wykresy RENKO i KAGI a forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
MajorGC
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 806
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:39

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: MajorGC »

To teraz ja mam pytanie odnosnie Range Bars, ale w analogii do Renko. Poniewaz obie struktury budowane sa w odniesieniu o ruch wykresu a nie czas, co tak naprawde powinno byc przyjete jako punkt zerowy lub punkt startowy swieczki. Chodzi o to, ze tak jak juz wczesniej wspomnial ktos, wykres uznaje poczatek w miejscu gdzie zaczyna sie historia danych. Ale czy to jest wlasciwy punkt startowy? Przeciez przy mniejszym slupku powiedzmy 5-8 punktow, przesuniecie na wykresie moze spowodowac znaczne zmiany we wskazaniach wskaznikow. A moze wlasciwe byloby tworzenie sie takie swieczki od punktu 00 dla najnizszej ceny?
Jakby nie obrac przy niskich parametrach ale rowniez i wysokich wykres dla roznych brokerow moze byc znaczaco rozny, a co za tym idzie roznego rodzaju strategie moga dawac bledne wskazania.
"Zanim zareagujesz - pomyśl, zanim wydasz - zarób, zanim sie poddasz - spróbuj." Ernest Hemingway

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jest dokładnie tak jak piszesz - przesunięcie punktu startowego od którego powstają renko/range bary powoduje, że każdy może mieć zupełnie inny wykres, dodatkowo dochodzą do tego różnice w datafeedzie brokerów. Myślałem nad tym kiedyś i chyba nic specjalnie nie da się z tym zrobić.
Plugin do rysowania range barów (płatny) ma opcję resetowania wykresu wraz z początkiem nowego dnia i to może trochę pomóc - ale kwestia datafeedu pozostaje.
Tak w ramach ciekawostki - nałożyłem na wykres plugin renko, który zamieścił tantric i ten z którego korzystałem wcześniej i mam różnicę 11 świec hehhe - mimo, że oba powinny pokazywać to samo.

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Witam.Fajnie ,że temat ożył.(Sorry,nie bedę używał w wypowiedziach litery ż tylko z ,bo jak właczam ż to mi się od razu drugi screen uruchamia i blokuje mi wpis,musze go wyłaczyć ,zeby zaczac pisać dalej, a'propos ,moze ktos wie co jest przyczyną?) .
Zgadzam sie z wami. Lepsze by było z przjeciem punktu wyjsciowego etc.Z tym ,ze jezli trejdujemy tylko u jednego broka to czy ma to jakies znaczenie?U niego tylko robimy testy,ustalamy strategie,zasady etc.Nie trejdowalem jeszcze na realu z renko.Znalazlem na youtube filmik,gdzie gosciu pokazuje prace EA z REnko z bardzo dobrym wynikiem.Poprosilem go o EA i o dziwo dal mi go .Poprosil jedynie ,ze jak bede mial jakies dobre ustawienia ,przetestowane na zywo ,to zebym sie do niego odezwal.Gosciu dal mi jeszcze mnostwo innycjh narzedzi.Moge sie podzielic z zainteresowanymi.Moxze wspoolnie dojdziemy do tego jak z sukcesem trejdowac na REnko.Nie ukrywam ,ze najbardziej zainteresowalem sie startegia NIMS .Jestem w trakcie testow .
Jeszcze raz ponowie pytanie.Czy ktos posiada narzedzie do uzyskania mozliwie najwiekszej ilosci danych historyvcznych ?Wiem ,ze takowe jestale nie moge go znalezc.
Pozdrawiam
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Dane historyczne można pobrać stąd

http://www.forextester.com/data/datasources.html

http://www.histdata.com/download-free-f ... ar-quotes/

tylko uwaga - większość EA mocno fałszuje wyniki podczas backtestu na renko - dlatego jedyne co pozostaje (moim zdaniem) to testy na żywo na demo.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1521
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: personov »

EA musi być odpowiednio przygotowane ze względu na inny sposób budowania się świecy na backteście. Bez tego cały test to lipa. Ale jak się odpowiednio przerobi kod to backtest jest moim zdaniem wiarygodny.
Solą życia jest kasa.

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 281
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tantric »

leszczu pisze:Dane historyczne można pobrać stąd

http://www.forextester.com/data/datasources.html

http://www.histdata.com/download-free-f ... ar-quotes/

tylko uwaga - większość EA mocno fałszuje wyniki podczas backtestu na renko - dlatego jedyne co pozostaje (moim zdaniem) to testy na żywo na demo.
leszczu Dziéki
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Szukam wskaźnika, który pozwalałby rysować jednocześnie kilka wykresów renko bezpośrednio na wykresie M1, powinien działać na tej samej zasadzie jak ten, który rysuje świeczki z wyższych TFów na niższych.
Wskaźnik RenkoShade niestety na to nie pozwala.
Wiem, że mogę sobie wyświetlić kilka wykresów obok siebie - ale chciałbym wszystko na jednym.
Wykres musi się pokrywać z tym co pokazują dwa najpopularniejsze pluginy do tworzenia renko w MT4 - czyli RenkoLiveChart (v3.2 albo 3.4) lub ten wstawiony niedawno przez Tantrica czyli Renko MTF v 1.1

Chyba nie oczekuję zbyt wiele? :twisted: :lol:

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Jako, że temat wykresów renko ostatnimi czasy powraca na forum jak bumerang postanowiłem zebrać najważniejsze wątki dotyczące tego tematu - w każdym z nich znajdziecie jakieś informacje, które wzajemnie się uzupełniają.

http://forex-nawigator.biz/forum/backte ... 22587.html

http://forex-nawigator.biz/forum/do-u-y ... 20074.html

http://forex-nawigator.biz/forum/ea-na- ... ilit=renko

http://forex-nawigator.biz/forum/profit ... 22081.html

Generalnie należy pamiętać o kilku kwestiach:
-generować wykres renko można za pomocą darmowych i jak komercyjnych skryptów
-backtesty renko bez zastosowania specjalnych rozwiązań nie są wiarygodne (post tantrica)
-w zależności od liczby świec 1min każdy z nas może mieć inny wykres renko (wynika to ze specyfiki wykresów cenowych renko/range), chociaż kolega BUF stwierdził, że różnice te z czasem się niwelują i że dobra strategia powinna sobie z tym poradzić.

Trzeba dołożyć wszelkich starań aby otrzymać wiarygodny wyniki backtestu przy czym moim niezbędny jest forward test - a jak długi to zależy od ilości zawieranych transakcji przez nasze EA (ale przecież ta zasad tyczy się każdej strategii z którą startujemy w realu).

W razie jakichkolwiek pytań proszę pisać na priv.
EA do generowania renko znajdziecie z tym wątku, gdyby ktoś był zainteresowany rozwiązaniami komercyjnymi to piszcie na priva.

Jarosz9000
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 05 wrz 2012, 20:33

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: Jarosz9000 »

Witam.

Wczoraj grzebałem w opcjach platformy JForex banku Dukascopy. Są tam wbudowane wykresy renko, zakres (Range Bars) i punktowo symboliczny. Z możliwością wstawienia "cegły" od 1 pip do 1000 pips, oraz odwróceniem (przy P&S) 50.
Taka informacja jak ktoś by się chciał "pobawić" tymi wykresami na szybko.

Pozdrawiam.
"Nigdy, nigdy, nigdy, nigdy się nie poddawaj. Sukces polega na tym, by iść od porażki do porażki, nie tracąc entuzjazmu."

przemek211
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 18 lut 2013, 08:42

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: przemek211 »

Witam. Dodaję EA do wykresów Renko po update platformy MT4.
I mam takie pytanie jak u was budują się kostki Renko?
U Mnie przy 5 pipsowej cegiełce, są to zawsze okrągłe poziomy.
Tzn. 141.350 141.400 itd. (Przykład dla pary EUR/JPY)
Broker to Armada Markets.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Nie pocę się codziennie przez trzy godziny tylko po to, aby dowiedzieć się, jak to jest się pocić" - Michael Jordan

ODPOWIEDZ