WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

A z drugiej strony im więcej zgłoszeń tym bardziej muszą się policjanci postarać, bo wykrywalność im spada. I znowu statystyka :)
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

Czyli na ebay też potrafią oszukiwać? To było na oficjalnej stronie? Ebay nie weryfikuje sprzedawców? Czy dzisiaj już inaczej to wygląda?

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

A powiedzcie mi, czy po straceniu pieniędzy, w momencie kiedy pieniądze na przykład zostały wysłane na jakieś konto bankowe podane przez oszustów to grożą osobie poszkodowanej wyłudzenia?

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

Przepraszam, że tak pytam o wszystko, jestem zielona w tym wszystkim... Zostałam oszukana i a Polak mądry po szkodzie. Chcę się dowiedzieć najwięcej ile mogę, żeby ostrzec też i bliskich

grzegrzyw
Gaduła
Gaduła
Posty: 335
Rejestracja: 11 mar 2012, 19:43

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: grzegrzyw »

jestemjeleniem123 pisze:
14 lut 2023, 12:23
Przepraszam, że tak pytam o wszystko, jestem zielona w tym wszystkim... Zostałam oszukana i a Polak mądry po szkodzie. Chcę się dowiedzieć najwięcej ile mogę, żeby ostrzec też i bliskich
Liczysz na pomoc, ale podajesz tylko same ogólniki. Kto i w jaki sposób Cię oszukał nie jest chyba tajemnicą?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

grzegrzyw pisze:
14 lut 2023, 12:26
jestemjeleniem123 pisze:
14 lut 2023, 12:23
Przepraszam, że tak pytam o wszystko, jestem zielona w tym wszystkim... Zostałam oszukana i a Polak mądry po szkodzie. Chcę się dowiedzieć najwięcej ile mogę, żeby ostrzec też i bliskich
Liczysz na pomoc, ale podajesz tylko same ogólniki. Kto i w jaki sposób Cię oszukał nie jest chyba tajemnicą?
Dokładnie napisz dla innych jako ostrzeżenie
"If music is dying musicians are killing it" - MP

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

hej wiecie co, jeszcze nie ogarniam tego forum ale widzę, że jesteście tu aktywni, dalej jestem zielona w tych tematach oszustów ale postaram Wam opisać moją sytuacje. Ogólnie to dużo słyszałam o tym, że wielu oszustów ma właśnie lekko wschodni akcent, że trochę kaleczą po polsku. Do mnie dzwonił raczej Polak (albo ktoś kto ma aż tak ładnie wyrobiony akcent nasz?), w każdym razie - uwierzyłam, głównie przez to, że "swój swojego nie oszuka" - no jestem jeleniem jak sam mój nick mówi. Wpłaciłam na start coś około 200$, instalowałam tego całego antydeskasreska.. później jakieś telefony, że muszę coś wpłącić jeszcze, żeby wyciągnąć, że podatek musze wpłacić i inne bajki na kiju. Później to już było bardziej na zasadzie wręcz pogróżek i to solidnych pogróżek i zastraszeń.. bałam się i wpłacałam dalej, bo nie chciałam tego konsultować z nikim, chyba dalej się łudziłam. Straciłam łącznie 20 tys $$$ i jakiekolwiek nadzieje. Dodam, że pieniądze przesyłałam na jakieś konta bankowe a nie przez aplikacje (bo tak chyba też robią ludzie?), czy to jakoś pomoże w sprawie? Czy przez to, że zainstalowałam ten głupi program, gdzie mogli sobie klikać za mnie czekają mnie jakieś konsekwencje?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Konsekwencje to już Cię spotkały, a program odinstaluj, tak czy inaczej. Grożą Ci, bo teraz sianie strachu to ich jedyna broń.

Nikt Ci na tym forum nie odpowie czy da się odzyskać środki w Twoim przypadku i jaka jest na to szansa, bo po prostu zależy to od wielu czynników. Jakieś szanse są ale od jakie? Są firmy, które się w tym specjalizują - polecam jednak wybrać taką, która bierze % od odzyskanych środków, a nie taką, która kasuje za fatygę (tu podobno też jest sporo scamów).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

jestemjeleniem123
Bywalec
Bywalec
Posty: 11
Rejestracja: 07 lut 2023, 08:36

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: jestemjeleniem123 »

raposo pisze:
27 lut 2023, 14:37
Są firmy, które się w tym specjalizują - polecam jednak wybrać taką, która bierze % od odzyskanych środków, a nie taką, która kasuje za fatygę (tu podobno też jest sporo scamów).
Trafiłam na kancelarię, która swoje honorarium ściąga dopiero po odzyskaniu środków ale na wstępie i tak chcą ode mnie pieniędze, jakieś koszty ustawowe, myślisz, że legit?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: WTOPIŁAM KASE - boję się przyznać rodzinie

Nieprzeczytany post autor: raposo »

jestemjeleniem123 pisze:
27 lut 2023, 14:43
raposo pisze:
27 lut 2023, 14:37
Są firmy, które się w tym specjalizują - polecam jednak wybrać taką, która bierze % od odzyskanych środków, a nie taką, która kasuje za fatygę (tu podobno też jest sporo scamów).
Trafiłam na kancelarię, która swoje honorarium ściąga dopiero po odzyskaniu środków ale na wstępie i tak chcą ode mnie pieniędze, jakieś koszty ustawowe, myślisz, że legit?
Nie znam firmy, nie wypowiadam się. Ale ja znając realia, raczej bym nie skorzystał.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ