Wyprzedzić etat - mój cel i moja strategia.

Miejsce, gdzie każdy może prowadzić swój własny dziennik gry na FX.
Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

Prawie Doji, do oporu jeszcze kawałek, +10 p wpadło wole nie ryzykować odbicia właśnie od oporu na ~ 1.4219.

edit.
Ostatni raz się kogoś posłuchałem aby zamknąć pozycję, :evil:
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2011, 20:33 przez Fx4life, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

Po dzisiejszych ponad 150 pipsowych wzrostach raczej nie ma już co dzisiaj liczyć na kolejne wzrosty. Na załączonym wykresie nakreśliłem linię trendu od której właśnie się odbijamy, również na podobnym poziomie znajduje się opór.[/img]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

Komentarz tygodniowy 11-15 kwietnia 2011

Ten tydzień uznaje za wstęp i rozgrzewkę na rachunku realnym. Cały czas pracuje nad dyscypliną i odpowiednim zarządzaniem ryzykiem pozycji. Czasem zamykałem zbyt wcześnie - potem rynek kontynuował wzrost, następnie zaś pamiętając to, że rynek wtedy poszedł do góry - zostawiłem pozycję by rosła, niestety tym razem rynek szybko zawrócił. Następnie podobna sytuacja, bojąc się, że znowu będzie jak ostatnio też zamknąłem pozycję z małym zyskiem, a rynek konsekwentnie szedł ku górze tylko, że już bezemnie. Końcówka tygodnia już lepsza, konsekwetnie utrzymana pozycja dająca mi +103 zł.

Do dopracowania jest właściwy poziom ryzyka. Chciałbym bybył on conajmniej 1:2 ,a najlepiej 1:3. To oczywiście też zależy od sytuacji. Myślę, że dobrym byłoby po wzroście ceny o +10 p, ustawić S/L na poziom wejścia. "Enjoy free trading, always" - taki cytat pamiętam z jakiegoś forum, i chyba jest to często dobre.

Moje transakcje to zawsze 0,1 lota (jak narazie kapitał na więcej nie pozwala wg założonego planu), a rynki handlu to EUR/USD i GBP/USD.

Mimo stratnego tygodnia nie poddaje się i uważam, że mimo wszystko zyskałem - doświadczenie. Po dłuższej przerwie bez handlu na rachunku real trzeba jednak na nowo się wdrożyć w rynek.

Podsumowanie tygodnia, bilans zysków i strat

Wygrane/przegrane pozycje : 3/7
Wynik w zł : -68,37

Od następnego tygodnia będę wklejał screena z platformy z info o zamkniętych transakcjach.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

Dzisiejszy wynik +13p.

Awatar użytkownika
rysiekmilioner
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 71
Rejestracja: 27 sty 2011, 01:49

Nieprzeczytany post autor: rysiekmilioner »

Dzisiaj była spora zmienność i nagłe zmiany nastawienia. Jak dla mnie EUR/USD wybił się na dziennym dołem ale może to tylko zmyłka? Czemu nie wrzucasz cen po jakich wchodziłeś i po jakich zamykasz pozycje?

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

rysiekmilioner pisze:Dzisiaj była spora zmienność i nagłe zmiany nastawienia. Jak dla mnie EUR/USD wybił się na dziennym dołem ale może to tylko zmyłka? Czemu nie wrzucasz cen po jakich wchodziłeś i po jakich zamykasz pozycje?
Mój wczorajszy handel odbył się jeszcze przed lawiną w dół. Wyczuwałem, że rynek może jednak kontynuować spadki dlatego dość szybko wziołem co rynek dał i zamknąłem pozycję (a po za tym musiałem się zbierać do pracy).
Oto transakcje za wczoraj :

10:01 EUR/USD 1.4242 BUY, CLOSE 1.4242, 0 p
10:09 GBP/USD 1.6266 BUY , CLOSE 1.6273 , +7 p
10:13 EUR/USD 1.4344 BUY, CLOSE 1.4350, + 6 p


Nie udało się spełnić warunku zarządzania ryzykiem 1:2 lub 1:3 do którego dąże, ale cieszę się z tego co jest. Dzięki za zainteresowanie i czekam na dalsze konstruktywne wypowiedzi.

Obserwuje teraz cabla i edka i czekam na jakis wiekszy tradowalny pin bar na 1H, jak narazie coś za spokojnie.

Pozdrawiam, dobrego dnia

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

21:59 EUR/USD 1.4330 SELL, CLOSE 1.4345, - 15 p
22:32 GBP/USD 1.6315 BUY, CLOSE 1.6328, + 13 p

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

9:01 GBP/USD 1.6355 SELL, CLOSE 1.6341, + 14 p
9:34 GBP/USD 1.6368 SELL, CLOSE 1.6339, + 29 p

:roll:

Zamknięcie pozycji mniej wiecej w okolicach zaznaczonych kółkiem, powód - możliwe odbicie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Fx4life
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 40
Rejestracja: 20 lis 2009, 22:39

Nieprzeczytany post autor: Fx4life »

Witam w ten piękny słoneczny poranek. Wczoraj późnym wieczorem zawarłem jeszcze jedną krótką w miarę bezpieczną transakcję na odbicie od lini trendu oporu, a wynik tego działania poniżej :

23:00 EUR/USD 1.4521 SELL, CLOSE 1.4510, + 11 p

Udało się zgarnąć kilka pipsów, tera widzę, że nasz Edek pędzi w góre zobaczymy do jakich poziomów jest w stanie dzisiaj dojść.

Pozdrawiam i dobrego dnia

edit.

Przymierzam się do zmiany brokera na Oande, w celu oszczędności na spredzie.

valthol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 26
Rejestracja: 15 mar 2011, 18:21

Nieprzeczytany post autor: valthol »

Powiedz później proszę jak sprawuje się Oande

ODPOWIEDZ