Wygląd strony - proponowane skórki

Komunikacja do i od admina i moderatorów forum, ogłoszenia, komunikaty.
Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

kru pisze:
sznurek pisze:Podoba mi sie przepoczwarzenie forum. Elastyczność to dobra cecha, której często nam brakuje. Czy admin ma zamiar zmienić logo forum? Aha...to temat ze skórkami, to może poszukam zaraz czegoś.
Moze nawiązujacy kolorem do poprzedniego i w ogole strony? http://demo.phpbb3styles.net/Septon_Orange

IMHO jedyna sensowna propozycja jak do tej pory

kolor forum powinien choc troche wspolgrac z logo forum
Kolor przede wszystkim nie powinien męczyć, a ten jak dla mnie za mocno bije po oczach.

Awatar użytkownika
htk
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 23 paź 2011, 18:47

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: htk »

Gdyby można było zainstalować więcej niż jedną czy dwie skórki podstawowe, to zaproponowałbym tę: http://demo.phpbb3styles.net/lanparty jako skórkę "na wieczór".
Nie jest tak kontrastowa jak "czarne tło + biały tekst" dzięki czemu nie męczy oczu.

EDIT:
Pojawiła się wyżej propozycja skórki: https://www.phpbb.com/customise/db/styl ... lack/demo/ również bardzo dobra moim zdaniem.

Awatar użytkownika
ForexTig3r
Maniak
Maniak
Posty: 2462
Rejestracja: 15 maja 2012, 13:47

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: ForexTig3r »

Ja tam prosiłbym przede wszystkim, aby przy wyborze skórek wzięto pod uwagę aspekt widoczności, czytelności i pro zdrowotnych dla oczu (nie męczyło oczu).
Sam nie potrafię powiedzieć jak dokładnie ma to wyglądać, bo nie jestem specjalistą w temacie.
Niby ciemne barwy na pewno lepsze od jasnych, ale nie wydaje mi się aby były lepsze od tego co poprzednio było.


PS Jak ma być Windowsa to ja poproszę również Macową skórkę.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2012, 00:12 przez ForexTig3r, łącznie zmieniany 2 razy.
Przedstawione, poglądy, oceny i wnioski są wyrazem osobistych poglądów autora i nie mają charakteru rekomendacji. Wyłączną odpowiedzialność za decyzje inwestycyjne, podjęte i z wykorzystaniem wniosków w nich zawartych, ponosi inwestor.
subsilver2 趋势线

Awatar użytkownika
bartek1916
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 817
Rejestracja: 17 wrz 2008, 15:27

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: bartek1916 »

Skorka typu "na wieczor" jest bardzo dobrym pomyslem. Czesto wieczorem chce sie poczytac rozne dzialy forum, ale jasne kolory szybko mecza. Oczywiscie mowa o jednej z wersji skorek bo w dzien jasna jest ok.

centometr
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 18 wrz 2010, 20:43

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: centometr »

Do tej pory z propozycji najlepiej czyta się AeroBlue i artodia_deluxe.
Forum służy do czytania, więc musi wyglądem przypominać bardziej gazetę lub książkę, niż kolorowy magazyn.
Powinno mieć jasne tło i przejrzysty układ.
+++ może spadowywać, może róść +++

Awatar użytkownika
gambit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 48
Rejestracja: 16 gru 2009, 18:02

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: gambit »

Proponuję skórkę jak na forexfactory xD Przyzwyczaiłem się do tamtej...Dla mnie prawie wszystkie skórki zielone wyglądają jak
"forum dla ogrodników" xD A czarne, jak "prywatny serwer wowa" (ewentualnie "forum z darmową zawartością" - peb, czy inny darkwarez)...nasze powinno wyglądać prosto (web 2.0 i w ogóle), w miarę profesjonalnie...a jeszcze byłoby dobrze, gdyby jednocześnie się wyróżniało ;D

Pamiętam jak jakiś czas temu ludzie narzekali, że forum jest porzucone i nic się nie dzieje xD I tak źle i tak niedobrze ;)

Cholera muszę przyznać, że o ile na początku nie lubiłem poprzedniej skórki, to tak się przyzwyczaiłem, że jakoś tak dziwnie bez niej :(

http://demo.rockettheme.com/phpbb3/ - fracture jest ciekawy, taki "inny"...

A i jeszcze lubię, jak informacje przy postach (zdjęcie itp) są z lewej strony, ewentualnie u góry...

sznurek

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: sznurek »

Wiecie co? Tak sobie pomyślałem po sciagnieciu jednego ze stylow i zajrzeniu wen, iz wcale nie jest on trudny w edycji i ze, jesli nie jest to zastrzezone jakimis prawami autorskimi, mozna by go latwo poddac przerobce na zwyklym, amatorskim edytorze grafiki w domowym zciszu...do licha. Co Wy na to? Mam troche czasu, wiec moglbym sie w tym pobawic, a noz znalazlbym sie w tym i nauczyl czegos nowego. Wspolnymi silami moglibysmy stworzyc cos orginalnego. No nie? Chyba, ze adminowi zalezy na czasie.

Znalazlem strone do kolorowania http://www.colorizeit.com/index.html

Awatar użytkownika
daromanchester
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2301
Rejestracja: 02 maja 2009, 12:48

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: daromanchester »

Forex Ci to w pipsach wynagrodzi.
Czekamy na nawigatorową edycję skórki, może ktoś jeszcze chętny z talentem?
"Ekspert to taki człowiek, który popełnił wszystkie możliwe błędy w bardzo wąskiej dziedzinie" - Niels Bohr
"Każdy głupi może wiedzieć. Sedno to zrozumieć" - Albert Einstein

Awatar użytkownika
kris007
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 551
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:50

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: kris007 »

daromanchester pisze: Czekamy na nawigatorową edycję skórki, może ktoś jeszcze chętny z talentem?
W sumie to nie trzeba wielkiego talentu aby doprowadzić do podobieństwa nawigatorowego skórki.
Zerknijcie w załącznik czym nowa tak naprawdę się różni od starej, oczywiście drobiazgami typu inaczej wyświetlane załączniki itp chyba nie ma co się przejmować, w zasadzie kolorystyka forum jest podobna, jedyne co się rzuca w oczy to baner i niebieskie belki, baner przecież można zamienić, najprościej bez żadnych cudów wystarczy stary baner dostosować do wymiarów obecnego na całą szerokość i już podobieństwo wróci, zapewne można też wstawić w starym rozmiarze, jedyne co zostanie to kolor belki, to przecież też da się zrobić modyfikując jedynie kolor i bez mała w kilku ruchach mamy stare unowocześnione nawi.

Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

sznurek

Re: Wygląd strony - proponowane skórki

Nieprzeczytany post autor: sznurek »

Propozycja na logo. Czysta amatorszczyzna, wiec wiadomo...
Obrazek

ODPOWIEDZ