wypowiedzenie umowy przez brokera

Sprawy techniczne dotyczące poszczególnych platform handlowych.
ktos
Gaduła
Gaduła
Posty: 92
Rejestracja: 10 sty 2008, 21:37

Nieprzeczytany post autor: ktos »

jak broker mi dziękuje a ja jestem na duży + to też nie jest najgorzej, ostatecznie idę do innego. wybór jest spory, przynajmniej kilkanaście firm gdzie mogę dalej kosić $$
gorzej jak mi mówi "dziękuję" (w domyśle za bardzo nas grabisz), nie wypłacimy ci tego co ugrałeś w ciągu jakiegoś tam czasu - znacie w ogóle taki przypadek że broker nie chciał wypłacić zarobionej kasy klienta?
ech...

Awatar użytkownika
Dawiis
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 14 lis 2010, 12:19

Nieprzeczytany post autor: Dawiis »

Ja rowniez nie mialem i mam nadzieje, ze nie bede mial problemow ze swoim brokerem, ale mam na uwadze, ze jestem ich klientem i puki jestem dochodowy problemow nie bedzie, schodu moga sie zaczac jesli przestane byc dla nich rentowny. Wiem to z doswiadczenia przez kilka lat pracowalem w jednej z telefoni komorkowej i widzac ich niektore praktyki lapalem sie za glowe :)

Awatar użytkownika
<kerimb>
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1460
Rejestracja: 27 sie 2010, 08:01

Nieprzeczytany post autor: <kerimb> »

RX300 pisze:
LazyKing pisze:Jak to jest, że gdy idzie ci za dobrze, "kosisz niezłą kasę" to broker ma prawo na zerwanie umowy
Jeżeli coś takiego ma miejsce sprawa nadaje się do KNF-u.
I co z tego, że poleziesz do KNFu? Nie wytrzymasz później ...

Rekwota, rekwota, rekwota, trade context busy, rynek zajęty, nie można złożyć zlecenia, cena nie rynkowa, bad connection, no connection a jak się już będzie Ci wydawało, że to koniec, to zaczniesz historię od początku i tyle ... Ja nie wytrzymałem ... Kombinowałem jak mogłem z czasami celowym podkładaniem się brokowi ... Na wszystkich rachunkach założonych na znajomych ten sam ból ... Teraz sam nie wiem po co i w jakim celu ... I nie ma sensu faktycznie zakładać nowych ... Uciekłem .... Teraz widzę luuuuuuuzzzzzzzzzzzzzz u ECN ... Ale zobaczymy, bo to wciąż na razie tylko testowanie DEMO u ECN ...

Awatar użytkownika
RX300
Gaduła
Gaduła
Posty: 133
Rejestracja: 21 wrz 2009, 15:06

Nieprzeczytany post autor: RX300 »

<kerimb> pisze:Rekwota, rekwota, rekwota, trade context busy, rynek zajęty, nie można złożyć zlecenia, cena nie rynkowa,
Jak się zna tylko zlecenia po cenie rynkowej - to już nie mój problem :)

A po drugie to kto powiedział, że będę nadal chciał grać u takiego brokera,
tu chodzi o zasady gry na rynku dla wszystkich brokerów, których nadzoruje KNF.

astra
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 685
Rejestracja: 14 paź 2007, 20:22

Nieprzeczytany post autor: astra »

MrYogi pisze:Mnie zdarzyło się, jak miałem dość spore zwiększenie depozytu, to broker tak mi uprzykrzył życie ( reqwoty ) że chcąc nie chcąc sam od nich odeszłem.
dokładnie tak samo miałem w Alpari UK na rachunku Classic

Dodano po 50 sekundach:
<kerimb> pisze:Rekwota, rekwota, rekwota, trade context busy, rynek zajęty, nie można złożyć zlecenia, cena nie rynkowa, bad connection, no connection a jak się już będzie Ci wydawało, że to koniec, to zaczniesz historię od początku i tyle
to jest problem niestety większości brokerów MM i nie można nic z tym zrobić, bo zawsze mogą się wykręcić problemami technicznymi

Dodano po 2 minutach:
RX300 pisze:u chodzi o zasady gry na rynku dla wszystkich brokerów, których nadzoruje KNF
KNF niestety na nadzoruje brokerów zagranicznych u których są znacznie lepsze warunki handlu niż u brokerów polskich

Podsumowując najlepiej założyć konto u brokera ECN lub STP- konta można założyć już od 500$. Mniej stresu i lepszy (pewniejszy) zarobek :-)

Awatar użytkownika
Janek Trader
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 507
Rejestracja: 03 maja 2006, 15:54

Nieprzeczytany post autor: Janek Trader »

RX300 pisze:
LazyKing pisze:Jak to jest, że gdy idzie ci za dobrze, "kosisz niezłą kasę" to broker ma prawo na zerwanie umowy
Jeżeli coś takiego ma miejsce sprawa nadaje się do KNF-u.
a nasz KNF tak się kwapi do rozstrzygania tego typu sporów, zresztą broker w takim wypowiedzeniu z pewnością ujmie to tak, żeby nikt się nie przyczepił.
Gorzej jak nie zechce wypłacić tłumacząc, że transakcje były po "błędnych cenach". Są takie zapisy w umowach, ale kto je czyta, chyba dopiero jak coś nie tak się dzieje.

Tak przy okazji możeby to zredagować i podpiąć do działu o brokerach, bo z pewnością większość nie ma świadomości co nas czeka jak zaczniemy dużo zarabiać u MM.

Wątek w całości przeniesiony z czasówek- mod Astra

Awatar użytkownika
Ciekawy
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 384
Rejestracja: 20 lis 2009, 23:07

Nieprzeczytany post autor: Ciekawy »

<kerimb> pisze:Na wszystkich rachunkach założonych na znajomych ten sam ból ... Teraz sam nie wiem po co i w jakim celu ... I nie ma sensu faktycznie zakładać nowych
<kerimb> jeśli grałeś z tego samego kompa to przecież wiadomo, że to ta sama osoba "gra" - masz przecież IP ;)

Pozdrawiam ;)

Awatar użytkownika
Akhh
Maniak
Maniak
Posty: 2160
Rejestracja: 08 wrz 2008, 18:43

Nieprzeczytany post autor: Akhh »

Każdy chyba kto zarabiał u MM z tym się spotkał. Na FxPro poślizgi po 15pipsów wcale nie na danych. Pozycje otwierające się minutę itp.

MM mówimy nie. I pseudo ECN - Dukascopy również. (uprzedzając pytania - poślizgi po 1-3pipsy przy każdym buy/sell stopie - i przy danych SL zamknięty prawie 20pipsów niżej na ejku)
Comparic - Codzienne informacje z rynku Forex, GPW.
Analizy, wywiady, statystyki rynkowe, ciekawostki, Forex na Żywo.
Od Traderów dla Traderów

Awatar użytkownika
Cyb
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1906
Rejestracja: 25 mar 2009, 20:41

Nieprzeczytany post autor: Cyb »

Akhh pisze: MM mówimy nie. I pseudo ECN - Dukascopy również. (uprzedzając pytania - poślizgi po 1-3pipsy przy każdym buy/sell stopie - i przy danych SL zamknięty prawie 20pipsów niżej na ejku)

Nie bronię Dukasa ( chociaż nigdy nie miałem tam rekwoty ) ale zdajesz sobie sprawę że ECN nie gwarantuje SL ? A już na danych to praktycznie nie mam pytań...

Noob
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 397
Rejestracja: 05 wrz 2007, 18:39

Nieprzeczytany post autor: Noob »

Nie broniąc brokerów MM, jak ktoś już słusznie zauważył - jeżeli ktoś rzeczywiście gra u takiego brokera wykorzystując luki w oprogramowaniu to musi być chyba głupi, żeby oczekiwać, że broker się na to zgodzi.

A sam pierwszy post nie ma sensu - autor wątku pisze: "Jeżeli broker nie zamyka mi rachunku jak tracę to nie powinien móc zamykać mi rachunku jak zyskuję". Sam sobie zamknij rachunek jak tracisz, zdaje się, że możesz to zrobić w każdej chwili i brokerowi nic do tego.

Najlepsze jest to, że większość osób, które tak się pastwi nad MM nie musi się bać w ogóle tego typu problemów, a o tym żeby broker chciał wypowiedzieć umowę mogą najwyżej pomarzyć. Ale dobrze się pomartwić na zapas :wink: .

ODPOWIEDZ