Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam, szukam jakiegoś sprawdzonego brokera u którego jest możliwość gry micro lotami np na DAX , dobrze by było gdyby broker wyróżniał się swapem no i jeszcze jakby oferował rabat z Forexclub to by było super :lol:

-rookie-
Maniak
Maniak
Posty: 2307
Rejestracja: 13 kwie 2015, 19:00

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: -rookie- »

FXpleyer pisze:Witam, szukam jakiegoś sprawdzonego brokera u którego jest możliwość gry micro lotami np na DAX , dobrze by było gdyby broker wyróżniał się swapem no i jeszcze jakby oferował rabat z Forexclub to by było super :lol:
Tickmill ma micro loty, standardowy lot to 430 PLN zabezpieczenia co nie, a tam możesz otworzyć 0.1 (43PLN margin) i 0.01(4.30PLN margin). Konto Pro.

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Całkiem ciekawa oferta , tyle że dawno temu skorzystałem z konta powitalnego 30$ u tego brokera , więc nie wiem czy mi uwzględnią Stały rabat prowizji -10% z forexclub jeśli dokonam,pełnej rejestracji przez ich link ?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: raposo »

FXpleyer pisze: więc nie wiem czy mi uwzględnią Stały rabat prowizji -10% z forexclub jeśli dokonam,pełnej rejestracji przez ich link ?
Uwzględnią ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

halunek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 44
Rejestracja: 22 wrz 2016, 21:20

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: halunek »

mam pytanie co do spreadu w prkyce bo zaczynam sie gubic chociaz gram aktynie ;d

powiedzmy, ze mam spread w wyskosci 10pipsów. czy wtedy SL i TP otworza mi sie "później" o te 10pipsów czy wcześniej? chodzi mi o to czy cena musi przebic SL ii TP o te 10pipsów zeby sie auaktywnily czy uaktynia sie 10pipsów zanim cena dotknie?

Awatar użytkownika
pr7emo
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 7575
Rejestracja: 24 lis 2010, 22:32

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: pr7emo »

halunek pisze:mam pytanie co do spreadu w prkyce bo zaczynam sie gubic chociaz gram aktynie ;d

powiedzmy, ze mam spread w wyskosci 10pipsów. czy wtedy SL i TP otworza mi sie "później" o te 10pipsów czy wcześniej? chodzi mi o to czy cena musi przebic SL ii TP o te 10pipsów zeby sie auaktywnily czy uaktynia sie 10pipsów zanim cena dotknie?
znajdź opcję w mt4 aby pokazywało line ask i bid
https://t.me/pump_upp

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

halunek pisze:mam pytanie co do spreadu w prkyce bo zaczynam sie gubic chociaz gram aktynie ;d

powiedzmy, ze mam spread w wyskosci 10pipsów. czy wtedy SL i TP otworza mi sie "później" o te 10pipsów czy wcześniej? chodzi mi o to czy cena musi przebic SL ii TP o te 10pipsów zeby sie auaktywnily czy uaktynia sie 10pipsów zanim cena dotknie?
Kupujemy po cenie Ask.
Sprzedajemy po cenie Bid.

TP dla Kup realizuje się po cenie Bid.
SL dla Kup realizuje się po cenie Ask.

TP dla Sprzedaj realizuje się po cenie Ask.
SL dla Sprzedaj realizuje się po cenie Bid.

Oczywiście, tylko teoretycznie, ponieważ broker może nie zrealizować albo ze względu na Requote,
albo zwykła obsuwa (Slippage).
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

Ełzebio
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 14 gru 2017, 10:50

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: Ełzebio »

Witam,

W programie Tickstrory Lite zrobiłem export do MT4 ropy, timeframes zaznaczyłem wszystkie możliwe, data 2017-01-01 do dzisiaj. Jak robię import offline (M1) w Meta Trader 4 to mi pokazuję wykres od któregoś września a nie od stycznia. Co robię źle? Chcę mieć wykres od stycznia.

Pozdrawiam

FXpleyer

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: FXpleyer »

Witam czy czas zimowy brokera Tickmiil to GMT3 ? Czy są gdzieś dostępne informacje o kroku jednostki oraz wielkości pipsa? tj ustalania nominalnej wartości instrumentu dla jednego lota w przeliczeniu na USD dla tego brokera , w miarę aktualne czy sam to muszę policzyć (nie wiem za bardzo jak) ? z gory dzięki za pomoc :)

Awatar użytkownika
fx-technik
Fanatyk
Fanatyk
Posty: 9094
Rejestracja: 03 lut 2016, 10:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowcó

Nieprzeczytany post autor: fx-technik »

FXpleyer pisze:Witam czy czas zimowy brokera Tickmiil to GMT3 ? Czy są gdzieś dostępne informacje o kroku jednostki oraz wielkości pipsa? tj ustalania nominalnej wartości instrumentu dla jednego lota w przeliczeniu na USD dla tego brokera , w miarę aktualne czy sam to muszę policzyć (nie wiem za bardzo jak) ? z gory dzięki za pomoc :)
W MT4 klikasz PPM na instrumencie w oknie Rynek i klikasz Specyfikacja.
Wielkość pipsa to bardzo niekonkretne pojęcie.
W języku MQL nie występuje takie coś.
Jest Point - czyli ostanie miejsce kwotowania.
Poza tym, można sobie takie wskaźniki samemu pisać, bo info jest w MQL.
Lub szukać, jeżeli ktoś już napisał.
Liczy się tylko jedno: Zysk >> Strata !
Jakby kto pytał, to jestem znany jako Dadas i to co piszę, jest moim zdaniem (co wynika z regulaminu forum).
DadasTradingSystemWorkshop ..... Dlaczego straciłem ten trade?

ODPOWIEDZ