Serwis Forex-nawigator.biz korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. [Zamknij tą informację]

Dzisiaj jest 21 paź 2018, 09:08     Inwestuj z zaufanym, globalnym brokerem XM!

Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
  • Autor
  • Wiadomość

viplook7

Bywalec

Bywalec

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post21 lut 2018, 16:23

Chodziło mi o badanie pierwszych reakcji cenowych i zastanawiam się czy badać je od 14.00 do 15.00 czy od 14.30 do 15.00czy od 15.30 do 16.00 i sam juz nie wiem.

Cblondyn

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post21 lut 2018, 16:27

viplook7 pisze:Chodziło mi o badanie pierwszych reakcji cenowych i zastanawiam się czy badać je od 14.00 do 15.00 czy od 14.30 do 15.00czy od 15.30 do 16.00 i sam juz nie wiem.

Ale DAX startuje od 8,00. Czemu akurat chcesz badać o 14,00 czy 14,30?
Chyba pomyliły ci się indexy ;)
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

• Pochwały: 66

Nieprzeczytany post21 lut 2018, 16:49

Kolega pyta o której "budzą" się Amerykanie i zaczynają trejdować na DAX-ie wprowadzając "swoją koncepcję" ;).

No cóż, zegary giełd podał fx-technik :)
- RABATY u brokerów ECN, STP, NDD
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

PipsKong

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post18 maja 2018, 13:59

powiedzmy że mam 100 000 zł. i przez rok podatkowy mam na koncie 200 000 czyli zarobiłem na koniec okresu 100 000 zł. to od tego odprowadzam podatek ??? Czy np. prowizja brokera jest kosztem ?? i wtedy odejmuję go od zarobku ??
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post18 maja 2018, 14:25

Prowizja oczywiście jest Twoim kosztem, ale w 99% przypadków uwzględnia to już statement u brokera FX. Skoro zarobiłeś 100 000 tys., i wg brokera wynosi Twój zysk, który możesz sobie wypłacić, to tak - płacisz 19% właśnie od tej kwoty.
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0
ForexClub.pl - IC Markets (-21%) - Tickmill (-10%)- Vipro Markets (-10%) - XTB - (Pakiet książek) - Dukascopy - LMAX (-20%) - FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu
Awatar użytkownika

PipsKong

Maniak

Maniak

Nieprzeczytany post18 maja 2018, 14:47

raposo pisze:Prowizja oczywiście jest Twoim kosztem, ale w 99% przypadków uwzględnia to już statement u brokera FX. Skoro zarobiłeś 100 000 tys., i wg brokera wynosi Twój zysk, który możesz sobie wypłacić, to tak - płacisz 19% właśnie od tej kwoty.

ok dzięki, tak też myślałem żeby nie kombinować ;] :mrgreen:
Gdyby jakiś Broker zaproponowałby mi swapy na L i S o podobnej wartości ... Zarobiłbym miliony...
..." Tylko zdechłe ryby płyną z prądem "...
Forex Ty stara ..... !!!!

FreeWay

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post24 maja 2018, 17:51

Witam zna ktoś jakiś portal platformę która oferuje układ wykresów jak na ss? w układzie 4 tyle żeby kolejna para wyświetlana była w nowym oknie a nie ładowała sie w jedno z tych 4 okien jak AUD/USD ,
Zaloguj się (lub zarejestruj), aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.

mirek92m

Uczestnik

Uczestnik

Nieprzeczytany post24 maja 2018, 19:09

Cześć,

Czy istnieje jakiś serwis, oparty na najprostszych zasadach (bez żadnych dźwigni, swapu itd.), gdzie można by wymieniać waluty jedynie własnym kapitałem, ale by oferował niewielki spread i prowizję? I nie mówię tu o zwykłych kantorach internetowych, bo ich stawki są absolutnie niekonkurencyjne.

Przyznam, że obawiam się, że rozpoczęcie inwestowania z wykorzystaniem różnych brokerów trochę mnie przeraża, ze względu na sporą liczbę pojęć i mechanizmów, których póki co nie rozumiem.
Awatar użytkownika

raposo

Moderator

Moderator

Nieprzeczytany post25 maja 2018, 09:51

FreeWay pisze:Witam zna ktoś jakiś portal platformę która oferuje układ wykresów jak na ss? w układzie 4 tyle żeby kolejna para wyświetlana była w nowym oknie a nie ładowała sie w jedno z tych 4 okien jak AUD/USD ,

W nowym oknie przy zachowaniu układu 4 na jednym ekranie? To chyba zawsze tak będzie, że wyskoczy kolejne okno, lub zastąpi jedno z tych... No chyba, że czegoś nie rozumiem? :)

-- Dodano: pt 25-05-2018, 8:54 --

mirek92m pisze:Cześć,

Czy istnieje jakiś serwis, oparty na najprostszych zasadach (bez żadnych dźwigni, swapu itd.), gdzie można by wymieniać waluty jedynie własnym kapitałem, ale by oferował niewielki spread i prowizję? I nie mówię tu o zwykłych kantorach internetowych, bo ich stawki są absolutnie niekonkurencyjne.

Przyznam, że obawiam się, że rozpoczęcie inwestowania z wykorzystaniem różnych brokerów trochę mnie przeraża, ze względu na sporą liczbę pojęć i mechanizmów, których póki co nie rozumiem.

Jeśli chcesz "prosto" to tylko realna wymiana.
Jeśli chcesz "tanio" to musi być bardziej skomplikowanie ;). Ale u niektórych brokerów FX możesz wybrać sobie dźwignię 1:1. Swap będzie naliczany, ale proporcjonalnie do wartości transakcji, więc jak nie chcesz operować setkami tysięcy to nie powinieneś tego odczuć. Chociaż na to będzie miał wpływ także horyzont czasowy inwestycji. I to właściwie od tego będzie zależeć czy realna wymiana nie wyjdzie przypadkiem taniej, niż niższy spread + prowizja + swap.
- Forex Club Tools
- Program Podatek 5.0

Zapraszamy do kontaktu

FreeWay

Stały bywalec

Stały bywalec

Nieprzeczytany post25 maja 2018, 17:49

"W nowym oknie przy zachowaniu układu 4 na jednym ekranie?" Tak , chce po prostu na 1 wykresie np EUR/USD obserwować 4tf H4 D1 W1 M1 i kolejne pary walutowe tak samo , niestety na większości platform nie wyskakuje kolejne okno tylko jest zastępowane jedno z tych czterech , na tradingvive jest taka opcja ale chcą za to 39$ na miesiąc
PoprzedniaNastępna

Wróć do Początki na rynku Forex