Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

O jezykach programowania w platformach i nie tylko.
Quake120
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2015, 15:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Quake120 »

Witam,

Mam pytanie jest może jakiś gotowy EA, żeby automatycznie odwracał pozycje po zmianie koloru świeczki,
a chodzi mi o wykres Renko.

z6yszko
Gaduła
Gaduła
Posty: 266
Rejestracja: 17 sty 2011, 10:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: z6yszko »

Quake120 pisze:Witam,

Mam pytanie jest może jakiś gotowy EA, żeby automatycznie odwracał pozycje po zmianie koloru świeczki,
a chodzi mi o wykres Renko.
Zacytuję Ferdka: po co Ci to?
Wykres renko wygląda ładnie tylko wtedy, gdy go wrzucasz na wykres. Jeśli pozwolisz mu się rysować online przez dłuższy czas, to zobaczysz, że piękne piramidki zamienią się w rumowisko.

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Dlaczego w testerze rysuje mi obiekty w lewo na wykresie zamiast w prawo, na tym co się dopiero rysuje?
Chciałbym narysować linie, 100 linii pionowych zawsze gdy słupek zamknie się wzrostem.




void OnTick () {

for(int j=0; j<=100; j++) {

for(int i=0; i<=10; i++) {

if (Close[i+1]>Open[i+1])

ObjectCreate(0,"pionowa"+"_"+i+"_", OBJ_VLINE, 0, Time[i+1], 0);
continue;

}

}


}

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

Witam

Powiedz co chciałeś osiągnąć dwoma pętlami bo ten kod w ogóle nie ma sensu :-)
i co masz na myśli rysuje w lewo a nie w prawo ? to że zaznacza historyczne świece a nie te co dopiero będą :-) ?
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Pierz Andrzej pisze:Witam

Powiedz co chciałeś osiągnąć dwoma pętlami bo ten kod w ogóle nie ma sensu :-)
Chciałem to załatwić jedną pętlą ale nie zadziałało i nadal rysowała się tylko 1 linia. Pomyślałem, że problem tkwi w nazwie obiektu, która wydaje mi się, że nie może się powtarzać na jednym wykresie. Tę sprawę rozwiązałem w pętli "i" dodając instrukcje, zresztą Twojego autorstwa, znalezione tu na forum. Udało się to skompilować ale nie wiedziałem, jeszcze czy zadziałało z tymi zmieniającymi się nazwami, bo nadal rysowała się tylko 1 linia.

Wtedy właśnie powstała pętla "j", której jedynym zadaniem jest wykonywać określoną liczbę razy instrukcje z pętli "i".
No i rysuje te pionowe linie, na rosnących słupkach jak chciałem, automatycznie zmienia nazwy obiektów jak się przy okazji nauczyłem, ale na 10 zadanych linii rysuje 9 w lewo a 1 prawidłowo ;)


Pierz Andrzej pisze: i co masz na myśli rysuje w lewo a nie w prawo ? to że zaznacza historyczne świece a nie te co dopiero będą :-) ?
Dokładnie tak, zaznacza historyczne słupki w momencie uruchomienia testera i rysuje prawidłowo tylko jedną linię na pierwszym pojawiającym się słupku spełniającym warunek.

Obrazek
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

grzesq
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lip 2009, 16:57

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: grzesq »

Taj jak Andrzej pisze ten kod jest bez sensu zn. nie ma szans działać. Dlaczego (?) przeanalizuj co robisz - kiedy wystąpi zdarzenie OnTick (), uruchamiasz pętle która 100 razy przeiteruje słupki od 1 do 11 (czyli pomijasz bieżący) i wykreuje ci obiekt v_line "pionowa"+"_"+i+"_" jeżeli nie istnieje i jeżeli spełniony jest warunek .:

1. kod się kompiluje ale zakładam że generuje ostrzeżenia zastanow sie dlaczego.
3. po co continue;
3. jaki jest cel pętli "j" i co się stanie przy drugie iteracji petli j? (*)
4. co się stanie przy następnym w wywołaniu zdarzenia OnTick() (*)
5. jaki sens ma przerysowanie linii dla każdego tika skoro interesują Cię słupki?

(*) Mała podpowiedź czy obiekt "pionowa"+"_"+i+"_" już istnieje w tym momencie.

Celowo nie daje ci gotowego rozwiązania żeby nie zepsuć ci frajdy samodzielnych eksperymentów i poszukiwań :) Powodzenia.

Awatar użytkownika
Pierz Andrzej
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1200
Rejestracja: 02 lip 2006, 14:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Pierz Andrzej »

dokładnie musisz dla każdego obiektu nadać nową unikalną nazwę , ja przeważnie stosuje nazwa własna + czas otwarcia danej świeczki

stosując "i" nie osiągniesz unikalnej nazwy ponieważ i przyjmuje wartość od 0 -10

zobacz taki kawałek kodu

Kod: Zaznacz cały

if (Close[1] > Open[1]) 
{
   string unique_name = StringConcatenate("obj_",IntegerToString(Time[1]));
   if (ObjectFind(unique_name) == -1)
   {
      ObjectCreate(unique_name,OBJ_VLINE,0,Time[1],Close[1]);
     // dalej mozesz nadac kolor linii jej styl itp ;-)
   }
}
na każdej nowo zamkniętej świecy narysuje linie pionową bez potrzeby stosowania pętli , rysowanie obiektu odbywa się na każdej świecy tylko raz
z poważaniem
Andrzej Pierz
FOREX-SERVICE

tie1
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2014, 15:14

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: tie1 »

Dziękuję Andrzej, posunę się krok do przodu bo od tygodnia byłem już totalnie zapętlony ;)
Utknąłem i czułem, że walę już tylko głową w mur, stąd moja prośba na forum.



grzesq

Sokrates powiedział "najmądrzejszy jest, który wie czego nie wie" .
Dla mnie są to pierwsze kroki w programowaniu i jestem na etapie "jeszcze nie wiem czego nie wiem" a najtrudniej szuka się tego czego nie wie, że powinno szukać.
Tobie także dziękuję za pomoc.

Quake120
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2015, 15:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: Quake120 »

z6yszko pisze:
Quake120 pisze:Witam,

Mam pytanie jest może jakiś gotowy EA, żeby automatycznie odwracał pozycje po zmianie koloru świeczki,
a chodzi mi o wykres Renko.
Zacytuję Ferdka: po co Ci to?
Wykres renko wygląda ładnie tylko wtedy, gdy go wrzucasz na wykres. Jeśli pozwolisz mu się rysować online przez dłuższy czas, to zobaczysz, że piękne piramidki zamienią się w rumowisko.
Nie zgodzę się z Tobą, ponieważ Alior Trader ma wbudowany wykres Renko, i nie ma przekłamań, przeanalizowałem go dokładnie, i po dobraniu odpowiedniej waluty i wielkości cegiełek renko, można wyjść na plus.
Lecz do dokładnego sprawdzenia potrzebuje prosty system żeby odwracał pozycje, po pierwszej cegiełce innego koloru jeśli ktoś taki posiada to bardzo bym prosił o udostępnienie.

Awatar użytkownika
personov
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1522
Rejestracja: 09 sie 2009, 21:27

Re: Wszystkie pytania dozwolone początkujących programistów

Nieprzeczytany post autor: personov »

A poznałeś sposób budowania się takich cegiełek w czasie rzeczywistym ?
Proponuję żebyś pokazał tutaj jakiś screen i zaznacz na nim w których konkretnie miejscach Twoim zdaniem będą otwierały się pozycje.
Wtedy sprostuję Twoje ewentualne błędy.
Solą życia jest kasa.

ODPOWIEDZ