Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mistyfikator pisze:
04 paź 2021, 23:20
1. Jaki broker, waluta Funt Brytyjski. Indeksy, pary walutowe majors, gold, silver, oil, natgas. Żeby na indeksach i walutach był lewar 100. KONTO DEMO - chodzi o to, by się wdrożyć w wielkości pozycji w £ i popykać sobie przed prawdziwą rozgrywką.
Jak lewar 1:100 ma być tylko na demo, to na dobrą sprawę nie ma to większego znaczenia, bo większość brokerów daje większy lewar na demie. Ale na realu dostępny jest max. 1:20 (na indeksach) dla brokerów z UE, inaczej trzeba szukać poza Europą.
Tak czy inaczej, wszystkie te warunki spełnia IC Markets.
Mistyfikator pisze:
04 paź 2021, 23:20
2. Czy jest jakiś powód, żeby wybrać MT4 zamiast MT5? Bo skłaniam się ku temu drugiemu. Sory za lamerskie pytanie, ale zależy mi na oszczędności czasu i skupieniu się na handlu, a nie na sprawach technicznych.
Przeczytaj i sam zdecyduj:
https://forexclub.pl/metatrader-4-5-porownanie/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
MarioDM
Maniak
Maniak
Posty: 2492
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: MarioDM »

Mistyfikator pisze:
04 paź 2021, 23:20
Hej. Mam dwa pytania:

1. Jaki broker, waluta Funt Brytyjski. Indeksy, pary walutowe majors, gold, silver, oil, natgas. Żeby na indeksach i walutach był lewar 100. KONTO DEMO - chodzi o to, by się wdrożyć w wielkości pozycji w £ i popykać sobie przed prawdziwą rozgrywką.
Tak jak napisał Raposo, że jeśli chodzi tylko o demo, to każdy broker.
Lepiej jednak wybrać takie demo, gdzie chciałoby się być i na real. Rzecz rozbija się oczywiście o lewar. Admiral pod jurysdykcją cypryjską stara się o możliwość przydzielania statusu klienta doświadczonego czyli rozwiązania z Polski. Na razie regulator zwleka z udzieleniem takiej zgody.
Gdyby jednak to przeszło, to zapewne Tickmill EU, czyli ten cypryjski oddział, pewnie wystąpi o to samo. I wtedy można by mieć lewar 1:100.
Dlatego moim zdaniem traderzy powinni zawczasu o tym pomyśleć i spełnić warunki do tego konieczne.
Czyli :
"w 4 dowolnych kwartałach, otworzyć przynajmniej 10 pozycji CFD na kwartał, gdzie każda pozycja ma wartość nominalną minimum 50 000 euro."
Czyli w każdym kwartale otworzyć po minimum 10 pozycji o wielkości 0,5 lota na parach z euro (lub dolarach, ale o podobnej wartości).

lub

" w 4 dowolnych kwartałach, otworzyć przynajmniej 40 pozycji CFD na kwartał o dowolnej wartości, a suma wartości wszystkich otwartych pozycji w całym okresie 24 miesięcy, wynosi minimum 2 000 000 euro."
Czyli w 4 kwartałach po 40 pozycji i wszystkie (czyli 160 pozycji) muszą mieć łączną wielkość 20 lotów.

To tak orientacyjnie oczywiście.

Warto mieć na względzie, że może tym razem nie chodzić o 4 dowolne kwartały, tylko 4 OSTATNIE kwartały.
Mistyfikator pisze:
04 paź 2021, 23:20

2. Czy jest jakiś powód, żeby wybrać MT4 zamiast MT5? Bo skłaniam się ku temu drugiemu. Sory za lamerskie pytanie, ale zależy mi na oszczędności czasu i skupieniu się na handlu, a nie na sprawach technicznych.
Pytanie wcale nie jest lamerskie. Odpowiedź na nie, niestety nie jest łatwa. Pod pewnymi względami lepsze jest MT5, a pod innymi MT4.
Przy czym własna decyzja tradera może niedługo nie mieć żadnego znaczenia, bo brokerzy po prostu przechodzą na MT5 i niedługo nie będzie innego wyboru.
Trust no bit**es.
Należy tępić ludzi o mentalności niewolników, okutych w powiciu.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzięki. Status klienta doświadczonego już mam w XTB. Pytanie, czy da się to przerzucić gdzieś indziej.

O MT5 tak właśnie myślałem - że siłą rzeczy jest bardziej przyszłościowy.

Spróbuję to IC Markets, ale tylko na demo. Nie miałbym do nich zaufania - widziałem już ich "wykresy" (nie pytajcie gdzie - w grupach FB - a już nie korzystam z FB)

W XTB nie mam tego problemu: wykres NASDAQ100 identyczny jak na CME Group.

Problemem jest natomiast brak wyboru platformy transakcyjnej I SWAPY na indeksach. Tak więc u nich będę sobie grał już tylko mikrolotami treningowo

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 11:18
Dzięki. Status klienta doświadczonego już mam w XTB. Pytanie, czy da się to przerzucić gdzieś indziej.
"Przerzucić" się nie da. Musisz w taki sam sposób, na podstawie "aktualnych" danych przejść procedurę gdzie indziej. Tyle, że klienta doświadczonego nie oferują wszyscy zagraniczni brokerzy a jedynie wybrani - akurat Tickmill tak, tyle, że tam nie ma natgasu, dlatego też nie podałem go w propozycjach.
Klient profesjonalny jest już bardziej powszechny za granicą, ale wymagania ciut wyższe.
Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 11:18
O MT5 tak właśnie myślałem - że siłą rzeczy jest bardziej przyszłościowy.
Przyszłościowym bym go nie nazwał. Ta platforma jest na rynku już 10 lat i przez cały ten okres nie potrafiła wyprzeć MT4. Wręcz przeciwnie, to producent platformy stara się stopniowo wymuszać migrację na MT5 ale idzie jak krew z nosa. Aż się prosi, żeby MetaQuotes w końcu ogłosiło prace nad MT6 i wreszcie zaczęło doganiać konkurencję.
Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 11:18
Spróbuję to IC Markets, ale tylko na demo. Nie miałbym do nich zaufania - widziałem już ich "wykresy" (nie pytajcie gdzie - w grupach FB - a już nie korzystam z FB)
Wskaż mi brokera, a znajdę Ci "lipne" wykresy ;). Na rynku zdecentralizowanym na próżno szukać ideałów.
Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 11:18
Problemem jest natomiast brak wyboru platformy transakcyjnej I SWAPY na indeksach. Tak więc u nich będę sobie grał już tylko mikrolotami treningowo
Jeśli nie chcesz swapów na indeksach, to i tak odpada większość brokerów, w tym IC Markets i Tickmill.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Odnośnie platform MT4/5, to raczej postępuje integracja MT4 do MT5.
MT4 zachowuje cechy MQL4 od build 600, i jest rozszerzana o cechy MQL5.
MetaEditor w MT4 jest obecnie ten sam co w MT5.
Można programować w Python.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Dzięki wszystkim za podpowiedzi.

Odnośnie platformy transakcyjnej, mam jeszcze jeden wybór (poza MT4, MT5) - jest to cTrader

Ktoś coś wie i potrafi mi nieco rozjaśnić, zanim zacznę szukać?

Jest sens w to brnąć? W MetaTrader widzę szczególnie sensowne i rozwojowe rozwiązanie: olbrzymie możliwości rozszerzenia platformy.

Szczególnie interesujący wydaje się dla mnie handel automatyczny, przy pomocy Botów - w nieokreślonej przyszłości być może będę się kształcił w tej materii, z racji mojego zainteresowania handlem w krótkiej perspektywie (zasadniczo godzi o HF Trading).

Tak więc, czy taki cTrader byłby lepszym rozwiązaniem?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 15:11
Tak więc, czy taki cTrader byłby lepszym rozwiązaniem?
Pod kątem programowania i możliwości implementacji rozwiązań napewno @ninjaproject powie więcej.
Z mojego punktu widzenia cTrader jest zdecydowanie bardziej zaawansowaną platformą niż MT4/5 ale przy analizie tego, co dostajemy w standardzie. Problemy są właściwie dwa: 1) dużo mniej brokerów oferuje tę platformę, równocześnie oferując na niej okrojoną liczbę instrumentów, 2) jest dostępna zdecydowanie mniejsza baza wiedzy i niestandardowych narzędzi dostępnych za free, które można by wykorzystać.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
05 paź 2021, 15:17
Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 15:11
Tak więc, czy taki cTrader byłby lepszym rozwiązaniem?
Pod kątem programowania i możliwości implementacji rozwiązań napewno @ninjaproject powie więcej.
Z mojego punktu widzenia cTrader jest zdecydowanie bardziej zaawansowaną platformą niż MT4/5 ale przy analizie tego, co dostajemy w standardzie. Problemy są właściwie dwa: 1) dużo mniej brokerów oferuje tę platformę, równocześnie oferując na niej okrojoną liczbę instrumentów, 2) jest dostępna zdecydowanie mniejsza baza wiedzy i niestandardowych narzędzi dostępnych za free, które można by wykorzystać.
To się zgadza.
Bardzo ważnym czynnikim jest dostępność i ilość gotowych rozwiązań.
Dla cTrader jest cAlgo, no i jest też jakieś forum, i są cBots:
https://ctrader.com/algos/cbots
Ale, w porównaniu z dziesiątkami tysięcy (albo więcej) programów na MT4, to blado cTrader wypada.

Osobiście to widzę to tak, że te tzw. "bardziej zaawansowane" platformy są zorientowane na użytkowników, którzy chcą mieć
gotowe narzędzie, taką grę komputerową, której nie trzeba się za bardzo uczyć, tylko intuicyjnie używać.
Dla bardziej ambitnych, którzy chcą czegoś więcej, chcą tworzyć własne oprogramowanie, liczy się dostępność obszernej bazy i
stosunkowa łatwość personalizacji platformy.

Obecnie, z MT4 i 5 można o wiele więcej niż się wydaje.
https://www.mql5.com/
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Mistyfikator
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 932
Rejestracja: 05 lip 2021, 20:35

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Mistyfikator »

Jeszcze raz dzięki.
W takim razie zostanie MT5 - podejrzewam, że najrozsądniej w mojej obecnej sytuacji.

Zasadniczo, jedyny bajer, który mi jest obecnie potrzebny, to automatyczne przesuwanie stop lossów, po osiągnięciu konkretnej ceny (taki trochę bardziej zaawansowany trailing stop). Doszedłem do etapu, gdzie zaczęło mnie wk*****ć doglądanie otwartych pozycji.

Inna sprawa, że zdałem sobie sprawę, że xStation jednak wygląda bardzo przyzwoicie - szczególnie wykresy są bardzo czytelne. Należy się pochwała za prosty i nowoczesny design. No, ale nie będę wiecznie grał u jednego broka

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Mistyfikator pisze:
05 paź 2021, 20:36
Jeszcze raz dzięki.
W takim razie zostanie MT5 - podejrzewam, że najrozsądniej w mojej obecnej sytuacji.

Zasadniczo, jedyny bajer, który mi jest obecnie potrzebny, to automatyczne przesuwanie stop lossów, po osiągnięciu konkretnej ceny (taki trochę bardziej zaawansowany trailing stop). Doszedłem do etapu, gdzie zaczęło mnie wk*****ć doglądanie otwartych pozycji.

Inna sprawa, że zdałem sobie sprawę, że xStation jednak wygląda bardzo przyzwoicie - szczególnie wykresy są bardzo czytelne. Należy się pochwała za prosty i nowoczesny design. No, ale nie będę wiecznie grał u jednego broka
Do xStation też jest Api:
http://developers.xstore.pro/documentation/2.2
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ