Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Francuzamb pisze:Chce zacząć grać ale nie wiem jakiego brokera wybrać i jaką platformę ,polecicie coś bo im więcej czytam tym bardziej sie gubie większość zarobi na twojej stracie i ci w tym pomoże na MT4 mogą manipulować wykresem..jednym słowem nie chce przewalić pieniędzy nie ze swojej winy potrzebuje czegoś co jest dobre skoro forex tak szybko się zmienia a ja chcę grać na krótko .Proszę o odp:)
Cześć,

Akurat manipulacje brokerów to dla początkujących najmniejsze zmartwienie... ;) Mało tego, to coraz rzadsze zjawisko, więc de facto sporo firm będzie spełniać Twoje warunki.

Nikt nie będzie bawił się w manipulacje jeśli szanse na Twoją własną przegraną są wysokie (w długim terminie). Nikt też nie będzie miał czasu, aby manipulować zleceniami o względnie niskim wolumenie. Reasumując - pytanie brzmi czy faktycznie obrane przez Ciebie kryterium wyboru brokera jest na ten moment na tyle istotne, że wszystkie inne pomijasz? Mam na myśli bezpieczeństwo środków, wysokość opłat itd. itp..

Dlatego pozwolę sobie podrążyć temat... ;) Ile handlujesz? Czy regularnie zarabiasz? Na jakich instrumentach grasz i ile średnio trwa Twoja transakcja oraz jaki ma zazwyczaj wolumen? Myślę, że wtedy będzie łatwiej podpowiedzieć które oferty są w Twoim przypadku godne uwagi.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Francuzamb
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 10:40

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Francuzamb »

raposo pisze:
Francuzamb pisze:Chce zacząć grać ale nie wiem jakiego brokera wybrać i jaką platformę ,polecicie coś bo im więcej czytam tym bardziej sie gubie większość zarobi na twojej stracie i ci w tym pomoże na MT4 mogą manipulować wykresem..jednym słowem nie chce przewalić pieniędzy nie ze swojej winy potrzebuje czegoś co jest dobre skoro forex tak szybko się zmienia a ja chcę grać na krótko .Proszę o odp:)
Cześć,

Akurat manipulacje brokerów to dla początkujących najmniejsze zmartwienie... ;) Mało tego, to coraz rzadsze zjawisko, więc de facto sporo firm będzie spełniać Twoje warunki.

Nikt nie będzie bawił się w manipulacje jeśli szanse na Twoją własną przegraną są wysokie (w długim terminie). Nikt też nie będzie miał czasu, aby manipulować zleceniami o względnie niskim wolumenie. Reasumując - pytanie brzmi czy faktycznie obrane przez Ciebie kryterium wyboru brokera jest na ten moment na tyle istotne, że wszystkie inne pomijasz? Mam na myśli bezpieczeństwo środków, wysokość opłat itd. itp..

Dlatego pozwolę sobie podrążyć temat... ;) Ile handlujesz? Czy regularnie zarabiasz? Na jakich instrumentach grasz i ile średnio trwa Twoja transakcja oraz jaki ma zazwyczaj wolumen? Myślę, że wtedy będzie łatwiej podpowiedzieć które oferty są w Twoim przypadku godne uwagi.
dzięki za szybką odp...tak jak pisałem zaczynam grać na giełdzie czyli oprócz dema nie grałem ,zarobki to raczej odmienna kwestia (nie) chodzi mi o naukę głównie pewnie na 99% stracę te pieniądze chociaż wiem to i owo ale giełda mnie szybko sprawdzi pewnie i moje nerwy :) myślę że te 100 zł to był by dobry start ale nie wiem czy opłaty nie wyjdą za drogie u brokera ale to juz trzeba dobrać konto.. na resztę nie wiem czy jest sens się wypowiadać bo grałem na demo chcę kupić tanio sprzedać drogo grałem tylko walutami .Mam nadzieję że za bardzo się nie zbłaźniłem a jak tak to miłej zabawy z czytania :)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No cóż... Z kapitałem 100 zł, brakiem doświadczenia i obecnymi regulacjami ESMA (redukcja dźwigni) raczej nie pohandlujesz praktycznie nigdzie. Można próbować gdzieś u jakiegoś mało wiarygodnego brokera z dużym lewarem i mikro- lub nano-lotami, ale wtedy zapomnij o stawianiu jakichkolwiek wymagań brokerom... ;) Ofert nie będzie zbyt wiele do wyboru.

Moja rada? Dozbieraj kapitał, skolekcjonuj doświadczenie i wiedzę, i wtedy spróbuj.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
Francuzamb
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2018, 10:40

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Francuzamb »

Jaki kapitał będzie odpowiedni na tą chwile twoim zdaniem?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Można tradować na dźwigni 500 u regulowanego brokera przez ASIC (Australia).
Co prawda, nie za 100 PLN, tylko min. 200 USD, ale to i tak nie jest źle.
Ale, z kapitałem 1500,- PLN da się tradować na nowych dźwigniach ESMA całkiem wygodnie...

PS. Wygląda na to, że polscy brokerzy mają na ESMA wyrąbane i dalej 100 stosują.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Francuzamb pisze:Jaki kapitał będzie odpowiedni na tą chwile twoim zdaniem?
Taki, który pozwoli Ci otworzyć choćby pozycje o minimalnym wolumenie przy zachowaniu odpowiedniego poziomu ryzyka na transakcję (o ile ustaliłeś sobie juz coś takiego?).

Moim zdaniem te 2000 zł na start to absolutne minimum.

FX-technik, np. kto?
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: kapart »

fx-technik pisze:PS. Wygląda na to, że polscy brokerzy mają na ESMA wyrąbane i dalej 100 stosują.
Dołączam się do pytania raposo - którzy polscy brokerzy olali regulacje ESMA?
Ja mam konto u 2 i obaj wprowadzili nowe dźwignie.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

kapart pisze:
fx-technik pisze:PS. Wygląda na to, że polscy brokerzy mają na ESMA wyrąbane i dalej 100 stosują.
Dołączam się do pytania raposo - którzy polscy brokerzy olali regulacje ESMA?
Ja mam konto u 2 i obaj wprowadzili nowe dźwignie.
Ja u polskich nie traduję.
Pytajcie tego tutaj:
daytrading-sroda-01-08-2018-t30099.html#p918521

-- Dodano: 01 sie 2018, 10:00 --
raposo pisze:
Francuzamb pisze:Jaki kapitał będzie odpowiedni na tą chwile twoim zdaniem?
Taki, który pozwoli Ci otworzyć choćby pozycje o minimalnym wolumenie przy zachowaniu odpowiedniego poziomu ryzyka na transakcję (o ile ustaliłeś sobie juz coś takiego?).

Moim zdaniem te 2000 zł na start to absolutne minimum.
Ja specjalnie założyłem konto 1500 PLN i SL max. 10 PLN założyłem, i traduję moim systemem spokojnie.
RR minimum 1,5.

-- Dodano: 01 sie 2018, 10:04 --

Z tym, że się zgodzę, że nowicjusz bez wiedzy i obeznania, to powinien grać mikrolotem przy 100K PLN.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

Za 100 PLN w Tickmill otworzysz 0.03 lota na DAX (microloty), wcześniej zabezpieczanie było około 6PLN, teraz jest około 26PLN dla 0.01 lota. I mają minimalne wpłaty właśnie 100 PLN.

kapart
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 61
Rejestracja: 11 cze 2015, 12:51

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: kapart »

fx-technik pisze:
kapart pisze:
fx-technik pisze:PS. Wygląda na to, że polscy brokerzy mają na ESMA wyrąbane i dalej 100 stosują.
Dołączam się do pytania raposo - którzy polscy brokerzy olali regulacje ESMA?
Ja mam konto u 2 i obaj wprowadzili nowe dźwignie.
Ja u polskich nie traduję.
Pytajcie tego tutaj:
daytrading-sroda-01-08-2018-t30099.html#p918521
No comments :lol:

ODPOWIEDZ