Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 17:32
To policz to. Bedzie sie z czego smiac.
Ok. Obrót na rynku forex przekracza juz 5 bln $ na dobe. Czyli kilkanaście razy więcej niż wszystkie giełdy razem wzięte. Udział eurusd stanowi 20-25% całego forex. Przyjmijmy, że to daje co najmniej 1 bln $/dobe. To jedynka i 12 zer. Przeliczając to na loty i dzieląc przez czas daje średnio ponad 6000 lotów na minute. A więc takie 100 lotów to mały pikuś.
Kiedyś czytałem wywiad Polaka co pracował w duzym banku w LOndynie. I sam osobiscie składał zlecenia do 2000 lotów. Podobno wiekszej sensancji na rynku to nie wzbudzało ;)
Może jeszcze dodam, że otwarcie 100 lotów na edku dla klienta prof. to depozyt zabezpieczający wynosi .... 50k euro. Dla dużego gracza to kwota "na waciki" :d
Nawet Zaorski byłby w stanie takie pozycje otwierać ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Cblondyn pisze:
08 paź 2021, 17:41
Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 17:32
To policz to. Bedzie sie z czego smiac.
Ok. Obrót na rynku forex przekracza juz 5 bln $ na dobe. Czyli kilkanaście razy więcej niż wszystkie giełdy razem wzięte. Udział eurusd stanowi 20-25% całego forex. Przyjmijmy, że to daje co najmniej 1 bln $/dobe. To jedynka i 12 zer. Przeliczając to na loty i dzieląc przez czas daje średnio ponad 6000 lotów na minute. A więc takie 100 lotów to mały pikuś.
Kiedyś czytałem wywiad Polaka co pracował w duzym banku w LOndynie. I sam osobiscie składał zlecenia do 2000 lotów. Podobno wiekszej sensancji na rynku to nie wzbudzało ;)
Może jeszcze dodam, że otwarcie 100 lotów na edku dla klienta prof. to depozyt zabezpieczający wynosi .... 50k euro. Dla dużego gracza to kwota "na waciki" :d
Nawet Zaorski byłby w stanie takie pozycje otwierać ;)
10 000 Lotów na CFD też niczym nie poruszy.

Natomiast, ten co pracował w dużym banku w Londynie, to nie składał zleceń 2000 Lotów w tym samym rozumieniu, co lewarowane 2000 Lotów na CFD. Trzeba było się go zapytać co rozumie przez tych 2000 Lotów.
Czym jest lot?
Lot jest standardową wielkością transakcji na rynkach finansowych. Oznacza to zwykle 100 000 jednostek waluty bazowej lub równowartość 100 000 USD dla indeksów, surowców i kontraktów.

Źródło: https://www.tms.pl/czym-jest-pips-i-lot © TMS.pl
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Blondi nasluchales sie i naczytales glupot. Tylko idiota sklada zlecenia na 2000 lotow at market a jak pracowal w banku to mowil o 2000 milionow. Takie zlecenia realizuja sie godzinami albo i dluzej. Sprawdzilem na platformie z jakim spread moge kupic 100 lotow czyli 10 baniek euro. 3 pipki sredni spread. Powiedzmy od 0 do 6 pipek. Swieczka m1 mialaby 6 pipek minimum. Jak ktos chce to niech sprawdzi ile takich swieczek m1 bylo dzisiaj kiedy mamy nfp. Rynek azjatycki to tylko 4% dla edka. 100 lotow to min. 20 pipek swieczka. Nie mowiac juz o 8000 lotow w 2 czy 3 godzinie rynku. W tym czasie realizuje sie okolo 2-4 kontraktow futures euro to jest max 5 lotow na minute. Na rynku rzeczywistym gdyby taki byl to 100 lotow w 2 godzinie brzmialoby "co tu sie k@rwa dzieje".

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 19:12
Blondi nasluchales sie i naczytales glupot. Tylko idiota sklada zlecenia na 2000 lotow at market a jak pracowal w banku to mowil o 2000 milionow. Takie zlecenia realizuja sie godzinami albo i dluzej. Sprawdzilem na platformie z jakim spread moge kupic 100 lotow czyli 10 baniek euro. 3 pipki sredni spread. Powiedzmy od 0 do 6 pipek. Swieczka m1 mialaby 6 pipek minimum. Jak ktos chce to niech sprawdzi ile takich swieczek m1 bylo dzisiaj kiedy mamy nfp. Rynek azjatycki to tylko 4% dla edka. 100 lotow to min. 20 pipek swieczka. Nie mowiac juz o 8000 lotow w 2 czy 3 godzinie rynku. W tym czasie realizuje sie okolo 2-4 kontraktow futures euro to jest max 5 lotow na minute. Na rynku rzeczywistym gdyby taki byl to 100 lotow w 2 godzinie brzmialoby "co tu sie k@rwa dzieje".
Co Ty za bzdury wypisujesz :) Poczytaj sobie. Rynek walutowy (forex) dotyczy tylko i wyłącznie rynku walut. Nie ma nic wspólnego z akcjami jak i kontraktami o czym pisze "ten drugi" ;)
Jak znajde czas to poszukam gdy Zaorski otwierał po 100 lotów na kablu. Śledziłem i nie tylko ja na streamie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

6000 lotów na minutę to nie jest dużo, to zaledwie 100 lotów na sekundę a sekunda to dużo, w tym czasie może być wiele transakcji, raz może być oferta na danym poziomie raz nie.
Tu można pobawić się jak to wygląda na lmaxie - w weekend nie działa z oczywistych względów jak ktoś jutro na przykład otworzy link.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/lmax ... -vwap.html
W polu amount wpisujemy 10M jeśli to ma być 10 mln czyli 100 lotów lub inną wartość jaką sobie wybierzemy. Spread ważony wolumenem rozjeżdża się często już powyżej 10 lotów zwłaszcza na parach innych niż eurusd.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Cblondyn pisze:
08 paź 2021, 19:22
Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 19:12
Blondi nasluchales sie i naczytales glupot. Tylko idiota sklada zlecenia na 2000 lotow at market a jak pracowal w banku to mowil o 2000 milionow. Takie zlecenia realizuja sie godzinami albo i dluzej. Sprawdzilem na platformie z jakim spread moge kupic 100 lotow czyli 10 baniek euro. 3 pipki sredni spread. Powiedzmy od 0 do 6 pipek. Swieczka m1 mialaby 6 pipek minimum. Jak ktos chce to niech sprawdzi ile takich swieczek m1 bylo dzisiaj kiedy mamy nfp. Rynek azjatycki to tylko 4% dla edka. 100 lotow to min. 20 pipek swieczka. Nie mowiac juz o 8000 lotow w 2 czy 3 godzinie rynku. W tym czasie realizuje sie okolo 2-4 kontraktow futures euro to jest max 5 lotow na minute. Na rynku rzeczywistym gdyby taki byl to 100 lotow w 2 godzinie brzmialoby "co tu sie k@rwa dzieje".
Co Ty za bzdury wypisujesz :) Poczytaj sobie. Rynek walutowy (forex) dotyczy tylko i wyłącznie rynku walut. Nie ma nic wspólnego z akcjami jak i kontraktami o czym pisze "ten drugi" ;)
Jak znajde czas to poszukam gdy Zaorski otwierał po 100 lotów na kablu. Śledziłem i nie tylko ja na streamie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex
Przed chwilą postawiłem zlecenie na 100 lotów w Aliorze i spread ani drgnął :)
Nadal jest w okolicy od -0,1 do 0,2 pipsa :)

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
08 paź 2021, 19:27
6000 lotów na minutę to nie jest dużo, to zaledwie 100 lotów na sekundę a sekunda to dużo, w tym czasie może być wiele transakcji, raz może być oferta na danym poziomie raz nie.
Tu można pobawić się jak to wygląda na lmaxie - w weekend nie działa z oczywistych względów jak ktoś jutro na przykład otworzy link.
https://s3-eu-west-1.amazonaws.com/lmax ... -vwap.html
W polu amount wpisujemy 10M jeśli to ma być 10 mln czyli 100 lotów lub inną wartość jaką sobie wybierzemy. Spread ważony wolumenem rozjeżdża się często już powyżej 10 lotów zwłaszcza na parach innych niż eurusd.
Kiedys lata temu jak miałem konto w IDM Trader to miałem podgląd do zleceń w Saxo Bank. To szybkość zapadajacych transakcji była tak wielka, że trudno było dostrzec kwoty. A bywały ogromne bo mozna było poznac po liczbie cyfr.

Caldeborn
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 839
Rejestracja: 10 lis 2015, 17:44

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Caldeborn »

Cblondyn pisze:
08 paź 2021, 19:22

Co Ty za bzdury wypisujesz :) Poczytaj sobie. Rynek walutowy (forex) dotyczy tylko i wyłącznie rynku walut. Nie ma nic wspólnego z akcjami jak i kontraktami o czym pisze "ten drugi" ;)
Jak znajde czas to poszukam gdy Zaorski otwierał po 100 lotów na kablu. Śledziłem i nie tylko ja na streamie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex
Czytalem dosyc dlugo po szkole sredniej, a ten drugi o dziwo wie oczym pisze. Ktos tu podal link to mozesz zobaczyc w poniedzialek o 1:00 w nocy jaki jest spread za 100 lotow razy dwa bo takie sa realia i nie jestes sam na rynku. Moze dojdzie do ciebie. Co kogo obchodzi jak RZ gra na demo, bo MT4 to jak demo. Chyba jeste w XTB to zobacz z jakim spreadem transakcje 50+ byly realizowane mimo ze demo.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

A masz jakieś screeny czy inne źródła bo ja szukałem w necie tej mitycznej płynności i jakoś nie mogłem znaleźć? Chodzi mi o arkusz zleceń, zawierane transakcje itp. Pamiętam jak już lata temu coś patrzyłem, szukałem, obczajałem i w końcu poddałem się bo nic nie znalazłem. Poza tym jak średni obrót na sekundę to 100 lotów jak wynika z twoich obliczeń to coś mi się nie klei jak transakcja na kilkaset lotów ma nie mieć wpływu na kurs jeśli przekracza średni obrót w ciągu sekundy.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6614
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Caldeborn pisze:
08 paź 2021, 19:54
Cblondyn pisze:
08 paź 2021, 19:22

Co Ty za bzdury wypisujesz :) Poczytaj sobie. Rynek walutowy (forex) dotyczy tylko i wyłącznie rynku walut. Nie ma nic wspólnego z akcjami jak i kontraktami o czym pisze "ten drugi" ;)
Jak znajde czas to poszukam gdy Zaorski otwierał po 100 lotów na kablu. Śledziłem i nie tylko ja na streamie
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex
Czytalem dosyc dlugo po szkole sredniej, a ten drugi o dziwo wie oczym pisze. Ktos tu podal link to mozesz zobaczyc w poniedzialek o 1:00 w nocy jaki jest spread za 100 lotow razy dwa bo takie sa realia i nie jestes sam na rynku. Moze dojdzie do ciebie. Co kogo obchodzi jak RZ gra na demo, bo MT4 to jak demo. Chyba jeste w XTB to zobacz z jakim spreadem transakcje 50+ byly realizowane mimo ze demo.
Co do Zaorskiego to grał w Aliorze i każdy mógł zobaczyc czy to konto real czy demo. Co do XTB to od zawsze jest brokerem MM. Co do spreadu to na eurpln jest jeszcze większy. I czego to ma niby dowodzić?
Podałem ci link to może napisz co jest w tym tekście nieprawdą
https://pl.wikipedia.org/wiki/Forex

ODPOWIEDZ