Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

A jeśli by te strategie przekonwenterować na język java i uruchomić w jForex to czy problem by zniknął ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXpleyer pisze:A jeśli by te strategie przekonwenterować na język java i uruchomić w jForex to czy problem by zniknął ?
No nie :). Chyba dalej nie rozumiesz z czego owy problem właściwie wynika... Przeczytaj jeszcze raz moje posty.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:A jeśli by te strategie przekonwenterować na język java i uruchomić w jForex to czy problem by zniknął ?
raposo dobrze podpowiada, subkonto u brokera i zrobienie kopii folderu MT4 i odpalenie kilku MT4, albo sprawdzić coś takiego - W kodzie EA gdzie masz funkcje OrderSend https://docs.mql4.com/trading/ordersend spróbuj zmienić kolor strzałek arrow_color=Red/Blue . Standardowo masz niebieskie dla BUY i czerwone dla SELL. Możesz ustalić inne kolory strzałek, wpisz te litery "clr" w tym miejscu kodu i wyskoczy lista kolorów np. clrAqua albo clrBisque. Możesz sprawdzić na testerze potem czy faktycznie dodaje takie kolory strzałek na wykresie. Dodatkowo możesz dodać komentarze do transakcji i będzie wszystko wiadomo, bo będziesz miał pogrupowane transakcje wg kolorów strzałek i komentarz która to strategia np "EA1".

halunek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:20

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: halunek »

mam Pending order sell z SL na 10p. spread jest 13pipsow. czy to znaczy, ze w momencie otwarcia pozycji automatycznie mi ja zamknie na minusie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

halunek pisze:mam Pending order sell z SL na 10p. spread jest 13pipsow. czy to znaczy, ze w momencie otwarcia pozycji automatycznie mi ja zamknie na minusie?
Niekoniecznie. 10 SL bedzie liczone od ceny otwarcia, czyli przy bilansie -23. Zakładając ze dobrze wprowadziłeś ceny.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

halunek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:20

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: halunek »

przy buy rozumiem byloby automatycznie zamkniecie?

viplook7
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2018, 09:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: viplook7 »

Krótkie pytanie nie koniecznie dot. walut.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego sp500 nagle spadło, skoro obligacje poszły w górę ?
Zgodnie z analizą rynkową, gdy obligacje idą do góry to rynki akcji też idą do góry . A wczoraj zaobserwowaliśmy wzrost obligacji i spadek sp500 . Dlaczego ?

-- Dodano: 03 lut 2018, 17:17 --

Na stooqu jest pokazany wzrost rentowności 10 letnich obligacji. A więc wzrost rentowności = spadek cen obligacji = spadek sp500 . Dobrze rozumuje ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Teoria teorią. W praktyce rynek nie reaguje na to, co się dzieje tylko na oczekiwania tego co może być... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

viplook7 pisze:Krótkie pytanie nie koniecznie dot. walut.

Nie mogę zrozumieć, dlaczego sp500 nagle spadło, skoro obligacje poszły w górę ?
Zgodnie z analizą rynkową, gdy obligacje idą do góry to rynki akcji też idą do góry . A wczoraj zaobserwowaliśmy wzrost obligacji i spadek sp500 . Dlaczego ?

-- Dodano: 03 lut 2018, 17:17 --

Na stooqu jest pokazany wzrost rentowności 10 letnich obligacji. A więc wzrost rentowności = spadek cen obligacji = spadek sp500 . Dobrze rozumuje ?
Przy zdecydowanej przewadze podaży i braku siły popytu, to raczej cena nie powinna iść do góry:
[SP500]H1.png
Rynki nie reagują na nasze życzenia, czy opinie, tylko na fakty.
A jedynymi faktami są popyt i podaż.

W tym biznesie jedyne co należy rozumieć, to czytanie faktów z wykresu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

viplook7
Bywalec
Bywalec
Posty: 9
Rejestracja: 19 sty 2018, 09:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: viplook7 »

Poszukuje brokera ,który oferuje demo na mikroloty z dźwignią 1:10. Ktoś coś ?
Mbank, bossa ,xtb, odpadają..

-- Dodano: 04 lut 2018, 18:30 --

Potrzebuje jeszcze jakiegoś skryptu lub kalkulatora , który z automatu będzie mi ustawiał zlecenia SL na poziomie 2 % kapitału. Ktoś coś ?

ODPOWIEDZ