Wykupienie rynku - termin wirtualny?

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

player1 pisze:Kiedy nie ma nikogo kto chciałby kupić euro po jeszcze wyższej cenie, cena nie rośnie, bo nikt dalej nie kupuje. Można powiedzieć że rynek jest "wykupiony" - nikt dalej nie chce kupować euro.
Właśnie to miałem na myśli. Btw. dziwne że nie znamy wachań cen na sesji weekendowej. Ma ktos jakies info na temat dostępnych danych? Bo szczerze nie wiedziałem o weekendowych akcjach.
Trzymając się systemu: 82% skuteczności || Grając wbrew systemowi: 8% skuteczności. Dyscyplina jest autorem większości zwycięstw.

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

TARKIN pisze:niemożność wykupienia nie polega na wielkości podaży gdyż bez względu na wielkość jej to stała - przy próbie wykupienia danej waluty ( ja to rozumiem jako próba posiadania całości w jednym "reku")
cena odgrywa największe znaczenie
przy wzroście popytu i niezmienionej podaży cena rośnie
Nie rozumiem.. wielkość podaży jest stała w twojej tezie ?
Cena? Hmm ..
Przy zdecentralizowanym pieniądzu wg mnie liczy się ilość. :roll:

Posiadanie w jednej ręce? Czyjej? :?

Nie ma żadnej magi .. jest manipulacja i tyle hehe :D
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

player1 pisze:Kiedy nie ma nikogo kto chciałby kupić euro po jeszcze wyższej cenie, cena nie rośnie, bo nikt dalej nie kupuje. Można powiedzieć że rynek jest "wykupiony" - nikt dalej nie chce kupować euro.
No to raczej nie możliwe. Zawsze znajdzie się cena wyższa po której się chce sprzedać i niższa po której się chce kupić (inna niż 0). Tak działa wycena.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
player1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 25 mar 2009, 15:11

Nieprzeczytany post autor: player1 »

Szukasz dziury w całym - ja gram daytrading, wiadomo że zawsze w dłuższym terminie bedzie szło albo wyżej albo niżej.

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

reptile pisze:
TARKIN pisze:niemożność wykupienia nie polega na wielkości podaży gdyż bez względu na wielkość jej to stała - przy próbie wykupienia danej waluty ( ja to rozumiem jako próba posiadania całości w jednym "reku")
cena odgrywa największe znaczenie
przy wzroście popytu i niezmienionej podaży cena rośnie
Nie rozumiem.. wielkość podaży jest stała w twojej tezie ?
Cena? Hmm ..
Przy zdecentralizowanym pieniądzu wg mnie liczy się ilość. :roll:

Posiadanie w jednej ręce? Czyjej? :?

Nie ma żadnej magi .. jest manipulacja i tyle hehe :D
czemu wielkość podaży pieniądze w krótkim okresie jest stała - wynika to z własności pieniądza
przed tym fenickim wynalazkiem handel opierał sie na barterze - towar za towar
pieniądz powstał po to aby swoją ilością odzwierciedlić realna wartość dóbr
ilość w tym wypadku to cena danego dobra wyrażona w pieniądzu

idealnym przykładem potwierdzającym tę zależność jest historia europy po odkryciu Ameryk / japoni i innych krajów kolonialnych
zaczęta z tamta masowo wozić złoto do Hiszpanii i Portugalii
rynek zareagował niemal natychmiastowo wzrostem cen w europie - inflacją
dlatego głownym celem banków centralnych jest dbanie o stały niski poziom inflacji a wiec utrzymywanie takiej ilości pieniądza w obiegu jaki odpowiada wartości dóbr w danej gospodarce

decentralizacja nie ma tutaj nic do rzeczy to tylko cześć tej gry z której korzystają arbitreżyści - popyt, podaż, cena i ilość dzielą rządzą i królują

napisałem w jednej ręce bo przyjąłem że "wykupienie" danej waluty to musi być zorganizowana akcja
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

heh.. a możesz konkretniej ? :roll:
TARKIN pisze:czemu wielkość podaży pieniądze w krótkim okresie jest stała - wynika to z własności pieniądza
O jakich okresach mówisz? Myślisz konkretnie o jakimś konkretnym agregacie?
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

Awatar użytkownika
xamael
Gaduła
Gaduła
Posty: 108
Rejestracja: 09 cze 2009, 14:54

Nieprzeczytany post autor: xamael »

TARKIN pisze:czemu wielkość podaży pieniądze w krótkim okresie jest stała - wynika to z własności pieniądza
Gdybym miał zamrożone 2 miliardy dolarów na koncie przez 4 lata i nagle uruchomił te środki w obrocie to podaż by się zmieniła, nie mówie już o tzw dodrukowywaniu pieniążków ;)
Trzymając się systemu: 82% skuteczności || Grając wbrew systemowi: 8% skuteczności. Dyscyplina jest autorem większości zwycięstw.

sonictune
Gaduła
Gaduła
Posty: 144
Rejestracja: 16 lut 2009, 18:27

Nieprzeczytany post autor: sonictune »

TARKIN pisze:czemu wielkość podaży pieniądze w krótkim okresie jest stała - wynika to z własności pieniądza
http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasada_neu ... i%C4%85dza
Nec hercules contra plures .

Awatar użytkownika
TARKIN
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 678
Rejestracja: 24 lis 2008, 16:01

Nieprzeczytany post autor: TARKIN »

xamael - Twoje pieniądze w banku sa depozytem który bank "puszcza" w obieg w postaci kredytu

sonictune - o wpływ pieniądza na gospodarka toczone są spory od 30 lat XX wieku - wraz powstaniem szkoły keysowskiej

reptile - nie da się tego wyrazić w jednostkach czasu - czas ten zależny jest od kilku czynników - między innymi
jak w danej gospodarce wyglądają transmisje pomiedzy jej sektorami
jaki popularny jest system bankowy - ile pieniędzy jest trzymanych na kontach a ile w gotówce
jak bank komercyjne będa zwiększały / zmniejszały swoje rezerwy

od daty miesiąca ( w Polsce na przykład w danym dniu miesiąca banki muszą osiągnąć zalecaną prawem rezerwę pieniądza co ma wpływ na oprocentowanie lokat międzybankowych w tym dniu ( najczęściej rośnie popyt na takie lokaty)
"Tylko silnych los obdarza hojnie "

Awatar użytkownika
reptile
Maniak
Maniak
Posty: 2799
Rejestracja: 13 gru 2008, 13:48

Nieprzeczytany post autor: reptile »

TARKIN pisze:reptile - nie da się tego wyrazić w jednostkach czasu -
jak nie da jak sie wyraża.. np. M1...3 itd
TARKIN pisze:czas ten zależny jest od kilku czynników - między innymi
jak w danej gospodarce wyglądają transmisje pomiedzy jej sektorami
czyli M4(L)
TARKIN pisze:od daty miesiąca ( w Polsce na przykład w danym dniu miesiąca banki muszą osiągnąć zalecaną prawem rezerwę pieniądza co ma wpływ na oprocentowanie lokat międzybankowych w tym dniu ( najczęściej rośnie popyt na takie lokaty)
O kolego ... rozpuszczasz materie :D
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... 390#210390
R.E.P.T.I.L.E. - Robotic Electronic Person Trained for Infiltration and Logical Exploration (off-line,only e-mail)

ODPOWIEDZ