Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Przepraszam, moja wina. Nie patrzylem na tabelki tylko odpowiedzialem na pytania. Axi to australijski broker i wiekszosc brokerow w Australii "z urzedu" ma 0.5% zabezpieczenia na indeksach.
Jezeli pozwolisz to udziele Ci jeszcze jednej rady: jak juz zdecydujesz sie u jakiego broka bedziesz handlowac to zanim wyslesz kase to przeczytaj dokladnie Product Disclosure Statement(PDS). Kazdy broker to ma i jak poszukasz to znajdziesz.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze: Axi to australijski broker i wiekszosc brokerow w Australii "z urzedu" ma 0.5% zabezpieczenia na indeksach.
Akurat margin pobrany przez Axi pokazuje, że lewar dla DAX jest 1% czyli 1:100 ;)

byq69
Gaduła
Gaduła
Posty: 369
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Czy istnieje jakiś skrypt który zamyka pozycje przy danej wartości zysku lub straty? Taki stop loss na kapitale np. mam otwartych 20 pozycji i całość daje +200, chciałbym zabezpieczyć to żeby cały bajzel zamknął się na -100 lub na BE z automatu. TP też w takiej formie byłoby super narzędziem.
Istnieje coś takiego czy trzeba komuś zlecić wykonanie?
High Leverage Overtrading 8)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Jest trochę takich narzędzi, ale to nie skrypt tylko EA. Sprawdź EA Swiss Army, ale widziałem to też w innych - jeszcze poszukam ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mercury08
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2017, 00:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Mercury08 »

Szukam aplikacji w stylu one click trading pro ale darmowej pod mt4. Chodzi aby SL i TP byly ustawione w apce a nie na platformie bo broker nagminnie wybija mi stopy o pare pipsów a potem wykres leci do TP dzis 9/10 takich sytuacji.
Kolejna sprawa chcialbym sie podszkolic w ustawianiu SL i TP bo nie wszystkie zaliczone SL to wina brokera oczywiscie tylko moja takze. Zna ktos jakies szkolenie? Gram PA czyli S/R i czasem Fibo na korektach.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Cześć,

Sprawdź, jak wyżej wspomniałem, Ea Swiss Army, chyba też ma opcję ukrytych SL/TP.
Albo Stealth EA:
https://www.forexfactory.com/showthread ... ost5623080

Pewnie jest tego więcej ;).

Ale szczerze? Na 99% to nie broker wybija Twoje SL, tylko zwyczajnie źle go ustawiasz. To już nie te czasy, aby brokerom opłacało się kombinować z tak prymitywnymi metodami, które są wyjątkowo łatwe do weryfikacji (weryfikowałeś to odpowiednio i wiarygodnie? ;) )

Opisywałem szerzej całe zagadnienie Stop Loss z miesiąc temu, w tym też masz fragment o ich wycinaniu. Przeczytaj:
https://forexclub.pl/stop-loss/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mercury08
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 03 lip 2017, 00:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Mercury08 »

Wiesz SL można odsuwać w nieskończoność od jakiegoś poziomu/dołka żeby cena miała oddech ale nie o to chodzi, RR jest jedno i nie będę go zmniejszał oddalając SL. Fakt nie oglądałem innych brokerów aby zweryfikować wykres. Przykład z dziś, USD/CAD był na D1 long, strategia miała 90% skuteczności w 2017 ale R:R 1:1. Cena dojechała prawie do TP (15 punktów brakowało) i poleciała na SL. Kolejny przypadek??? Ustawianie SL to na pewno temat rzeka ale jakieś szkolenie by mi się przydało. Tak nawiasem to są jakieś konta demo u jakiegoś ECN? AM to MM jednak...

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

99,8% brokerów FX oferuje obecnie konta demo, niezależnie od modelu w którym działa. Na pewno wybierzesz sobie coś interesującego.

Ustawianie SL to sztuka, której można się uczyć latami (a i tak się jej nie nauczyć). Ale jestem zdania, że w obecnych realiach to nie wybór danego brokera uchroni nas przed jego "zbyt częstą" realizacją, tylko zrozumienie rynku, tego kto i jak nim steruje, i że ten KTOŚ wie to, co my myślimy, że jest naszą tajemnicą (czyli gdzie ustawimy sobie nasz tajemny SL) ... ;)

Aby nasz broker w obecnych czasach bawił się w usilne manipulowanie kursami musimy wybrać naprawdę szemraną i niegodną zaufania firmę. W innym przypadku takie zachowanie, przy obecnej konkurencji, szybkości wymiany informacji, weryfikacji kursów i kosztach utrzymania takiego "działu" wydaje się wyjątkowo mało prawdopodobne.

Wydałeś osąd, a nie zweryfikowałeś nawet wykresu u 3-4 innych brokerów. Zatem może warto to zrobić - wnioski mogą być dla Ciebie interesujące (i nie jedną sytuację, ale 3-4-5, które były wg Ciebie podejrzane).

Co do szkoleń z samego SL, to takiego czegoś nie widziałem. Zapewne każdy szkoleniowiec w swoim "programie" przewiduje (a przynajmniej powinien) omówienie takiego zagadnienia. Tyle, że to nie zawsze rozwiąże Twój problem, bo sam SL musi współgrać z tym w jaki sposób handlujesz. Czyli pokaże Ci w którą stronę iść, a potem i tak będziesz musiał poradzić sobie sam. Oczywiście, przy założeniu, że nie trafi Ci się jakiś samozwańczy cudak, który tylko udaje, że wie coś o handlu.

Ja mogę polecić Ci video Piotra, który <za darmo> tłumaczy jak do sterowania i manipulowania kursami podchodzą duzi gracze. Handlował w funduszach i obracał się w świece tych grubych ryb, więc coś tam wie co i jak ;)

https://forexclub.pl/video/edukacja-video/
(webinary o strategiach handlowych oraz sesje live tradingu)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam , czy mogł by mi ktoś wyjaśnić co oznaczają parametry z załączonego ss i jaki mają wpływ na strategie chodzi mi o te zaznaczone na czerwono
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Mercury08 pisze:Wiesz SL można odsuwać w nieskończoność od jakiegoś poziomu/dołka żeby cena miała oddech ale nie o to chodzi, RR jest jedno i nie będę go zmniejszał oddalając SL. Fakt nie oglądałem innych brokerów aby zweryfikować wykres. Przykład z dziś, USD/CAD był na D1 long, strategia miała 90% skuteczności w 2017 ale R:R 1:1. Cena dojechała prawie do TP (15 punktów brakowało) i poleciała na SL. Kolejny przypadek??? Ustawianie SL to na pewno temat rzeka ale jakieś szkolenie by mi się przydało. Tak nawiasem to są jakieś konta demo u jakiegoś ECN? AM to MM jednak...
Ustawienie SL to nie jest temat rzeka, to jest prosta zasada, o ile ktoś zaakceptuje rzeczywistość taką, jaka jest.

SL dla pozycji Buy Long ustawiamy na poziomie zatwierdzonego wsparcia.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował wsparcie 3 razy z formacją ORGR.

SL dla pozycji Sell Short ustawiamy na poziomie zatwierdzonego oporu.
Czyli, najprościej ujmując, gdy rynek przetestował opór 3 razy z formacją RGR.


I nic więcej do tego nie ma.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ