Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
ratagnar
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2022, 21:56

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ratagnar »

ninjaproject pisze:
10 lut 2022, 00:12
ratagnar pisze:
10 lut 2022, 00:11
Paweł Szwajcar chyba traduje krypto, wiec doswiadczenie w tradingu raczej powinien miec.
Paweł ma ok. 11 lat doświadczenia w tradingu.
No wiec wlasnie zdziwila mnie wypowiedz SEROL666 ze "traderzy krypto" urodzili się około 18 miesięcy temu. Chyba ze zle zrozumialem/odebralem :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ratagnar pisze:
10 lut 2022, 00:45
ninjaproject pisze:
10 lut 2022, 00:12
ratagnar pisze:
10 lut 2022, 00:11
Paweł Szwajcar chyba traduje krypto, wiec doswiadczenie w tradingu raczej powinien miec.
Paweł ma ok. 11 lat doświadczenia w tradingu.
No wiec wlasnie zdziwila mnie wypowiedz SEROL666 ze "traderzy krypto" urodzili się około 18 miesięcy temu. Chyba ze zle zrozumialem/odebralem :D
Tacy jak ten Serol, to typowe trolle. Sami nic nie umieją, a innych tylko krytykują.
Typowy objaw syndromu Dunninga-Krugera.
Z tym, że 11 lat temu nie było jeszcze kryptowalut, więc i Paweł nie może mieć 11 lat doświadczenia w handlowaniu nimi.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ratagnar
Bywalec
Bywalec
Posty: 7
Rejestracja: 03 lut 2022, 21:56

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ratagnar »

no wiec wlasnie i chyba to doswiadczenie mozna w jakims stopniu przelac na krypto, szczegolnie MM i psychike ?
@ninjaproject co miales na mysli zapraszajac do siebie ? Masz jakis kurs czy cos ?

Bral z Was ktos moze udzial w Trading Skill ?

Awatar użytkownika
SEROL666
Maniak
Maniak
Posty: 2321
Rejestracja: 13 sty 2009, 00:04

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: SEROL666 »

ratagnar pisze:
10 lut 2022, 09:31
no wiec wlasnie i chyba to doswiadczenie mozna w jakims stopniu przelac na krypto, szczegolnie MM i psychike ?
@ninjaproject co miales na mysli zapraszajac do siebie ? Masz jakis kurs czy cos ?

Bral z Was ktos moze udzial w Trading Skill ?
Z tymi 18 miesiącami chodzi o to że powiedzmy tradowali zawsze ludzie od początku ale mniej więcej 2 lata temu był zjazd na krypto wcześniej to większość mówiła "trzymaj trzymaj bo za chwilę będzie po BTC po 300 K USD. I wtedy sie okazało ze aby zarobić trading jest wręcz wskazany bo zwroty rzędy 5x,10x w krótkim okresie przeszły do historii bez dźwigni na głównych krypto. Oczywiście pewnie można znaleźć jakieś projekty, które dadzą astronomiczne zwroty
No Ninja pochwal się co tam oferujesz ! Załóż wątek. Czy jak zwykle po cichutku na priv. piszesz czym jest ten magiczny mentoring.
"If music is dying musicians are killing it" - MP

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

ratagnar pisze:
10 lut 2022, 09:31
@ninjaproject co miales na mysli zapraszajac do siebie ? Masz jakis kurs czy cos ?
Nie nazwałbym to kursem.
Oferuję mentoring.
Polega to na tym, że zostajesz zaproszony do mojego Dadas Trading Room na Discord.
Za stosunkowo niewielką opłatą roczną masz 12 miesięcy dostępu do:
1. codziennych transmisji na żywo,
2. konsultacji na żywo kiedy tylko masz czas (w miarę rozsądku),
3. wsparcie w wszelkich kwestiach związanych z trejdingiem,
4. wsparcie w programowaniu w MQL4 i 5,
5. dostęp do biblioteki filmów (co sobotę jest nowy),
6. dostęp do moich narzędzi na MT4.

Inaczej to ujmując, staram się pomóc tobie stworzyć własną strategię dostosowując parametry do twojego stylu życia i czasu, jaki możesz poświęcić na trejding.

Link do mojego serwera na Discord znajdziesz w moim profilu (WWW).
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

Witam
to nie do końca pytanie związane z forexem, ale możliwe że kiedyś będę miał taki "problem" ;)

otóż czy ja obywatel RP i tylko RP
mogę kupić dom np. w USA ???

powiedzmy że mnie stać itd.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Np. w USA czy konkretnie USA? To zależy od prawa krajowego. Np. w takiej Tajlandii obcokrajowiec może kupić mieszkanie ale domu / ziemi już nie ;)

Co do USA:
https://www.greenbacktaxservices.com/bl ... cts-taxes/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Szukam_Kapitału
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 19 sie 2021, 11:59

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Szukam_Kapitału »

raposo pisze:
12 lut 2022, 14:10
Np. w USA czy konkretnie USA? To zależy od prawa krajowego. Np. w takiej Tajlandii obcokrajowiec może kupić mieszkanie ale domu / ziemi już nie ;)

Co do USA:
https://www.greenbacktaxservices.com/bl ... cts-taxes/
ok, dzięki za info ;)
myślałem o Hawajach

a co np. z Dubajem ??

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9996
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Szukam_Kapitału pisze:
14 lut 2022, 11:21
a co np. z Dubajem ??
Nie wiem ale wiem, gdzie możesz znaleźć odpowiedź ;)

https://www.google.pl
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Heja, pomóżcie proszę.
Chciałem zautomatyzować swój handel, bo widzę że wielogodzinne obserwowanie wykresów nie ma sensu, skoro mogę określić precyzyjne reguły tej gry.
To samo może zrobić maszyna, z tą przewagą że nie popełni błędów spowodowanych przez nadmiar emocji.
Widzę, że Ed Seykota z "Czarodziejów Rynku" tak robił.

Jak w ogóle zacząć naukę mql4? Ma ktos namiary na jakieś dobre materiały, które przeprowadzą mnie krok po kroku?
Dodam, że moja przygoda z programowaniem skończyła się około 30 lat temu na Commodore64 i Basicu. Później próbowałem uczyć się JAVA, ale zabrakło mi motywacji. Raczej dlatego, że zawsze w życiu miałem inne czasochłonne i ważne zajecia...

Czy jest to trudne?
Czy przyda sie w innych dziedzinach? Mam na myśli, czy ten język przypomina cokolwiek innego?
Przede wszystkim czy warto?

Skoro w mojej strategii mam mieć tylko odpowiednie kryterium wejścia (przecięcie się dwóch SMA i rozpoznanie trendu dominującego na wysokim TF), automatyczne ustawienie SL i TP, piramidowanie wraz z przestawianiem SL na BE, ustanowienie limitu, po ilu stratnych pozycjach robot ma się wycofać... itp, itd
Zasadniczo widziałem sporo EA związanych z powyższymi zagadnieniami, więc boję się by nie zacząć wymyślać koła na nowo.
Z drugiej strony myślę, że warto mieć wiedzę, która da nad tym wszystkim władzę.

Oczywiście, nie uważam że robot od razu uczyni mnie forexowym milionerem. Bardziej chodzi o oszczędzenie mi długogodzinnych obserwacji rynków i wyeliminowanie czynnika ludzkiego, który jest moją piętą Achillesową.

Na razie wiem tylko tyle:
Meta.png
To odbywa się tutaj, nieprawdaż?
:D

Żeby nie było, jak tutaj otwieram jakieś EA to widzę, że język wygląda przejrzyście.
Rzecz w tym, że fajnie by było mieć tę wiedzę usystematyzowaną gdzieś.

Tak więc, Drodzy Forumowicze, będę wdzięczny za choćby odnośnik dotyczący tego, jak zacząć edukację w tej materii.
Przepraszam tych, których uraziłem nie korzystając z Google, ale doświadczenie mi mówi, że najlepiej zawsze warto się zapytać u źródeł, czyli u ludzi, którzy przez to przeszli i się tym zajmują.

Pozdro
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

ODPOWIEDZ