Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Troche nie bardzo te zasady dla SL ,jak rynek już 3 razy testował wsparcie czy tam opór to zwykle za 4 je przebija jesli nie to z każdym kolejnym testem prawdopodobieństwo przebicia wzrasta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

fx-technik pisze:
Mercury08 pisze:Wiesz SL można odsuwać w nieskończoność od jakiegoś poziomu/dołka żeby cena miała oddech ale nie o to chodzi, RR jest jedno i nie będę go zmniejszał oddalając SL. Fakt nie oglądałem innych brokerów aby zweryfikować wykres. Przykład z dziś, USD/CAD był na D1 long, strategia miała 90% skuteczności w 2017 ale R:R 1:1. Cena dojechała prawie do TP (15 punktów brakowało) i poleciała na SL. Kolejny przypadek??? Ustawianie SL to na pewno temat rzeka ale jakieś szkolenie by mi się przydało. Tak nawiasem to są jakieś konta demo u jakiegoś ECN? AM to MM jednak...
Ustawienie SL to nie jest temat rzeka, to jest prosta zasada, o ile ktoś zaakceptuje rzeczywistość taką, jaka jest.

SL dla pozycji Buy Long ustawiamy na poziomie zatwierdzonego wsparcia.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował wsparcie 3 razy z formacją ORGR.

SL dla pozycji Sell Short ustawiamy na poziomie zatwierdzonego oporu.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował opór 3 razy z formacją RGR.


I nic więcej do tego nie ma.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Deja vu mam chyba.... Kto zatwierdza je i na jaki okres czasu ? jak bym mial tak SL stawiać to jedynie na zasadzie konfluencj Fibo D1 pow 50% zniesienia + te S/R

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

FXpleyer pisze:Deja vu mam chyba.... Kto zatwierdza je i na jaki okres czasu ? jak bym mial tak SL stawiać to jedynie na zasadzie konfluencj Fibo D1 pow 50% zniesienia + te S/R
fx-technik pisze: Ustawienie SL to nie jest temat rzeka, to jest prosta zasada, o ile ktoś zaakceptuje rzeczywistość taką, jaka jest.

SL dla pozycji Buy Long ustawiamy na poziomie zatwierdzonego wsparcia.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował wsparcie 3 razy z formacją ORGR.

SL dla pozycji Sell Short ustawiamy na poziomie zatwierdzonego oporu.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował opór 3 razy z formacją RGR.


I nic więcej do tego nie ma.
Rynek, czyli cena zatwierdza dany poziom S/R, gdy go nie neguje, tylko broni.
Oczywiście, że nie na zawsze, tylko na dany ruch.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam , co trzeba zrobić by w MT4 w jednym oknie wykresu były widoczne zlecenia tylko jednej strategi automatycznej ? mam kilka EA i mimo tego że dla każdego otwieram inne okno wykresu widzę zlecenia ze wszystkich z pozostałych strategi no i robi się bałagan..
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Najprościej? Załóż drugi rachunek i handluj jednym EA na konto.
Bo jak rozumiem, chodzi o poziome linie z miejscami transakcji, a nie o same strzałki z punktami ich zawarcia? Bo, że te strzałki są nanoszone, to akurat wynika z kodu EA z tego co pamiętam (w części dot. zawierania zleceń).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Tak chodzi o te linie ,drugie konto raczej też nie rozwiązuje problemu na jeden interwał ma 3-4 EA jak będę miał tyle lini to nie będę wiedział który EA aktualnie otwiera pozycje

-- Dodano: 22 sty 2018, 21:41 --

Szukałem rozwiązania tego problemu , może komuś jeszcze się przyda , tyle że nie wiem jeszcze czy na Real konto to będzie działać

"zainstalować MT4 co najmniej kilka razy do osobnych folderów Następnie trzeba zalogować się na każdej z tych platform na to samo konto demo i na każdej z nich odpalić po kilka robotów. Rozwiązuje to problem z ograniczeniami MT4 odnośnie zbyt dużej ilości zleceń - trade context is busy"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

No to nie do końca rozwiąże Twój problem... ;)

Jeśli dobrze rozumiem, denerwuje Cię ilość linii poziomych (zielonych i czerwonych) dotyczących zleceń. Te linie można tylko włączyć/wyłączyć globalnie w ustawieniach MT4 (Narzędzia -> Opcje -> Handel -> pokaż poziomy zleceń). MT4 nie rozróżnia czy otworzyłeś pozycje ręcznie, czy przez EA. Więc jeśli jest ich za dużo to wg mnie opcje masz tylko dwie:
1) zrobić to, o czym napisałem, czyli rozdzielić EA na osobne konta,
2) wyłączyć wcześniej wspomnianą opcję i do kodu EA dodać, aby jakieś niestandardowe oznaczenia, np. aby dawało linię poziomą konkretnego koloru dla danego EA lub np. komentarz tekstowy na wykresie (czy też inną formę oznaczenia).

To, o czym napisałeś dotyczy problemu z próbą zawierania wielu zleceń przez różne EA na MT4 w tym samym czasie. MT4 jest "jednowątkowe", czyli każdą akcję musi wykonywać po kolei. Jak je zbombardujesz zleceniami to wywali owy błąd. W MT5 jest już wielowątkowość i ponoć ogarnia takie akcje ;). No ale to inny temat.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Są to moje pierwsze EA chcę sobie to jakoś zorganizować by wiedzieć która strategia otwiera pozycje jakie ma wyniki itp więc muszę to jakoś porozdzielać , w Gabinecie Tredera nie widzę żadnych raportów historii otwieranych pozycji statystyk nie oferują tego ? czy fxbook trzeba sobie założyć ?
1) zrobić to, o czym napisałem, czyli rozdzielić EA na osobne konta, - masz na myśli zakładanie kilku kont z pełną procedurą rejestracji i wpłatą na każde po kolei depozytu ? czy opcje z gabinetu inwestora w Tickmil -"Otwórz nowe konto MT4"

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Sam musisz sobie zorganizować takie statystyki ;). Myfxbook też Ci tego nie rozróżni w obrębie jednego konta. Najprostsze, co możesz zrobić, to dodać do kodu, aby przy pozycji dodawało unikatowy komentarz np. "EA1", "EA2", dzięki czemu sobie je rozróżnisz. Tyle, że nie zobaczysz tego na wykresie, a jedynie w Terminalu (po włączeniu kolumny Komentarze), a potem na wykresie musisz sobie to identyfikować samemu po tickecie zlecenia.

1) Nie ma to znaczenia - wyjdzie przecież na to samo :). Chodzi o rozdzielenie EA na inne konta, dzięki czemu dla każdego z nich masz osobną historię transakcji. Oczywiście, najlepiej pozostać w obrębie jednej osoby i jednego brokera, bo musisz rozdzielić kapitał na każde konto i przy takim stanie rzeczy łatwiej będzie Ci wewnętrznie zarządzać funduszami.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ