowinek i udogodnień dla inwestorów) i być może również zwiększymy limit jednocześnie otwartych pozycji. Natomiast z ręką na sercu chciałbym powiedzieć, że jest Pan jednym z dwóch naszych dotychczasowych polskich Klientów, dla których taki limit do 200 pozycji jest bardzo ograniczający. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie (jest) Pan zadowolony ze współpracy z nami.

4) Dziękuję, pozdrowienia przekażę ekipie w marketingu :)

Piotr Kurszewski
Business Development Manager
Obrazek
XM - Excellent Execution

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

XM-Polska pisze: Jak najbardziej Pańska żona może otworzyć u nas rachunek rzeczywisty (nota bene: nawet ta sama osoba może otworzyć tyle rachunków, ile uzna to za konieczne), natomiast bonus 100 euro nie będzie przyznany automatycznie właśnie przez to, że już taki jeden rachunek promocyjny został utworzony z tego samego IP. Natomiast jak już Pańska żona otworzy taki rachunek, to proszę przesłać do mnie maila i się tym bonusem zajmę osobiście.
Założyć rachunek nie jest problem z innego IP. Natomiast bardziej mnie interesuje czy gdy na obydwu rachunkach był przyznany bonus automatycznie. Późniejsze inwestycja z jednego IP nie spowodują odebrania bonusu na którymś rachunku?
XM-Polska pisze:

1) Mamy dużą różnorodność na SWAPach na wszystkich instrumentach finansowych (wiele tych wartości jest dodatnich), także swoją strategię inwestycyjną zawsze można do tego dostosować.
Niestety interesuje mnie tylko EURUSD :(
XM-Polska pisze: 3) Nasza firma bardzo prężnie się rozwija (niedługo pojawi się u nas sporo nowinek i udogodnień dla inwestorów) i być może również zwiększymy limit jednocześnie otwartych pozycji. Natomiast z ręką na sercu chciałbym powiedzieć, że jest Pan jednym z dwóch naszych dotychczasowych polskich Klientów, dla których taki limit do 200 pozycji jest bardzo ograniczający. Mimo wszystko mam nadzieję, że będzie (jest) Pan zadowolony ze współpracy z nami.
Limit nie jest bardzo ograniczający, ale robiąc historyczne testy strategii dobijam czasami do ponad 500 pozycji, więc w moim konkretnym przypadku limit powoduje, że będę zmuszony co jakiś czas do nie zawierania zleceń przez okres uzależniony od aktualnej sytuacji rynkowej.

Skoro tylko dwie osoby prawdopodobnie dobiją do ponad 200 jednocześnie otwartych zleceń, tym bardziej nie rozumiem limitu zabezpieczającego przed obciążeniem serwera.

Problem limitu rozwiązuje MT5, ponieważ zawarte zlecenia są kumulowane w jednej pozycji. Liczę na to, że jedną z nowinek będzie właśnie MT5, wówczas zniknie problem limitu :)

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

A propos bonusu i negatywnego salda rachunku (account balance):

Jeśli przy nietrafionych inwestycjach wystąpi następująca sytuacja:

Balance: -40.00 Credit (bonus): 100.00 Equity: 60.00

wtedy proszę wejść na nasz czat na żywo -> http://www.xm.com/livechat/support.html i poprosić o zresetowanie negatywnego salda. Po takim zresetowaniu sytuacja będzie wygladać następująco:

Balance: 0.00 Credit (bonus): 60.00 Equity: 60.00

dzięki czemu przy już trafionych inwestycjach nie trzeba będzie nadrabiać wcześniejszych strat.

Piotr Kurszewski
Business Development Manager
Obrazek
XM - Excellent Execution

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

W takim razie rozumiem ze można splajtować wielokrotnie a wy uzupełnicie konto ?
Teraz pytanie zasadnicze czy środki zgromadzone na tym koncie dzięki grze będą mogły być wypłacone ?
Czy tylko jest to forma DEMO i środki pozostaną jako wirtualne do końca ?
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
Microbi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1157
Rejestracja: 25 lut 2010, 00:49

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: Microbi »

Tymek, stronę czy dwie masz odpowiedź, możesz wypłacić zysk w każdym momencie, zabierają tylko ten bonus wtedy, czyli to co powyżej 100 euro Twoje.

Awatar użytkownika
Tymek
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 648
Rejestracja: 20 mar 2006, 13:39

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: Tymek »

Wiem ;) Ale zgubiłem się z tym uzupełnianiem i kasowaniem minusów ;)
Każdy chce mieć pieniądze, ale pieniądze nie zawsze chcą każdego ;)

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

Tymek pisze:W takim razie rozumiem ze można splajtować wielokrotnie a wy uzupełnicie konto ?
Ja to rozumiem, że możesz wyzerować kredyt do kwoty 100EUR, nigdzie niebyło napisane że uzupełnia konto.
Tymek pisze: Teraz pytanie zasadnicze czy środki zgromadzone na tym koncie dzięki grze będą mogły być wypłacone ?
Czy tylko jest to forma DEMO i środki pozostaną jako wirtualne do końca ?
To już było pisane w tym wątku, że możesz wypłacić wszystko co zgromadzisz ponad bonus 100EURO. Czyli ja to rozumiem tak, że jeśli zgromadzisz na koncie np. 150EURO to będziesz mógł wypłacić 50EURO a 100EURO bonusu zostanie odebrane. Przynajmniej tak to wynika z regulaminu promocji "Należy zwrócić uwagę, że wszystkie przyznane premie są anulowane w momencie wypłaty środków".

Pytanie do XE: Czy premia jest odebrana również przy wpłacie środków, ponieważ to nie jest sprecyzowane w regulaminie?

Awatar użytkownika
XM-Polska
Gaduła
Gaduła
Posty: 122
Rejestracja: 19 lip 2013, 13:56

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: XM-Polska »

kaktus3000 pisze: Pytanie do XE: Czy premia jest odebrana również przy wpłacie środków, ponieważ to nie jest sprecyzowane w regulaminie?
Nie tylko premia nie jest odebrana przy deponowaniu dodatkowych środków, ale obecnie przy każdej wpłacie dostaje się od nas dodatkowy bonus o wartości 30% danej wpłaty, aż do maksymalnie 10 000 USD (bądź odpowiadającej kwoty).

Piotr Kurszewski
Business Development Manager
Obrazek
XM - Excellent Execution

Awatar użytkownika
kaktus3000
Gaduła
Gaduła
Posty: 124
Rejestracja: 20 lip 2013, 22:54

Re: XEMarkets

Nieprzeczytany post autor: kaktus3000 »

XM zastrzega sobie prawo do modyfikacji, zmiany lub rozwiązania niniejszej oferty w dowolnym momencie, bez zgody Klienta. Ponadto, jeśli XM podejrzewa, że uczestnik nadużył uczciwych zasad 30% Premii poprzez zabezpieczanie (hedging ) swoich pozycji wewnętrznie (przy użyciu innych rachunków inwestycyjnych prowadzonych w XM) lub zewnętrznie (korzystając z innych kont handlowych prowadzonych u innych brokerów), wówczas XM zastrzega sobie prawo do natychmiastowego wycofania przyznanego uprzednio bonusu z rachunku Klienta i / lub anulawania wszelikich zysków / strat uzyskanych na rachunkach , w których doszło do nadużyć , bez uprzedniej zgody Klienta .
Mogę prosić o interpretację tego zapisu z regulaminu? Przecież chyba każdy ma inne rachunki, stosuje na tych rachunkach różne strategie i jest sprawą oczywistą, że może wystąpić sytuacja, w której ma się np. otwarte 0,01 lot EURUSD na krótko a na innym rachunku 0,01 lot na pozycji długiej. Jak mam rozumieć zapis o zakazie stosowania hedgingu?

Taki zapis powoduje, że w zasadzie w każdej chwili możecie odebrać premie oraz wszystkie wygenerowane zyski!!!

ODPOWIEDZ