wypowiedzenie umowy przez brokera

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
kuchara23
Gaduła
Gaduła
Posty: 275
Rejestracja: 28 gru 2009, 10:12

MARKET MAKER

Nieprzeczytany post autor: kuchara23 »

Witam,
znacie jakie w Polsce sa biura maklerskie, ktore graja przeciwko nam?
To znaczy, ktore z biur w Polsce pelni role market maker, a ktore nie?
Gdzie znajde takie informacje???

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

z tego co się orientuje, w Polsce są tylko MM- Polska jest po prostu za mały rynkiem, żeby opłacało się u Nas zakładanie ECN lub STP
ale oferty polskich brokerów nie śledzę na bieżąco, więc może coś się zmieniło

ps. nie piszemy tu o biurach maklerskich, tylko o brokerach na rynku forex. To dwie różne, całkowicie odmienne firmy.

xmmm
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 27 lis 2009, 03:52

Nieprzeczytany post autor: xmmm »

A ja mam pytanie odnośnie luk w oprogramowaniu, co się kryje za tym stwierdzeniem, może jakiś przykład luki która kiedyś działała a teraz nie działa, bo raczej działającymi się nikt nie będzie dzielił.

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

A propos luk :) Ostatnio dostałem taki e-mail

Zarządzenie PL/12/10 w sprawie zmiany Regulaminu świadczenia usług wykonywania zleceń nabycia lub zbycia praw majątkowych, prowadzenia rachunków tych praw oraz rachunków pieniężnych przez X-Trade Brokers Dom Maklerski Spółka Akcyjna z dnia 7 grudnia 2010 r. - obowiązuje od 21.12.2010

Zmiany polegają na:
1) został zmieniony punkt dotyczący realizacji zleceń STOP na instrumentach Equity CFD – od 21 grudnia Zlecenia Stop będą realizowane na warunkach określonych przez Giełdy Bazowe;

2) XTB zastrzega sobie prawo do wypowiadania umów klientom, którzy umyślnie stosują oprogramowania komputerowe albo stosuje praktykę wykorzystującą opóźnienia i błędy w cenach zleceń – czyli jeżeli klient systematycznie i uporczywie wykorzystuje umyślnie błędy w cenach instrumentów finansowych w celu osiągnięcia nieuzasadnionych korzyści.

Dziadostwo do potęgi n-tej, i oni chcą być liderem na rynku europejskim, a nie potrafią mieć porządnego systemu !
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 14:53 przez RX300, łącznie zmieniany 2 razy.

axb
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 85
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:06

Nieprzeczytany post autor: axb »

a jaki ECN ma w ofercie pary złotowe z usd i euro...

Awatar użytkownika
MrYogi
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 935
Rejestracja: 25 gru 2007, 19:18

Nieprzeczytany post autor: MrYogi »

axb pisze:a jaki ECN ma w ofercie pary złotowe z usd i euro...
Z ECN to Cantor spread na poziomie 14-20 pipsów jeśli chodzi o PLN

Z ECN/STP to JadeFx spread ok 10-20 pipsów
Rzeczą, którą najtrudniej w świecie zrozumieć, jest podatek dochodowy.
Albert Einstein

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Cyb pisze:
Akhh pisze: MM mówimy nie. I pseudo ECN - Dukascopy również. (uprzedzając pytania - poślizgi po 1-3pipsy przy każdym buy/sell stopie - i przy danych SL zamknięty prawie 20pipsów niżej na ejku)

Nie bronię Dukasa ( chociaż nigdy nie miałem tam rekwoty ) ale zdajesz sobie sprawę że ECN nie gwarantuje SL ? A już na danych to praktycznie nie mam pytań...
Cyb to już chyba 3 rozmowa na ten temat. Ja sobie zdaję sprawę bo nie zaczynałem od FX. Ale widzę, że skoro STP może otworzyć mi 1000 transakcji i dać 4-5 razy poślizg, a Duka na 3 transakcje daje 2 poślizgi to jest coś nie tak - prawda? Mówię o buy/sell stopach. Nie wiem o co chodzi, ale pewnie o ilość "dostarczycieli płynności" do których Duka jest podpięte. Z całym szacunkiem, ale zlecenie o wielkości 100 lotów powinno wchodzić jak w masło, a przy danych minimalny poślizg. Szczególnie jeśli zlecenie jest postawione sporo wcześniej czyli "w kolejce" stoi wysoko.

Wierzcie, albo nie wierzcie. Ja opisuję swoje doświadczenia i tyle. Nikomu reklamy ani antyreklamy nie mam zamiaru robić

anea
Gaduła
Gaduła
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2010, 11:31

Nieprzeczytany post autor: anea »

problem chyba polega na tym ze KFN wogole dopuscila polskich MM do rynku z takimi warunkami w umowach

dla mnie jest proste jesli Pani w piekarni ma stary lub zepsuty chleb to jakis organ w Polsce powinnie zakazac jej sprzedazy tego chleba

jak maja zle oprogramowanie to po co wchodza na rynek i wogole oferuja takie uslugi ?

pozwac nalezy KFN, a nie tych brokerow za brak ochrony i nadzoru z ich strony
"Po drugiej stronie monitora siedzą ludzie, którzy chcą waszych pieniędzy. Albo wy im je zabierzecie, albo oni zabiorą je wam. Bądźcie zimnymi sukinsynami. Cierpliwie czekajcie na swoją kolej......"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Akhh pisze:a Duka na 3 transakcje daje 2 poślizgi to jest coś nie tak
To ustalasz, że nie akceptujesz poślizgu cenowego i po sprawie. Rodzaje zleceń i sposoby ich realizacji opisałem tu:
http://forexclub.pl/artykuly/edukacja/p ... ma-jforex/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

raposo pisze:
Akhh pisze:a Duka na 3 transakcje daje 2 poślizgi to jest coś nie tak
To ustalasz, że nie akceptujesz poślizgu cenowego i po sprawie. Rodzaje zleceń i sposoby ich realizacji opisałem tu:
http://forexclub.pl/artykuly/edukacja/p ... ma-jforex/
Tylko wtedy praktycznie żadna pozycja się nie otworzy, a przy SL i tak będzie poślizg. Ja mówię o swoich doświadczeniach i testach.

ODPOWIEDZ