wykresy RENKO i KAGI a forex

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
FXfighter
Gaduła
Gaduła
Posty: 154
Rejestracja: 24 lip 2009, 21:53

Nieprzeczytany post autor: FXfighter »

xpep pisze:w lewym gornym rogu mam napisane open ofline chart M2 co to znaczy?
To znaczy dokładnie to, co jest napisane, czyli "otwórz wykres offline M2" :)

Plik -> Otwórz Offline, następnie znajdź wykres M2 dla tejże pary walutowej/instrumentu i otwórz go. Po otwarciu już powinien się uaktualniać na bieżąco, o ile EA będzie działało bezbłędnie. Wykres, na którym masz uruchomione EA też musi pozostać otwarty, czyli musisz mieć otwarte po dwa wykresy dla każdej pary, dla której chcesz mieć renko.

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

FXfighter pisze:To znaczy dokładnie to, co jest napisane, czyli "otwórz wykres offline M2"
dzieki nigdy nie ogladalem wykresow offline :D

Awatar użytkownika
LesioS
Gaduła
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: 24 sie 2007, 08:43

Nieprzeczytany post autor: LesioS »

xpep pisze:gdzie ten wykres? :D

zarzucam na wykres EA wersja 3.2 i co dalej? buzka usmiechnieta czyli EA dziala tam wszystko umozliwilem mu co sie da

w lewym gornym rogu mam napisane open ofline chart M2 co to znaczy?
To znaczy, że musisz otworzyć Plik/Otwórz Offline i znaleźć wykres M2 dla wybranej pary. Jak go otworzysz, to będziesz miał na wykresie renko.
Gdyby ciężka praca prowadziła do bogactwa, to najbogatsi byliby niewolnicy.
Musisz wiedzieć, czego chcesz, wierzyć, że to osiągniesz i działać, by to zrealizować.
Najbardziej niebezpieczna broń na Ziemi: ludzki mózg...

Awatar użytkownika
xpep
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 844
Rejestracja: 02 gru 2007, 11:50

Nieprzeczytany post autor: xpep »

LesioS pisze:
xpep pisze:gdzie ten wykres? :D

zarzucam na wykres EA wersja 3.2 i co dalej? buzka usmiechnieta czyli EA dziala tam wszystko umozliwilem mu co sie da

w lewym gornym rogu mam napisane open ofline chart M2 co to znaczy?
To znaczy, że musisz otworzyć Plik/Otwórz Offline i znaleźć wykres M2 dla wybranej pary. Jak go otworzysz, to będziesz miał na wykresie renko.
dzieki, spozniles sie 2h :wink:

Awatar użytkownika
MaRCHeW
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1213
Rejestracja: 20 gru 2005, 22:19

Nieprzeczytany post autor: MaRCHeW »

Witam.

Zasadą w renko jest to, że wykres ten nie uwzglęnia czasu. Dla osób, które chcą mieć wykres renko i mieć możliwość analizy czasowej przydatnym będzie ten indicator: http://codebase.mql4.com/6447

Dodatkowo PT Multistation http://profstation.com niedawno wprowadził różne rodzaje wykresów prócz standardowych. I tak mamy do wyboru:
1. Renko - w tym jako opcje do wyboru: Classic Renko, Classic Renko with wicks, High/Low Renko i High/Low with wicks.
2. Range Bars.
3. Kagi.
4. Line Break - polecam przyjrzeć się bliżej temu typowi wykresów.
5. Sekundowy TimeFrame.
6. Wykres tickowy.

Pozdrawiam
Karol Marchewka

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

Panowie,

Ktoś może mi powiedzieć jak przerobić dane historyczne 1 minutowe na wykres historyczny renko przy pomocy tego EA?

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Witam.
widzę,że temat nieco ucichł.Dla mnie boxy renko sa ciekawe do daytradingu i skalpowania .Jestem w trakcie doswiadczeń z tym rodzajem wykresów.Mam pyatniue do znawców tematu.Jak uzyskać jak największy okres histortyczny na renko ? Uruchomiłem na D1 i zauważyłem róznicę ,wykres ma mniej szumów ,ale pyatnie czy jest wiarygodny,no bo któryś z nich jest takim ,który podaje czytelniej.Czy ktos testował online na D1 i porównywał z M1? Więc o co chodzi z tym M1 , czy tylko on jest dokładny dla renko?
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tantric »

Sciągnąłem już dane historyczne na M1 , udało mi się ściągnąć z 63 dni,dalej juz nie szło. Znalazłem na anglojęzycznym forum ( tutaj cos chłopaki się nie spieszyli z pomocą , z wyjatkiem kolegi GFX ,który opisał dokładnie wszystko ,,dodałem jedynie to ,że należy wpisać te 99999999,bo to też ważne :-) ) . Dla zainteresowanych opisze krok po kroku jak to zrobić :
- otwieramy MT4
- odpowiednią parę na M1
- wyłączamy autoprzewijanie i przesunięcie wykresu
- klikamy - narzędzia
- klikamy : opcje
- klikamy : wykresy
- w rubryce "słupki w historii" wpisujemy ile się da cyfr 999999999999999
- wciskamy przycisk "home" w klawiaturze tak długo aż załaduje nam całą dostępna historię ( u mnie trwało to około 5 minut )
- zamykamy MT4
- otwieramy MT4
ZROBIONE
Pozdrawiam

-- Dodano: pt 30-11-2012, 16:36 --
leszczu pisze:Panowie,

Ktoś może mi powiedzieć jak przerobić dane historyczne 1 minutowe na wykres historyczny renko przy pomocy tego EA?
Witam.Odpowiedź moźe po czasie Myślę jednak ,że wielu forumowiczów skorzysta jeszcze z tej informacji.
Jak odpalić renko na wykresie:
- wyłaczamy Mt4
- znajdujemy folder z Mt4
- wchodzimy w experts
- wrzucamy tam Renko experta ( na ten moment najnowszy to chyba RenkoLiveChart v3.4 ) - w załączniku EA do odpalenia dwóch wykresów renko z jednego EA
- odpalmy platformę
- uruchamiamy M1 na wybranej parze
- odpalamy experta tak jak zwykłego EA
- odznaczamy przyzwolenia na DLL
- opdznaczamy umozliw handel
- wybieramy wielkość boksu ( box size)
- wybieramy Time frame ( jeżeli korzystamy z jednego wykresu Renko to ustawiamy cyfrę 2 jako timeframe)
- jezeli chcemy ,by widoczne były cienie to odznaczamy show wicks na true
- maksymalna ilośc barsów ( maxbars ) - do wyboru , lub zostawiamy domyslne
- OK
- teraz klikamy "plik"
- otwórz offline
- znajdujemy naszą parę z M2
- klikamy dwa razy
- i mamy boksy Renko
ZROBIONE
Pozdrawiam
Jeżeli ktoś zna lepszy sposób na dane historyczne M1 , prosze napisac .Chetnie przepatrze dane z dłuższego okresu :roll:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
tantric
Gaduła
Gaduła
Posty: 283
Rejestracja: 07 maja 2008, 22:38

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: tantric »

M1 = 3 x Renko
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Możesz wierzyć w to , w co wierzyć postanowisz lecz nie oszukuj samego siebie ... gdyż tylko to , co czynisz świadczy o tym , w co naprawdę wierzysz"
"Szaleństwem jest powtarzanie tych samych czynności i oczekiwanie innego wyniku"

Awatar użytkownika
leszczu
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 672
Rejestracja: 25 paź 2010, 23:19

Re: wykresy RENKO i KAGI a forex

Nieprzeczytany post autor: leszczu »

tantric pisze:M1 = 3 x Renko

Dzięki. Dobra rzecz.

ODPOWIEDZ