Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

dziekuje za pomoc, sprawdze to w tej postaci co mowisz
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Awatar użytkownika
batman
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2011, 07:55

Nieprzeczytany post autor: batman »

MkubuxK dobrze pisze - w Start() ew. inna podfunkcje wywolywana przez Start. Start() wywolywania jest przy kazdym nowym ticku.
Komenda return powoduje przerwanie dzialania funkcji w ktorej jest napisana - czyli np Start(). W nastepnym ticku Start() znow jest uruchomiona i jak warunek jest spelniony, to znow return przerywa dzialanie, a jak nie jest spelniony, to wykonywane sa dalsze instrukcje.
A pozatym, to pomyslalem sobie, ze warunek powinien byc raczej :
if (godz==11) bo wtedy masz od 11:00 do 11:59, a wyzej napisany przyklad obejmuje od 11:00 do 12:59. Ale sa tez TimeMinute i inne funkcje czasowe

bialy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2011, 20:41

ja mam tak

Nieprzeczytany post autor: bialy »

ja mam tak:

Kod: Zaznacz cały

if(Hour()>=From && Hour()<To) {
//dalsze warunki
}
jesli zrobisz jak we wczesniejszym przykladzie, na poczatku start

Kod: Zaznacz cały

if( (godz>=11 && godz<=12)) return;
to w tych godzinach zadna czesc dalszego kodu nie wykona sie, czyli jesli bedziesz tam mial trailing stopa albo cokolwiek innego to zostanie pominiete
oszczedzajmy cykle procesora

maciejka
Bywalec
Bywalec
Posty: 18
Rejestracja: 28 kwie 2011, 21:00

Nieprzeczytany post autor: maciejka »

MkubuxK pisze:Można mieć, do każdego EA przypisujesz unikalny magicnumber by EA nie ingerowały w swoje zlecenia.
witam,

Czy muszę używać różnych magicnumber by EA nie ingerowały w swoje zlecenia jeśli:
mam kilka prawie takich samych EA, (kopie)
- każdy EA jest przypisane tylko do 1 pary walutowej, ale z różnymi ustawieniami we właściwociach strategi,
- każdy EA działa na różnych interwałach

Z góry dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika
Tig3r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2310
Rejestracja: 02 sty 2008, 10:46

Nieprzeczytany post autor: Tig3r »

maciejka pisze:Czy muszę używać różnych magicnumber by EA nie ingerowały w swoje zlecenia jeśli:
mam kilka prawie takich samych EA, (kopie)
- każdy EA jest przypisane tylko do 1 pary walutowej, ale z różnymi ustawieniami we właściwociach strategi,
- każdy EA działa na różnych interwałach
No tak,
Ea może rozpoznawać swoje transakcje tylko poprzez Symbol - o ile to zostanie zaimplementowane, dlatego korzysta się z MAGIC.
======================================================
Nie głupi ten co nie wie, lecz ten który nie chce się nauczyć..

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Witam!
Z racji tego, że już mam dość ręcznego rysowania pewnych kresek na wykresie chcę sobie naskrobać prosty wskaźnik. Pytanie moje następujące:
Czy jest taka możliwość żebym mógł pobrać OHLC danej świecy oraz jej datę/czas poprzez wskazanie jej i kliknięcie? Takie getValueFromSwiecaKtoraKlikne?
A później mój wskaźnik, stosując tajemne wzory, coś dla mnie narysuje na podstawie tych wartości :)
Czy jest to w ogóle wykonalne jako wskaźnik lub EA? Czy muszę niestety napisać normalny wskaźnik i podać mu ręcznie te wartości w parametrach?

Z góry dzięki za pomoc.
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

Awatar użytkownika
thisredone
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 05 sie 2010, 17:07

Nieprzeczytany post autor: thisredone »

Nie ma w mql4 funkcji do obsługi tego typu zachowań myszy. Najbliższe temu są funkcje WindowXOnDropped() i WindowYOnDropped() ale one obsługują jedynie upuszczanie skryptów/expertów i pobierają zaledwie wartości w pikselach, a nie świeczki.

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Czyli tak jak myślałem. Dzięki wielkie thisredone za rozjaśnienie.
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

LowcaG
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1068
Rejestracja: 05 paź 2007, 15:39

Nieprzeczytany post autor: LowcaG »

Cinkciarz pisze:Czy jest taka możliwość żebym mógł pobrać OHLC danej świecy oraz jej datę/czas poprzez wskazanie jej i kliknięcie?
Jak Ci juz wyjasnono, nie ma bezposrednio oblsugi tego typu zachowan myszy...ale zawsze mozna pokombinowac...

obrazowo..mamy sobie obiekt (np. strzaleczka w gore) i juz po problemie, przestawiamy ja (wskazujemy nia ;) ) dana swieczke i wykonujemy Twoje magiczne obliczenia ;)

Awatar użytkownika
Cinkciarz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 06 lip 2008, 22:03

Nieprzeczytany post autor: Cinkciarz »

Światełko w tunelu :D Czyli maluję sobie strzałkę na świeczce i teraz działam

Kod: Zaznacz cały

double czas = ObjectGet("NazwaStrzalki",0);
double cena = ObjectGet("NazwaStrzalki",1);
Zgadza się?

Tylko wtedy pobierze mi cenę ze "środka" strzałki. Hmmm od biedy to już OHLC mogę sam wklepać no bo nie będę malował 4 strzałek, żeby dobrać ich środki na knotach i korpusie tak żeby te wartości wyłuskać...
Bo rozumiem,że jedną strzałą tego OHLC nie ogarnę? :roll:
"There are only 3 real sports: bull-fighting, car racing and mountain climbing. All the others are mere games." -Hemingway

ODPOWIEDZ