Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXpleyer pisze:Witam czy czas zimowy brokera Tickmiil to GMT3 ? Czy są gdzieś dostępne informacje o kroku jednostki oraz wielkości pipsa? tj ustalania nominalnej wartości instrumentu dla jednego lota w przeliczeniu na USD dla tego brokera , w miarę aktualne czy sam to muszę policzyć (nie wiem za bardzo jak) ? z gory dzięki za pomoc :)
Czas serweru Tickmill to czas londyński. Więc raczej GMT.

Krok jednostki:
Wchodzisz
https://tickmill.com/pl/instruments/
Wybierasz rodzaj instrumentu, a następnie konkretny instrument. Dostępne są informacje dot. symbolu, m.in. minimalny krok zlecenia.

Wartość pipsa:
https://tickmill.com/pl/tools/forex-calculator/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Istotna jest wartość ticka, czyli minimalnej zmiany ceny.
W załączeniu taki wskaźniczek:
Broker_Info.mq4
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

byq69
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 417
Rejestracja: 31 sie 2014, 14:19

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: byq69 »

Czy da się zamknąć wszystkie pozycje w aplikacji mt4 na android? Jeśli tak to jak to zrobić?
często mam otwartych 20+ transakcji i zamykanie po kolei zajmuje więcej niż minutę.
Najlepiej jakby były też inne opcje tak jak skrypty w mt4 na komputer:
-zamknij wszystkie dany symbol
-zamknij wszystkie stratne
-zamknij zyskowne
-zamknij oczekujące
:564:
Stawiam flache temu kto mi doradzi jak wykonać te operacje z poziomu telefonu z androidem bo bardzo brakuje mi takiej możliwości
High Leverage Overtrading 8)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

Chyba tylko poprzez zdalne sterowanie kompem (teamviewer for Android).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
m4tt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: m4tt »

Czy ma sens przetrzymywanie pozycji przez dłuższe okresy, w których rynek jest zamknięty? Grając przy użyciu strategii price action na h4+ (głównie d1) zawieram raczej długoterminowe zlecenia i najchętniej zostawiłbym je na ten 'weekend'. W czasie świąt 1/4 utargu z L na ropie pochodziła właśnie ze swapów. Z drugiej strony - gdyby coś się wydarzyło teoretycznie może powstać duża luka, więc wypadałoby zamknąć pozycje tuż przed zamknięciem w NYC.

Jak podchodzicie do tego tematu?

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

m4tt pisze:Czy ma sens przetrzymywanie pozycji przez dłuższe okresy, w których rynek jest zamknięty? Grając przy użyciu strategii price action na h4+ (głównie d1) zawieram raczej długoterminowe zlecenia i najchętniej zostawiłbym je na ten 'weekend'. W czasie świąt 1/4 utargu z L na ropie pochodziła właśnie ze swapów. Z drugiej strony - gdyby coś się wydarzyło teoretycznie może powstać duża luka, więc wypadałoby zamknąć pozycje tuż przed zamknięciem w NYC.

Jak podchodzicie do tego tematu?
Masz dylemat ponieważ nie określiłeś swojego celu finansowego.
W takim wypadku kierujesz się jedynie łutem szczęścia, lub grasz na tzw. "uda" (uda się, albo nie uda).
Moja szczera rada, to zawsze miej ściśle określony cel.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Awatar użytkownika
m4tt
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 51
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: m4tt »

fx-technik pisze:
m4tt pisze:Czy ma sens przetrzymywanie pozycji przez dłuższe okresy, w których rynek jest zamknięty? Grając przy użyciu strategii price action na h4+ (głównie d1) zawieram raczej długoterminowe zlecenia i najchętniej zostawiłbym je na ten 'weekend'. W czasie świąt 1/4 utargu z L na ropie pochodziła właśnie ze swapów. Z drugiej strony - gdyby coś się wydarzyło teoretycznie może powstać duża luka, więc wypadałoby zamknąć pozycje tuż przed zamknięciem w NYC.

Jak podchodzicie do tego tematu?
Masz dylemat ponieważ nie określiłeś swojego celu finansowego.
W takim wypadku kierujesz się jedynie łutem szczęścia, lub grasz na tzw. "uda" (uda się, albo nie uda).
Moja szczera rada, to zawsze miej ściśle określony cel.
Dobra rada. Na razie jestem noobem, ale cele będą określone. Ba, wręcz pracuję nad business planem jak Van Tharp radzi.

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

m4tt pisze:
fx-technik pisze:
m4tt pisze:Czy ma sens przetrzymywanie pozycji przez dłuższe okresy, w których rynek jest zamknięty? Grając przy użyciu strategii price action na h4+ (głównie d1) zawieram raczej długoterminowe zlecenia i najchętniej zostawiłbym je na ten 'weekend'. W czasie świąt 1/4 utargu z L na ropie pochodziła właśnie ze swapów. Z drugiej strony - gdyby coś się wydarzyło teoretycznie może powstać duża luka, więc wypadałoby zamknąć pozycje tuż przed zamknięciem w NYC.

Jak podchodzicie do tego tematu?
Masz dylemat ponieważ nie określiłeś swojego celu finansowego.
W takim wypadku kierujesz się jedynie łutem szczęścia, lub grasz na tzw. "uda" (uda się, albo nie uda).
Moja szczera rada, to zawsze miej ściśle określony cel.
Dobra rada. Na razie jestem noobem, ale cele będą określone. Ba, wręcz pracuję nad business planem jak Van Tharp radzi.
Prawdziwy trader potrzebuje mieć wszystko doprecyzowane.
Kiedy wejść, kiedy wyjść, jak zarządzać pozycją i jak zarządzać portfelem.
To wszystko da się poukładać, ponieważ wbrew pozorom wykresy i zachowanie ceny nie jest przypadkowe, a
scenariuszy jest ograniczona liczba, i tylko potrzeba dużo doświadczenia, wiedzy i praktyki, żeby to
samemu zobaczyć i dojść do tych samych wniosków co poprzednicy.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

m4tt pisze:Czy ma sens przetrzymywanie pozycji przez dłuższe okresy, w których rynek jest zamknięty? Grając przy użyciu strategii price action na h4+ (głównie d1) zawieram raczej długoterminowe zlecenia i najchętniej zostawiłbym je na ten 'weekend'. W czasie świąt 1/4 utargu z L na ropie pochodziła właśnie ze swapów. Z drugiej strony - gdyby coś się wydarzyło teoretycznie może powstać duża luka, więc wypadałoby zamknąć pozycje tuż przed zamknięciem w NYC.

Jak podchodzicie do tego tematu?
Jezeli grasz PA na D1 to mowimy tu o trzymaniu zlecenia przez kilka tygodni a nawet miesiecy. Prawidlowe MM na D1 raczej nie pozwala na zastosowanie lewaru dlatego tez nawet jezeli nowy tydzien otworzy sie z duza luka to nie powinno to miec zadnego znaczenia w takim przypadku. Jezeli skalpujesz wykres D1 z duzym lewarem to wiadomo jak to moze sie zakonczyc.

Zbyniu
Bywalec
Bywalec
Posty: 6
Rejestracja: 31 gru 2017, 14:39

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Zbyniu »

Witam,

mam pytanie dotyczace kopiowania pewnego sygnalu. Jego autor pisze, iz The system works only on S&P500 index (on my broker AXITRADER called S&P.fs)
W Axitrader jest on opisany jako S&P 500 E-Mini. No wlasnie, jakies E-Mini.

Jako, z nie chce u tego brokera otwierac konta, bo ma niepochlebne recenzje chce sie spytac, jakiego brokera polecacie, aby moc kopiowac ten system ? Jak juz byscie polecili, to prosze o opis tego symbolu w MT4, bo np. w demo Tickamilla go nie znalazlem.

Za wskazowki bede wdzieczny.

ODPOWIEDZ