Wyższość EA nad traderem.

Tu można dyskutować o wszystkich sprawach związanych z rynkiem Forex.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

MarioDM pisze:
04 maja 2021, 13:15
alinoe pisze:
04 maja 2021, 12:09
Gdybym ograniczył się do 4h i wyżej wystarczyłoby mi kilka minut dziennie na grę i to przy manualnym tradingu.
Sorry, ale nie przekonałeś mnie. Kilkaset analiz w kilka minut ? Zdradź ten patent.
Patentem jest system. Wówczas analiza sprowadza się wyłącznie do sprawdzenia czy spełnione są warunki do zajęcia pozycji i tylko tyle. Takie podejście nie ma nic wspólnego z wykorzystaniem at do komentowania bieżącej sytuacji na rynku do czego sprowadzają się analizy at obecne w internecie. Ja zajmuje się tradingiem systemowym. Generalnie taka analiza u mnie nie powinna zajmować więcej czasu niż 1-3 sekundy, Trwa dłużej gdy pojawia się sygnał lub gdy sytuacja jest niejasna bo potwierdzenie sygnału trwa dłużej - trzeba sprawdzić wszystkie elementy sygnału aby nie popełnić błędu. Ilość takich sytuacji wpływa w największym stopniu na czas poświęcony na analizę bo gdy pojawia się setup i wszystko wskazuje na to że będę musiał zająć pozycję to może zając mi to 2-3 minuty łącznie ze złożeniem zlecenia. Gdyby nie było tego setupu to w tym samym czasie mógłbym przelecieć przez kilkadziesiąt wykresów i tak zwyczaj jest bo sygnałów jest średnio bardzo mało w stosunku do ilości analiz jakie muszę wykonać choć różnie to się rozkłada na poszczególne dni.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
04 maja 2021, 13:52
... Generalnie taka analiza u mnie nie powinna zajmować więcej czasu niż 1-3 sekundy... () ...kilkadziesiąt wykresów...
Pisałeś wcześniej o kilkuset analizach, a teraz o kilkudziesięciu wykresach, więc sporo spuściłeś z ceny.
Czyli ile jest tych analiz na godzinę ? Już nie 200, ale powiedzmy 50 ?
W 3 sekundy nie da się wyrobić podczas przewalania kilkudziesięciu wykresów, zwłaszcza, że następuje zmęczenie materiału czyli człowieka.
Powiedzmy jednak, że robi się to na spokojnie i na każdy wykres przeznacza 10 sekund. 50 wykresów razy 10 sekund, to w sumie poniżej 10 minut.
Tyle jest wykonalne, ale te wcześniejsze kilkaset to jednak było przegięcie.
Nie zamierzam Cię przekonywać do zmiany nawyków, bo to Twoja decyzja. Ja staram się jak najbardziej odciążyć od analiz bo po co mam tracić na to czas skoro można to zaprogramować.
Jeszcze 3 lata temu też robiłem to manualnie i nie schodziłem poniżej H1, bo nie ogarnąłbym tego. Starałem się analizować około 10 instrumentów, głównie na H1 i niestety często zdarzało mi się przegapić sygnały wejścia, co bardzo mnie wkurzało i min. to również mnie zmobilizowało do stworzenia automatu.
Kolejna korzyść EA to brak konieczności obserwacji rynku i siedzenia przy kompie. Jeszcze na jesieni zeszłego roku zdarzały mi się sytuacje, że byłem na zakupach i w tym czasie EA otwierała pozycje. Zerkałem tylko do telefonu aby zobaczyć co się dzieje. czasem nawet nie byłem w stanie nadążyć za obserwacją instrumentów otworzonych, bo okazywało się, że w historii część pozycji już się zamknęła niepostrzeżenie z zyskiem.
Ten rok jest niestety fatalny z uwagi na kosmiczne wypaczenie przez banki centralne i nie mam wielkich złudzeń, że w tym roku wróci na rynek normalność, jednak po prostu opanowuję złość i wiem, że prędzej czy później rynki wrócą do normalniejszego stanu i wtedy EA będzie mogła czesać rynek bez mojego udziału.
Taka automatyzacja bardzo odpręża i każdemu ją polecam, choć wiem, że ludzie tacy są, iż nie lubią zmian.
Przecież ja sam jestem tego dobrym przykładem. Na fx jestem od 2006 roku, a EA zacząłem budować pod koniec 2018.
Kto się na to nie zdecydował ten nie wie co traci.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Nawet czytać nie potrafisz ze zrozumieniem. Kilkadziesiąt wykresów w czasie gdy nie byłoby setupu, na który wraz ze złożeniem zlecenia przeznaczyłbym 2-3 minuty - czytaj uważnie, wymyślasz jakieś niestworzone liczby, jakieś 200 czy 50. Gdzie ja to pisałem? Tak jak pisałem, około 400 wykresów na godzinę. Myślę, że tak około 1% to wykresy, na których dłużej się zatrzymuję z czego zdecydowana większość i tak jest odrzucana po namyśle. Zostaje parę gdzie szykuję się do zajęcia pozycji, do czego nie zawsze dochodzi bo cena nie dojdzie. Reguły nie ma, przykładowo wczoraj, kilka setupów na uwadze, zrobiona jedna transakcja na jakieś 3 tys. analiz.

Przed chwilą sprawdziłem ze stoperem.
25 wykresów w czasie krótszym niż minuta? :) Na szczęście nie było setupu dlatego tak szybko poszło. Inni tak szybko odpalają jeden wykres. Czasami bawię się tak ze stoperem chcąc zmusić się do zwolnienia bo mogę przepuścić jakiś sygnał.

10 sekund na wykres? A co ja miałbym robić jak nic tam nie ma? Mam go całować albo jakieś kreski rysować z nudów? :)

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

alinoe pisze:
04 maja 2021, 15:02
Tak jak pisałem, około 400 wykresów na godzinę. Reguły nie ma, przykładowo wczoraj, zrobiona jedna transakcja na jakieś 3 tys. analiz.
Przed chwilą sprawdziłem ze stoperem.
25 wykresów w czasie krótszym niż minuta? :) Na szczęście nie było setupu dlatego tak szybko poszło. Inni tak szybko odpalają jeden wykres. Czasami bawię się tak ze stoperem chcąc zmusić się do zwolnienia bo mogę przepuścić jakiś sygnał.

10 sekund na wykres? A co ja miałbym robić jak nic tam nie ma? Mam go całować albo jakieś kreski rysować z nudów? :)
Przed chwila sprawdziłem z zegarkiem w ręku (tak naprawdę to zerkałem na czas na "rynkiem") i w MT4 wrzucenie instrumentu na wykres i przejrzenie na szybko interwałów od D1 do M5 zajęło mi 20 sekund.
6 interwałów czyli 6 wykresów. Gdyby to miało być 400 to zajęłoby mi 22 minuty, przy czym niemożliwe jest aby zachowywał przez cały czas takie samo skupienie.
Kompletnie mnie nie przekonujesz i uważam, że piszesz bzdury z tymi 3 000 analiz na dzień.
Jeśli rzeczywiście tak robisz to współczuję Ci tylko, bo to tragedia.
Niezależnie jednak od wszystkiego, zakończ temat bo nic to nie wnosi i wątpię abyś kogokolwiek przekonał.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
04 maja 2021, 13:20
ninjaproject pisze:
03 maja 2021, 14:17
Wyżość EA nad traderem to konsekwencja wykonywania założeń algorytmu.
Wyższość tradera nad EA to umiejętność wykorzystania okazji.
Owszem, tak można to ująć.
Co do tych "okazji" to jednak jestem sceptyczny. Pewnie każdy z nas może przytoczyć z pamięci takie "okazje", których nie wyłapał by automat, bo nie były zgodne z setupem. Tyle, że te okazje to w 99% kończyły się stratą.
Tradować należy zgodnie z setupem, a nie oczekiwać okazji, bo nie ma czegoś takiego na rynku dla drobnych leszczy. Jeśli trafiają się prawdziwe okazje to bigbanki pierwsze to wychwycą. Dla nich mój automacik to śmiech na sali. Wykorzystują algorytmy na taką skalę, że wychwycą każdą okazję w przeciągu milisekund.
I to chyba kolejny argument na plus za EA.
Dziś na DAX30 były takie okazje!
Piękny przykład był.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
04 maja 2021, 23:33
Dziś na DAX30 były takie okazje!
Piękny przykład był.
W takim razie opisz na czym polegała ta okazyjność.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

MarioDM pisze:
05 maja 2021, 09:18
ninjaproject pisze:
04 maja 2021, 23:33
Dziś na DAX30 były takie okazje!
Piękny przykład był.
W takim razie opisz na czym polegała ta okazyjność.
Obawiam się, że to inny świat, którego nie chcesz zrozumieć.
Ty, zdaje się, obgrywasz wykresy W1.
Ja obgrywam to, co leci na wykresach takich, jakie ja chcę (Renko).
Okazyjność polegała na tym, że była spora dynamika ruchu ceny, co dawało stosunkowo długie trendy, i
to daje zawsze dobre okazje do szybkiego zarobku.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
05 maja 2021, 20:32
MarioDM pisze:
05 maja 2021, 09:18
ninjaproject pisze:
04 maja 2021, 23:33
Dziś na DAX30 były takie okazje!
Piękny przykład był.
W takim razie opisz na czym polegała ta okazyjność.
Obawiam się, że to inny świat, którego nie chcesz zrozumieć.
Ty, zdaje się, obgrywasz wykresy W1.
Ja obgrywam to, co leci na wykresach takich, jakie ja chcę (Renko).
Okazyjność polegała na tym, że była spora dynamika ruchu ceny, co dawało stosunkowo długie trendy, i
to daje zawsze dobre okazje do szybkiego zarobku.
W podobny sposób wypowiadają się mistrzowie lewego wykresu. Przypadek? Ile z tego ruchu ugrałeś? Ile hajsu wyjąłeś z tych okazji? Jak to zrobiłeś?
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
05 maja 2021, 22:08
ninjaproject pisze:
05 maja 2021, 20:32
MarioDM pisze:
05 maja 2021, 09:18


W takim razie opisz na czym polegała ta okazyjność.
Obawiam się, że to inny świat, którego nie chcesz zrozumieć.
Ty, zdaje się, obgrywasz wykresy W1.
Ja obgrywam to, co leci na wykresach takich, jakie ja chcę (Renko).
Okazyjność polegała na tym, że była spora dynamika ruchu ceny, co dawało stosunkowo długie trendy, i
to daje zawsze dobre okazje do szybkiego zarobku.
W podobny sposób wypowiadają się mistrzowie lewego wykresu. Przypadek? Ile z tego ruchu ugrałeś? Ile hajsu wyjąłeś z tych okazji? Jak to zrobiłeś?
10%.
Nie zarobiłem tego na lewej stronie wykresu....

Chociaż, w pewnym sensie, to rzeczywiście, trend widać po lewej, a ruch wykonuje się tu i teraz.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wyższość EA nad traderem.

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

ninjaproject pisze:
05 maja 2021, 20:32
Obawiam się, że to inny świat, którego nie chcesz zrozumieć.
Jak zwykle nic nie wyjaśniasz i jeszcze próbujesz to ubrać w otoczkę psuedo filozofii.
To nie była żadna okazja, której At nie wychwyciła. Wręcz przeciwnie.
Na H4 widać wyraźnie, że było przecięcie świecy przez średnią. Wystarczyło wejść na początku następnej świecy i wyjść na jej końcu. Jedyne co było niestandardowe to dynamika. Po prostu Dax mocniej się lokalnie zwalił i tyle.
To nie była żadna okazja tylko sygnał wychwycony przez AT.
Powtórzę : na rynku nie ma okazji dla drobnicy. Zanim drobnica w ogóle coś zauważy to okazja jest dawno nieaktualna.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

ODPOWIEDZ