Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kapz pisze:
raposo pisze: Opcje są następujące:
W takim razie wrzucam screena:
https://zapodaj.net/52fb72c1a0772.png.html
fx-technik pisze:Na dole MT4 jest zakładka "Historia rachunku".
Tam znajdziesz dane transakcji.

Inne platformy też powinny coś takiego mieć.

Polecam najpierw przeczytać instrukcję obsługi platformy transakcyjnej oraz zapoznanie się z ofertą brokera.
To nie jest zabawka.
Jasne, wiem to. Dlatego otworzyłem konto demo i robię to w celach nauki i zainteresowania rynkami finansowymi :)
Prowizji nie ma, swapu nie ma. Zostaje punkt 3).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

tsunami123 pisze:Czy forex ma powiązanie z bitcoinem? Na jakiej zasadzie to działa?
Przede wszystkim, to forex ma mało wspólnego z tym, co oferują brokerzy.
Tradujemy kontrakty CFD tak naprawdę.
Czyli "Contract For Price Difference".
Forex to ogólna nazwa "Foreign Currency Exchange".
Tak naprawdę, to nie istnieje coś takiego jak rynek Forex.
Polecam lekturę:
http://forex-nawigator.biz/forum/spread ... ml#p808993
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Damieen
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018, 06:50

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Damieen »

Witam wszystkich

Od dwoch dni zaglebiam sie w tematyke forex. Przed rozpoczeciem trejdowania daje sobie miesiac na zglebienie wiedzy. Obecnie testuje konto demo na forex.com i zastanawiam sie nad jednym zapewne banalnym. Na starcie moj account balance konta demo wynosi 10 000. Moje pytanie, w ajkiej wartosci mi to pokazuje pokazuje mi to w wartosic USD innej, czy jest jakisinny przeliczniki dla PIP. Z gory dzieki za odpowiedz.

Awatar użytkownika
Mustafa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 769
Rejestracja: 20 lip 2010, 10:54

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Mustafa »

W walucie depozytowej, którą wybrałeś zakładając konto.
Nie chodzi o to czy masz rację czy nie, tylko o to, co robisz kiedy masz rację lub jak się zachowujesz jeżeli racji nie masz.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

To zależy w jakiej walucie otworzyłeś konto ;). My tego nie wiemy.

Wartość pipsów możesz sprawdzić w kalkulatorach dostępnych w sieci, obliczyć je samodzielnie (po poznaniu sposobu liczenia) lub metodą prób i błędów na demo.

https://forexclub.pl/ile-wart-jest-jeden-pips/

Czytać, czytać, czytać ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Damiene pisze:Witam wszystkich

Od dwoch dni zaglebiam sie w tematyke forex. Przed rozpoczeciem trejdowania daje sobie miesiac na zglebienie wiedzy. Obecnie testuje konto demo na forex.com i zastanawiam sie nad jednym zapewne banalnym. Na starcie moj account balance konta demo wynosi 10 000. Moje pytanie, w ajkiej wartosci mi to pokazuje pokazuje mi to w wartosic USD innej, czy jest jakisinny przeliczniki dla PIP. Z gory dzieki za odpowiedz.
Z tego co pamiętam, to nie jesteś chyba na platformie MetaTrader 4?
A tak, w ogóle, to radzę ci poświęcić przynajmniej rok na naukę zagadnień związanych z tradingiem.

PS. Pip jest wartością umowną, a nie jednostką jakiegoś standardu, więc to co nazywa się Pip może
być inaczej rozumiane w zależności od platformy transakcyjnej.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Damieen
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018, 06:50

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Damieen »

Dzieki za szybkie odpowiedzi i pomoc. Tak jak tutaj wspomnieliscie, stan konta jest w walucie depozytowej, w moim przyopadku to GBP.
Z tego co pamiętam, to nie jesteś chyba na platformie MetaTrader 4?
A tak, w ogóle, to radzę ci poświęcić przynajmniej rok na naukę zagadnień związanych z tradingiem.
Nie nie jestem, jak wspomnialem od dwoch dni demo forex.com, oraz lektura skryptow Piotr Surdela, a od 3 lat handel walutami na lotnisku.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Damieen pisze:Dzieki za szybkie odpowiedzi i pomoc. Tak jak tutaj wspomnieliscie, stan konta jest w walucie depozytowej, w moim przyopadku to GBP.
Z tego co pamiętam, to nie jesteś chyba na platformie MetaTrader 4?
A tak, w ogóle, to radzę ci poświęcić przynajmniej rok na naukę zagadnień związanych z tradingiem.
Nie nie jestem, jak wspomnialem od dwoch dni demo forex.com, oraz lektura skryptow Piotr Surdela, a od 3 lat handel walutami na lotnisku.
Piotra sobie odpuść.
To nie moja rodzina, pomimo tego samego nazwiska.
I tak nic z tego nie zrozumiesz, a jego poradniki prowadzą tylko do tego, żeby ktoś jemu powierzył kapitał.

Poza tym, to warunki tradingu na ich platformie są ograniczające - nie ucz się tradingu na platformie od forex.com.

Załóż konto demo u brokera, który ma MT4 i normalne warunki tradingu (nie OCO i nie FIFO).

PS. Zaczynasz dokładnie tak samo, jak ja w 2011-tym. :D
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
Damieen
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2018, 06:50

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Damieen »

fx-technik pisze:
Damieen pisze:Dzieki za szybkie odpowiedzi i pomoc. Tak jak tutaj wspomnieliscie, stan konta jest w walucie depozytowej, w moim przyopadku to GBP.
Z tego co pamiętam, to nie jesteś chyba na platformie MetaTrader 4?
A tak, w ogóle, to radzę ci poświęcić przynajmniej rok na naukę zagadnień związanych z tradingiem.
Nie nie jestem, jak wspomnialem od dwoch dni demo forex.com, oraz lektura skryptow Piotr Surdela, a od 3 lat handel walutami na lotnisku.
Piotra sobie odpuść.
To nie moja rodzina, pomimo tego samego nazwiska.
I tak nic z tego nie zrozumiesz, a jego poradniki prowadzą tylko do tego, żeby ktoś jemu powierzył kapitał.

Poza tym, to warunki tradingu na ich platformie są ograniczające - nie ucz się tradingu na platformie od forex.com.

Załóż konto demo u brokera, który ma MT4 i normalne warunki tradingu (nie OCO i nie FIFO).

PS. Zaczynasz dokładnie tak samo, jak ja w 2011-tym. :D
Jakiego zatem brookera proponujesz na poczatek?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Nie mogę sugerować, ponieważ nie jestem przedstawicielem brokera i nikt mi za reklamę nie płaci.
Wybór właściwego brokera też wymaga sporej wiedzy o tym jak brokerzy działają, jakie są rodzaje
brokerów, jakie z tym się wiążą wady i zalety, a także wiedzy o dźwigni, spreadzie, itp.

Proponuję kontakt osobisty.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ