wykresy RENKO i KAGI a forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
Bemowo1
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 10742
Rejestracja: 01 cze 2013, 12:02

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: Bemowo1 »

Nesses pisze:Jaki skrypt do zleceń z przesuwanym SL i TP na wykresie można przy renko zastosować? Mam Autostop2,ale on działa tylko na wykresie świecowym.
Najlepiej zastosować kompletny automat z stop lossem, trailing stopem i TP
Nesses pisze:Jeśli ktoś stosuje Renko proszę o odpowiedzi.
1. Jakie są najpopularniejsze wysokości świec renko?
Renko pozwala na stworzenie własnego interwału z dokładnością do 0,1 pipsa.
Wysokość cegły powinna być uzależniona od:
Naszej aktywności na Fx - możliwości kontroli pozycji,
Pary walutowej - na edku średnio się renko nadawało przez ostatnich kilka miesięcy.
Najprostsza metoda to cegły powyżej 20 pips - wówczas pracujemy na czystym wykresie - 2 cegły tego samego koloru dają sygnał, po wyrysowaniu kolejnej cegły modyfikujemy TRLS o jedną cegłę.

Cegły o wysokości poniżej 5 pips wymagają kontroli wykresu non-stop - bez EA nie możliwe do wykonania, Wykres taki warto rozszerzyć o jedną średnią, może być dodatkowo parabolic SAR. (ichimoku także się nadaje - kombinacja średnich)

Dla mnie renko jest fajne podczas publikacji danych - automat z możliwością hedge, TRLS włączam na niskim interwale renko. - warunek para o dużej amplitudzie ruchu, dalej po zarobieniu kasy - zamykamy pozycje i wyłączamy automat czekamy aż się wystrzelają.
Nesses pisze:2. Ile par obserwujecie jednocześnie?
EA tworzące wykres renko silnie obciąża możliwości komputera, stąd komputer o niskiej wydajności przy impulsie rzędu 50 pips może zawiesić się nawet na kilka minut. Im więcej par tym większe obciążenie kompa.
Nesses pisze:3. Renko ma specyficzną cechę ,przy której powiedzmy pół dnia wykres stoi i ok 15,10 nastąpi sygnał. Jak obserwować taki wykres aby trafić na właściwy moment wejścia?
Po prostu wymaga to nieustannej obserwacji - najczęściej ruch następuje wtedy kiedy odchodzimy od komputera
Nesses pisze:Jednocześnie proszę o wskazówkę jakie indyki przy renko są skuteczne?
1 średnia - lub koplet średnich - jak w ichimoku - Parabolic SAR także jest interesujący

-- Dodano: 10 maja 2014, 23:06 --

Po wyrysowaniu 'jodełki' na wykresie przez Parabolic Sar warto rozpocząć podłączać się do trendu niskiego TF - po kilku stratach niezbędne jest zwiększenie ekspozycji pozycji (nie otwieramy wtedy pozycji proporcjonalnej do depozytu)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Jacek2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2009, 22:56

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: Jacek2009 »

Witam wszystkich forumowiczów,
Mam krótkie pytanie dotyczące 2 wicks renko charts w JForex3 Dukascopy a mianowicie: co pokazuje dodatkowy knot na wykresach renko (ten drugi). Czyli np. trend wzrostowy knoty u dołu pokazują na ile cofa się cena przed osiągnięciem kolejnej cegły renko (standard to jest oczywiste), a co pokazują w tym czasie górne knoty? Nie chodzi o bary odwrotu trendu tylko takie w trakcie trwania trendu wzrostowego - te u góry lub trendu spadkowego - te u dołu cegły?
Pozdrawiam
PS. A może to pytanie należy zadać w dziale o brokerze Dukascopy?

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Kolego, zapomniałeś chyba załączyć obrazek.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Jacek2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2009, 22:56

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: Jacek2009 »

Cegły EUR/USD bycze, knoty dolne wiadomo - pokazują cofanie się ceny nim osiągniemy następną najwyższą (nowa cegła) a tu nagle ten drugi knot od góry - czerwona strzałka - co on pokazuje? Przecież ogarnia go cegła wyżej?
Pozdr;)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
meylo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1220
Rejestracja: 15 sie 2011, 21:01

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: meylo »

Wygląda jak błąd systemu. Knoty powinny być tylko z jednej strony. W takiej sytuacji uznałbym, że go nie ma.
Swing Trading in Two Sentences :
In uptrending markets, buy weakness as it returns to strength.
In downtrending markets, sell strength as it returns to weakness.

Jacek2009
Bywalec
Bywalec
Posty: 14
Rejestracja: 21 wrz 2009, 22:56

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: Jacek2009 »

To nie błąd systemu ani datafeedu. Na innych parach też znalazłem np. USD/JPY. W załączniku cegła null (wolumen=0) z ogonem. Jak przy wolumenie 0 może być ogon zależny od kwotowania. Generalnie pytanie do Dukascopy brzmi co pokazuje "drugi" ogon/knot na wykresach 2 wicks renko chart? Renko z 1 ogonem lub bez ogonów to inne rodzaje wykresów na platformie JForex3 Dukascopy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Macie może wskaźnik Kagi dla MT4 ? Chciałbym go potestować.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

jan0510
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 10 paź 2016, 09:52

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: jan0510 »

Jacek2009 pisze:To nie błąd systemu ani datafeedu. Na innych parach też znalazłem np. USD/JPY. W załączniku cegła null (wolumen=0) z ogonem. Jak przy wolumenie 0 może być ogon zależny od kwotowania. Generalnie pytanie do Dukascopy brzmi co pokazuje "drugi" ogon/knot na wykresach 2 wicks renko chart? Renko z 1 ogonem lub bez ogonów to inne rodzaje wykresów na platformie JForex3 Dukascopy.
"Drugi" ogon musi reprezentować faktyczne zachowanie ceny dla barów Renko.
Bar Renko [tu klasyczne Renko], nowy bar zaczyna się w momencie (czasie branym z wykresu tickowego) kiedy nowy tick osiąga wartość równą high/low bara odpowiednio wyższego/ niższego niż bar bieżący. Tak długo jak nowa wartość ticka nie wybija tych wyżej wymienionych wartości, nowy bar Renko nie tworzy się.
W standardowej definicji barów Renko knoty dolne/górne mogą mieć jedynie bary odpowiednio wzrostowe/spadkowe.
Tu (Renko 2 Wicks) w postaci knotów rysowane są także wartości, które leżą powyżej/poniżej bara wzrostowego/spadkowego, ale takie, które nie powodują powstania bara następnego.
Mówiąc inaczej taki wykres pokazuje, że czasie, w którym na wykresie widzimy bar Renko cena może przyjmować także wartości poniżej i powyżej tego bara. W klasycznej definicji Renko wykres może sprawiać wrażenie, że ceny wewnątrz bara są takie jak w zwykłych barach czasowych.

Awatar użytkownika
tedi
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 29 cze 2020, 10:54

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tedi »

Witam wszystkich fachowców. Szukam odpowiedzi na mój dosyć istotny problem. Otóż u brokera xtb na platformie mt4 mam zainstalowany wskaźnik renkolivecharts_pimped_v4_13 i niby wszystko ok, jednak wykres na jakim gram wygląda inaczej jak po ponownym uruchomieniu. załączam prtscn: Na tym mniejszym wykresie jest transakcja którą grałem (akurat wywaliło mnie na sl), ale jest różnica na tych dwóch wykresach po przeładowaniu właściwie zniknęły cienie i jest przecuniecie o dwie "świeczki "mojej transakcji w prawo co całkiem mi rozbija koncepcję. Czy można to jakoś naprawić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

tedi pisze:
29 cze 2020, 11:21
Witam wszystkich fachowców. Szukam odpowiedzi na mój dosyć istotny problem. Otóż u brokera xtb na platformie mt4 mam zainstalowany wskaźnik renkolivecharts_pimped_v4_13 i niby wszystko ok, jednak wykres na jakim gram wygląda inaczej jak po ponownym uruchomieniu. załączam prtscn: Na tym mniejszym wykresie jest transakcja którą grałem (akurat wywaliło mnie na sl), ale jest różnica na tych dwóch wykresach po przeładowaniu właściwie zniknęły cienie i jest przecuniecie o dwie "świeczki "mojej transakcji w prawo co całkiem mi rozbija koncepcję. Czy można to jakoś naprawić?
Niestety, takie są darmowe generatory Renko.
Nawet u tego samego brokera, gdy przeładujesz, to będziesz miał inny wykres.
Kup sobie generator Renko od ovo.cz.
Ten przynajmniej jest konsekwentny.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ