Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
11 sty 2021, 19:05
bako44 pisze:
11 sty 2021, 09:29
hej wszystkim.
dwa szybkie pytania:

1) najlepszy rachunek demo do nauki ?

2) czy warto słuchać tego gościa? https://www.tradingwithrayner.com/ (Rayner Teo)
a może macie jakiś ciekawych nauczycieli w sieci ?

dzieki
Początkujący, exp. bliski zera :569:
Może najpierw nabij coś expa u kilku broków na demo, na roznej dźwigni od 1:30 do 1:500 albo więcej, ale uważaj bo broker jest cwaniak i powiększy spread żeby Ci utrudnić wygyrywanie / zmniejszyć szanse. Coś za coś.
To może od razu wybierz takiego brokera, który ci spreadu nie rozszerzy bez znacznego powodu?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

rookie2
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 399
Rejestracja: 29 wrz 2020, 00:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: rookie2 »

ninjaproject pisze:
11 sty 2021, 19:35
rookie2 pisze:
11 sty 2021, 19:05
bako44 pisze:
11 sty 2021, 09:29
hej wszystkim.
dwa szybkie pytania:

1) najlepszy rachunek demo do nauki ?

2) czy warto słuchać tego gościa? https://www.tradingwithrayner.com/ (Rayner Teo)
a może macie jakiś ciekawych nauczycieli w sieci ?

dzieki
Początkujący, exp. bliski zera :569:
Może najpierw nabij coś expa u kilku broków na demo, na roznej dźwigni od 1:30 do 1:500 albo więcej, ale uważaj bo broker jest cwaniak i powiększy spread żeby Ci utrudnić wygyrywanie / zmniejszyć szanse. Coś za coś.
To może od razu wybierz takiego brokera, który ci spreadu nie rozszerzy bez znacznego powodu?
Lepiej od razu takiego co z demo da się wypłacać.
Wiesz, otwiersz konto demo np 100.000 PLN na początek i od razu możesz zlecić wypłatę 8)
https://www.myfxbook.com/members/rookie_t/pycha-kroczy-przed-upadkiem/7931743

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

rookie2 pisze:
12 sty 2021, 05:15
ninjaproject pisze:
11 sty 2021, 19:35
rookie2 pisze:
11 sty 2021, 19:05

Początkujący, exp. bliski zera :569:
Może najpierw nabij coś expa u kilku broków na demo, na roznej dźwigni od 1:30 do 1:500 albo więcej, ale uważaj bo broker jest cwaniak i powiększy spread żeby Ci utrudnić wygyrywanie / zmniejszyć szanse. Coś za coś.
To może od razu wybierz takiego brokera, który ci spreadu nie rozszerzy bez znacznego powodu?
Lepiej od razu takiego co z demo da się wypłacać.
Wiesz, otwiersz konto demo np 100.000 PLN na początek i od razu możesz zlecić wypłatę 8)
Nie, tego nie napisałem.
Mój broker daje mi stały spread 0,8 pipsa na DAX30 w godzinach od otwarcia Frankfurtu do zamknięcia Nowego Jorku.
Nie rozszerza spreadu, bo mu się tak podoba.
Owszem, kiedy rynki się waliły na początku 2020, to spread był szerszy, ale zmienność to kompensowała.
I o tym pisałem.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

Poszukuję strony/wskaźnika, która pokaże dzienną zmienność par walutowych. O co mi chodzi. Załóżmy dwa warianty
1. 1,00 - 0,90 - 1,00 - 1,10 - 1,00 - po tygodniu zmienności nie ma, ale ogólnie mieliśmy ruch na 0,40
2. 1,00 -1,025 - 1,05 - 1,075 - 1,10 - po tygodniu zmienność wyszła 0,10, ale dniowo było słabo.
Czyli szukam czegoś takiego jak pkt. 1 - czyli czegoś co hula w ciągu dnia, czy jakiegoś innego okresu. Nie wiem jak działa atr, czy pokazuje ostatni interwał. Mi chodzi by zliczył zmienność z jakiś przedziałów.
Inny pomysł to zczytanie danych do excela. Funkcja min/max i obróbka danych, ale jak znam życie to ktoś to wymyślił prościej.
Pozdawiam
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

krab29 pisze:
14 sty 2021, 16:14
Poszukuję strony/wskaźnika, która pokaże dzienną zmienność par walutowych. O co mi chodzi. Załóżmy dwa warianty
1. 1,00 - 0,90 - 1,00 - 1,10 - 1,00 - po tygodniu zmienności nie ma, ale ogólnie mieliśmy ruch na 0,40
2. 1,00 -1,025 - 1,05 - 1,075 - 1,10 - po tygodniu zmienność wyszła 0,10, ale dniowo było słabo.
Czyli szukam czegoś takiego jak pkt. 1 - czyli czegoś co hula w ciągu dnia, czy jakiegoś innego okresu. Nie wiem jak działa atr, czy pokazuje ostatni interwał. Mi chodzi by zliczył zmienność z jakiś przedziałów.
Inny pomysł to zczytanie danych do excela. Funkcja min/max i obróbka danych, ale jak znam życie to ktoś to wymyślił prościej.
Pozdawiam
Brokerzy udostępniaja takie coś.
Nazywa się "Heat Map".
Np. https://pl.investing.com/tools/currency-heatmap
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

krab29
Maniak
Maniak
Posty: 2349
Rejestracja: 22 cze 2011, 19:56

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: krab29 »

ninjaproject pisze:
14 sty 2021, 16:43
krab29 pisze:
14 sty 2021, 16:14
Poszukuję strony/wskaźnika, która pokaże dzienną zmienność par walutowych. O co mi chodzi. Załóżmy dwa warianty
1. 1,00 - 0,90 - 1,00 - 1,10 - 1,00 - po tygodniu zmienności nie ma, ale ogólnie mieliśmy ruch na 0,40
2. 1,00 -1,025 - 1,05 - 1,075 - 1,10 - po tygodniu zmienność wyszła 0,10, ale dniowo było słabo.
Czyli szukam czegoś takiego jak pkt. 1 - czyli czegoś co hula w ciągu dnia, czy jakiegoś innego okresu. Nie wiem jak działa atr, czy pokazuje ostatni interwał. Mi chodzi by zliczył zmienność z jakiś przedziałów.
Inny pomysł to zczytanie danych do excela. Funkcja min/max i obróbka danych, ale jak znam życie to ktoś to wymyślił prościej.
Pozdawiam
Brokerzy udostępniaja takie coś.
Nazywa się "Heat Map".
Np. https://pl.investing.com/tools/currency-heatmap
https://pl.investing.com/tools/forex-vo ... calculator - bardziej mi chodziło o coś takiego. Tylko, żeby można od razu dostać xxx par i wybrać te ktore bujają.
Dziękuję za pomoc
Podejmowanie decyzji inwestycyjnych na podstawie mojej subiektywnej oceny rynku , odbywa się na własną odpowiedzialność inwestora.
Osoby, którym nie podoba się moja metoda tradingowa informuję, że wiem jak się korzysta z funkcji zasil rachunek!


krystiank
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2014, 15:34

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: krystiank »

Cześć,
W MT5 na wykresach widzę tylko świece z 2021r. Jak zmienić aby było widać wszystkie?

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zwiększ interwał, ściągnij dane historyczne, zmień instrument/brokera, przesuń wykres i wyłącz autoprzesuwanie... rozwiązań jest sporo i wszystko zależy od przyczyny „problemu”, której nie znamy ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ