Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 22:36
MarioDM pisze:
08 paź 2021, 22:26
Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 21:50
@Mario. Jak zarabiasz to najlepsza opcja sa futures. Nawet micro na indeksy sa konkurecyjne a mini to odjazd. Chyba Tickmill ma dobra oferte.
Tak, wiem. Tyle, że to inna platforma. I nie znam warunków handlowych jakie tam panują.
Musiałbym wszystko robić od podstaw.
Jeśli będę musiał, to pewnie tak zrobię. Póki co nie muszę się jeszcze martwić, bo nie zarabiam dużych pieniędzy. Do tego mi zajebiście daleko. Niestety :(
Nowa platforme po dniu czy dwoch opanujesz. Buy, sale, close i wszystko. Jak ma DOM to bardzo prosto i przyjemnie. Analizy dalej mozesz robic na swojej obecnej. Nie namawiam tylko pokazuje opcje. Powodzenia
A co, na MT4 nie możesz mieć DOM?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
08 paź 2021, 20:37
Co do Aliora to przypadkiem jego dostawcą płynności nie jest TradAir? Znalazłem informację, że 2 lata temu nawiązali współpracę.
https://www.tradair.com/liquidity/
Jest tam jeden screen, słabo widać i szału nie ma. W sumie o coś takiego mi chodzi. Ma ktoś jakieś screeny pokazujące coś co wykracza poza to co pokazują lmaxy, Dukascopy i inni brokerzy?
Pod tym linkiem nic nie ma. Możesz wkleić ponownie link?

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Mi się otwiera. Chodzi mi o ten zrzut co tam jest. Są tam kwotowania i nie wiem czy spread nie jest ważony wartością 1M dla tych kwotowań. W każdym razie to co tam widać dla pary eurjpy to nie jest to jakaś lepsza jakość jeśli chodzi o płynność niż to co ma lmax czy inni brokerzy. Generalnie spread ważony wolumenem rozjeżdża się już przy kilkudziesięciu lotach. Wszyscy chwalą się współpracą z największymi bankami tier1, które odpowiadają za ogromną większość obrotu więc chyba trudno oczekiwać aby ktoś inny zaoferował płynność nie wiadomo jaką z nie wiadomo skąd. Jeśli ma coś, jakieś screeny to może sam wrzucisz bo szczerze mówiąc przez lata nie mogłem znaleźć nic lepszego niż to co ma lmax, Dukascopy itp

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

ninjaproject pisze:
08 paź 2021, 18:42

10 000 Lotów na CFD też niczym nie poruszy.

Możesz podac wartość takiej pozycji? W dowolnej walucie. Niezwykle interesujący przykład :d

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
09 paź 2021, 11:22
Mi się otwiera. Chodzi mi o ten zrzut co tam jest. Są tam kwotowania i nie wiem czy spread nie jest ważony wartością 1M dla tych kwotowań. W każdym razie to co tam widać dla pary eurjpy to nie jest to jakaś lepsza jakość jeśli chodzi o płynność niż to co ma lmax czy inni brokerzy. Generalnie spread ważony wolumenem rozjeżdża się już przy kilkudziesięciu lotach. Wszyscy chwalą się współpracą z największymi bankami tier1, które odpowiadają za ogromną większość obrotu więc chyba trudno oczekiwać aby ktoś inny zaoferował płynność nie wiadomo jaką z nie wiadomo skąd. Jeśli ma coś, jakieś screeny to może sam wrzucisz bo szczerze mówiąc przez lata nie mogłem znaleźć nic lepszego niż to co ma lmax, Dukascopy itp
Niestety screenów nie mam. A platforma o której pisałem juz dawno nie istnieje bo IDM Trader upadł.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
09 paź 2021, 11:31
alinoe pisze:
09 paź 2021, 11:22
Mi się otwiera. Chodzi mi o ten zrzut co tam jest. Są tam kwotowania i nie wiem czy spread nie jest ważony wartością 1M dla tych kwotowań. W każdym razie to co tam widać dla pary eurjpy to nie jest to jakaś lepsza jakość jeśli chodzi o płynność niż to co ma lmax czy inni brokerzy. Generalnie spread ważony wolumenem rozjeżdża się już przy kilkudziesięciu lotach. Wszyscy chwalą się współpracą z największymi bankami tier1, które odpowiadają za ogromną większość obrotu więc chyba trudno oczekiwać aby ktoś inny zaoferował płynność nie wiadomo jaką z nie wiadomo skąd. Jeśli ma coś, jakieś screeny to może sam wrzucisz bo szczerze mówiąc przez lata nie mogłem znaleźć nic lepszego niż to co ma lmax, Dukascopy itp
Niestety screenów nie mam. A platforma o której pisałem juz dawno nie istnieje bo IDM Trader upadł.
2021-10-09_215708.jpg
2021-10-09_215750.jpg
2021-10-09_220003.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 22:36
Nie namawiam tylko pokazuje opcje. Powodzenia
Spoko. Dzięki i nawzajem. :wink:
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

@ninja
Oczywiscie, ze za M4 mozesz miec dom. Ale powaznie. Nie tylko MT4 jest dostepne. Dla mnie MT4 to jak jednoreki bandyta. Jest bardzo ubogie. Dwa sposoby na pokazanie wykresu, bar i swieczki. Inne platformy maja nawet po 20 takich mozliwosci. Np. taki TFlow przedstawia nam wyres jako zbior dwukolorowych klockow o roznej grubosci(zalezy od volume w danym okresie czasu) raz z przewaga koloru zielonego a raz z przewaga koloru czerwonego lub prawie calkowicie zielone lub czerwone. Kolory pokazuja nam ilosc transakcji zawartych po cenie ask i ile po cenie bid. Moze tez byc dodatkowo podawane w procentach. Np. 20% kontraktow/lotow bylo sprzedanych(short) a 80% kupionych(long). Wtedy zaden idiota nie powie ze jest tyle sprzedajacych co kupujacych. Mozliwe, ze MT4 ma tez duzo mozliwosci tylko trzeba poszukac, zaladowac czy zaprogramowac. Duzo latwiej jest otworzyc i handlowac. Wydaje mi sie, ze jest kiedy ludziom podobaja sie inne rzeczy bo gdyby wszystkim podobalo sie to samo to wszyscy chcieliby bzykac moja zone. Pozdrawiam

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
08 paź 2021, 19:27

Tu można pobawić się jak to wygląda na lmaxie - w weekend nie działa z oczywistych względów jak ktoś jutro na przykład otworzy link.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/lmax ... -vwap.html
Jak tak przyjrzałem sie dłużej to spread na tych parach jest dość duży. Jak u przeciętnego broka MM :)

1to1
Gaduła
Gaduła
Posty: 155
Rejestracja: 21 sie 2014, 20:02

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: 1to1 »

Cblondyn pisze:
12 paź 2021, 08:59
alinoe pisze:
08 paź 2021, 19:27

Tu można pobawić się jak to wygląda na lmaxie - w weekend nie działa z oczywistych względów jak ktoś jutro na przykład otworzy link.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/lmax ... -vwap.html
Jak tak przyjrzałem sie dłużej to spread na tych parach jest dość duży. Jak u przeciętnego broka MM :)
Jak w mt4 otworzysz 100 lotów to platforma się zawiesi. :D

ODPOWIEDZ