Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
reffel
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 18 lut 2015, 19:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: reffel »

witam, mam takie pytanie czy jest mozliwe skonfigurowania bota, tak aby po przegranym zleceniu ziekszal wartosc lota, z do momentu wygranej i znow zaczynal od lota poczatkowego??(cos w stylu progresij)

Patryś
Gaduła
Gaduła
Posty: 306
Rejestracja: 06 lis 2014, 14:12

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Patryś »

Jeśli mam indykator w .mg4 (chodzi mi konkretnie o rangebars i i-reqr) to jak przekonwertować go tak, aby chodził na platformie Dukascopy (Jforex)
A może skuteczniejsze i prostsze będzie po prostu postawienie mostu między JForex a MT4?

grafikk
Gaduła
Gaduła
Posty: 131
Rejestracja: 15 cze 2012, 10:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: grafikk »

cze, nie sadze ze to kwestia programowa, ale zapytam tutaj, jak to jest mozliwe ze zlecenia ktore wyslal automat, niejako sie zduplikowaly, automat, co jest w journalu, wyslal trzy zlecenia i w tym samym czasie co kazde z nich otworzylo sie podobne, ta sama wielkosc pozycji, ta sama cena, jednak bez sl, tp, bez komentarza i cholera wie z jakim magic numerem, nie ma o nich sladu w dzienniku, we wlasciwym czasie robot ladnie pozamykal swoje zlecenia, ale tamte pozostaly, przypomne bez sl, bez tp, moje pytanie: co sie stalo?

acha, rachunek demo, co nie zmienia faktu ze jestem z nim emocjonalnie zwiazany hehe, bo ladnie robot smigal

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

grafikk pisze:cze, nie sadze ze to kwestia programowa, ale zapytam tutaj, jak to jest mozliwe ze zlecenia ktore wyslal automat, niejako sie zduplikowaly, automat, co jest w journalu, wyslal trzy zlecenia i w tym samym czasie co kazde z nich otworzylo sie podobne, ta sama wielkosc pozycji, ta sama cena, jednak bez sl, tp, bez komentarza i cholera wie z jakim magic numerem, nie ma o nich sladu w dzienniku, we wlasciwym czasie robot ladnie pozamykal swoje zlecenia, ale tamte pozostaly, przypomne bez sl, bez tp, moje pytanie: co sie stalo?

acha, rachunek demo, co nie zmienia faktu ze jestem z nim emocjonalnie zwiazany hehe, bo ladnie robot smigal
Szukasz wróżbity? Jak niby mamy Ci pomóc, skoro właściwie nic nie napisałeś?
Coś przeoczyłeś, tyle mogę Ci powiedzieć.

sonny
Gaduła
Gaduła
Posty: 277
Rejestracja: 22 lis 2009, 16:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: sonny »

Witam

Czy jest możliwość zawarcia dwóch wykresów(różne instrumenty) w jednym oknie (nałożenie ich na siebie live) jeden świeczkowy, drugi liniowy ??

Awatar użytkownika
grey
Gaduła
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2015, 14:18

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: grey »

reffel pisze:witam, mam takie pytanie czy jest mozliwe skonfigurowania bota, tak aby po przegranym zleceniu ziekszal wartosc lota, z do momentu wygranej i znow zaczynal od lota poczatkowego??(cos w stylu progresij)
Jest taka możliwość. Zobacz sobie na funkcję LotsOptimized() robota Moving Average. Funkcja ta sprawdza historię zleceń. Zlicza ewentualne porażki pod rząd a następnie w zależności od liczby tych stratnych pozycji pod rząd zmienia wartość lot. Tylko tam jest trochę inaczej bo ten lot jest zmniejszany a nie zwiększany.

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: jamny »

Witam wszystkich na forum.

Mam takie proste pytanie: czy któryś z forexów udostępnia API zwracające dane w formacie JSON ?
Dotąd pisałem trochę botów w php na giełdy bitcoinowe, ale chciałem się przerzucić na forex i nie mogę znaleźć takiej platformy. A wolałbym nie zaczynać od początku.

Stiopa
Bywalec
Bywalec
Posty: 15
Rejestracja: 13 kwie 2015, 21:28

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Stiopa »

grey pisze:
reffel pisze:witam, mam takie pytanie czy jest mozliwe skonfigurowania bota, tak aby po przegranym zleceniu ziekszal wartosc lota, z do momentu wygranej i znow zaczynal od lota poczatkowego??(cos w stylu progresij)
Jest taka możliwość. Zobacz sobie na funkcję LotsOptimized() robota Moving Average. Funkcja ta sprawdza historię zleceń. Zlicza ewentualne porażki pod rząd a następnie w zależności od liczby tych stratnych pozycji pod rząd zmienia wartość lot. Tylko tam jest trochę inaczej bo ten lot jest zmniejszany a nie zwiększany.
Jest taka możliwość. Jak poszukasz na MQL5 to znajdziesz tego sporo.

Awatar użytkownika
Raikart
Gaduła
Gaduła
Posty: 178
Rejestracja: 11 lut 2011, 16:13

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Raikart »

Ma ktoś może na jforex podobny indyka do pipware - minichart z mt4. który tworzy wybrane małe tf ?

ewentualnie czy ktoś da rade coś takiego zrobić, to proszę sie odzywać na pw

Daje załącznik o co chodzi

pzdr.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Nic tak człowieka nie motywuje do nauki, jak bycie bankrutem.

jamny
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 24
Rejestracja: 19 mar 2015, 14:03

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: jamny »

Pomóżcie mi rozwiązać taki problem.
Wywołuję wskaźnik np MACD:

double mac = iMACD (NULL,0,12,26,9,PRICE_CLOSE,MODE_MAIN,0);

który rysuje 2 wykresy (słupki i linię), więc powinienem w wyniku dostać 2 liczby - jedną z słupka, jedną z linii. A dostaję jedną - tylko z słupka.

Czyli krótko: jak odczytać w strategii wszystkie zmienne, które zwraca wskaźnik, a nie tylko pierwszą?

ODPOWIEDZ