Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Q600
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2010, 03:57

Nieprzeczytany post autor: Q600 »

Instrukcja MT jest na forum, na MQL com tez gdzies tam jest, a i rowniez jakis trader przetlumaczyl wszystko na PL - jak bede w domu to wrzuce bo fajnie sa wszystkie tematy opisane.

Jesli chodzi o "strategie", czyli jak rozumiem EA, najlepiej jak wezmiesz sobie przyklad EA grajacego na MACD i zobaczysz jak on wyglada - postaraj sie przeanalizowac kazda linijke kodu i poznac jak to dziala. Taki EA jest jako domyslna strategia w kazdym MT4.

A kroczacy SL - najlepiej OrderModify (osobno dla S i L - bo jedno po bidzie a drugie po asku) - poziomy mozesz brac z roznych wskaznikow poprzez iCustom.

Niestety ale w MQL jak w innych jezykach - jesli nie poznasz sam to nikt ci tego nie wytlumaczy bo po prostu nie da rady.

PS - najwiecej nauczylo mnie ogladanie kodu skryptow i strategii zrobiony przez pana SteveHopwood z FF - swietna rzecz, na poczatku moze malo przejzysta ale pozniej jest coraz jasniej.

(niestety - tak jak nie mam problemow z przerobieniem strategii na EA, tak mam problem z doborem odpowiedniej strategii i tego za nic nie umiem sie nauczyc)

bialy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2011, 20:41

Nieprzeczytany post autor: bialy »

sgorn pisze:witam, sluchajcie mam problem. Nie znam sie na programowaniu ale w oparciu o taka stronke stworzylem sobie jakis prosty EA:

http://sufx.core.t3-ism.net/ExpertAdvisorBuilder/

tylko ze tu nie moge zaprogramować risk ( % kapitału jaki chce na trejd) i dac stop lossa pow/ponizej lokalnego max/min.
czy ma ktos jakis pomysł jaki fragment kodu powinienem wkleic i gdzie?
generalnie chcialbym zeby po wejsciu w trejd EA ustawial stopa pow.poniz lokalnego extremum w zgodzie z % jaki chce zaiwestowac.
dziekuje za pomoc
tu na pewno cos znajdziesz:
http://www.forex.nawigator.biz/dyskusje ... sc&start=0
ja tym sie nie bawilem i nie wiem jak dziala, ale to dobra baza do napisania czegos swojego
oszczedzajmy cykle procesora

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

oki, fajnie dzieki. jeszcze jedno krotkie pytanko, co znaczy EachTickMode ? w EA moge wybrac albo True albo false? czym to sie rozni od Complete Bar?
dzieki za odpowiedz
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Q600
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2010, 03:57

Nieprzeczytany post autor: Q600 »

Each tick to pewnie okreslenie odwolujace sie do pobieranie danych przy kazdej zmienie w danej chwili, czyli z kazdym tickiem (ruchem) na instrumencie.

Complete Bar to pewnie okreslenie tego ze wartosci dla EA brane sa nie przy kazdym ticku, tylko dopiero w momencie zamkniecia swieczki.

:)

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

czyli jesli jest each tick mode jako true to znaczy tyle ze jesli w danej swieczce, podczas jakiegos ticku nastąpi warunek dla np long to po zakonczenie swieczki otworzy longa?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

Q600
Gaduła
Gaduła
Posty: 137
Rejestracja: 28 sie 2010, 03:57

Nieprzeczytany post autor: Q600 »

Nawet nie zkonczenie - wyobraz sobie ze swieczk polgodzinna pnie sie w gore 15 pips - na 10-tym pipsie dostajesz buy... po czym nagle kurs zawraca i pikuje w dol 20 pips... ty na pokladzie i po zamknieciu swieczki masz juz -30 pips... boli strasznie.

Dlatego wg mnie majac prostego robota warto korzystac nie z aktualnej swieczki (jeszcze nie zamknietej) tylko ze tej poprzedniej.

Awatar użytkownika
Good Will Hunting
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1067
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:49

Nieprzeczytany post autor: Good Will Hunting »

Pozwolę sobie zadać pytanie nieco z innej beczki. Ile czasu zajęło wam uczenie się programowania? Oczywiście chodzi mi o uczenie się podstaw.
Wolałbym umrzeć niż przegrać.

Nie pisz do mnie PW ponieważ mam bana. Pisz na skypie.

Awatar użytkownika
batman
Gaduła
Gaduła
Posty: 159
Rejestracja: 19 kwie 2011, 07:55

Nieprzeczytany post autor: batman »

Good Will Hunting Jesli chodzi o nauczenie sie podstaw, to to nie trzeba duzo czasu. Moim zdaniem najwazniejsze, to zalapac "filozofie" kontaktu z komputerem - ze sa zmienne roznych typow, co to sa funkcje, petle itp. Najlepiej jak wytlumaczy to ktos kto to kuma - to moze byc kwestia kilku godzin. Potem, majac dobrego helpa (w mql jest taki sobie) do konkretnego jezyka programowania i pare gotowych przykladow mozna samemu zaczynac cos rzezbic. Napisanie pierwszego prostego EA to kwestia kilku, gora kilkunastu wieczorow. Znacznie wiecej czasu zabiera opracowanie systemu niz go zaprogramowanie w kontkretnym jezyku.
Takie przynajmniej jest moje dotychczasowe doswiadczenie ;)

bialy
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 54
Rejestracja: 16 maja 2011, 20:41

Nieprzeczytany post autor: bialy »

rok czasu i zaprogramujesz prawie wszystko, a na pewno wszystko co wymyslisz. wczesniej pisalem jedynie proste skrypty w bash'u na linuxie /z petlami i warunkami/
do mql'a korzystalem jedynie z mql4.com i helpa metaeditora /tam jest wszystko czego potrzebujesz/ i nigdy nie pytalem, zawsze szukalem juz zadanych pytan i probowalem sam znajdowac rozwiazania. polecam od poczatku interesowac sie tablicami - potezne narzedzie
oszczedzajmy cykle procesora

Awatar użytkownika
sgorn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1208
Rejestracja: 25 paź 2008, 17:29

Nieprzeczytany post autor: sgorn »

kolejne pytanko z serii trywialnych i podstawowych. Czy na jednej, odpalonej platformie MT4, na tym samym instrumencie moge miec odpalone 2 EA? np 2 okienka EURUSD i na kazdym po jednym EA?
Wicks reject areas and bodies explore them-MightyOne
Nie ważne czy miałeś rację czy nie,ważne jak dużo zarobiłeś posiadając rację i jak mało straciłeś, myląc się.

ODPOWIEDZ