Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Prowadząc fundusz przenosisz ryzyko (ten rodzaj ryzyka jakie podejmuje indywidualny spekulant) na klientów, pozostaje tylko ryzyko związane z prowadzeniem biznesu a to nie jest ten sam rodzaj ryzyka bo dochodzą prowizje i opłaty, na których zarabia fundusz więc nigdy nie będziesz grał na foreksie jak to robi fundusz. Analiza fundamentalna/ekonomiczna? Bez timingu to chyba tylko bez lewara. Timing weryfikuje ten cały profesjonalizm i mamy statystyki jakie mamy i tylu "profesjonalistów" w internecie od analizy fundamentalnej/ekonomicznej bo na czymś trzeba zarabiać.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

alinoe pisze:
13 wrz 2020, 15:34
Prowadząc fundusz przenosisz ryzyko (ten rodzaj ryzyka jakie podejmuje indywidualny spekulant) na klientów, pozostaje tylko ryzyko związane z prowadzeniem biznesu a to nie jest ten sam rodzaj ryzyka bo dochodzą prowizje i opłaty, na których zarabia fundusz więc nigdy nie będziesz grał na foreksie jak to robi fundusz. Analiza fundamentalna/ekonomiczna? Bez timingu to chyba tylko bez lewara. Timing weryfikuje ten cały profesjonalizm i mamy statystyki jakie mamy i tylu "profesjonalistów" w internecie od analizy fundamentalnej/ekonomicznej bo na czymś trzeba zarabiać.
Ja sam osobiście otwierałem jakis czas temu pozycje na audchf jako pewna forma inwestycji. Miało to być alternatywą dla niskiego oprocentowania oferowanego przez lokwaty. I nie było to żadna forma hazardu jak to starasz sie udowodnić. Zapewniam. Powtarzam. Lokata w walute niczym sie nie rózni od lokowania w złoto, akcje, rope czy cokolwiek innego. Przywołany przykład funduszy jest dowodem na to, że na rynku walutowym równiez mozna inwestować a nie tylko uprawiać hazard przez "grajków" z wypiekami na twarzy na M1 i polujacych na łup w postaci 5 pips. Co do statystyk to opierasz sie tylko na małej cześci uczestników rynku jakimi sa klienci brokerów. Ulica nie przekracza kilkunasty %.
A chyba nikomu nie musze udowadniać, jak duży jest rynek forex i kto odgrywa na nim kluczowa rolę.

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Cblondyn pisze:
13 wrz 2020, 15:43
Co do statystyk to opierasz sie tylko na małej cześci uczestników rynku jakimi sa klienci brokerów. Ulica nie przekracza kilkunasty %.
A na czym mam się opierać? Sam jestem klientem brokera, co więcej nie zamierzam zmieniać czy też poszerzać swojej roli na tym rynku i czuję się w niej znakomicie :) . Wydaje mi się, że 99% osób chcących zarabiać na foreksie to osoby, które właśnie chcą osiągnąć ten cel stając się klientami brokerów i grać na swoich rachunkach i do tych osób był skierowany mój pierwszy post w tym wątku. Reszta uczestników mnie nie interesuje bo po co? Grunt to znać, umieć zdefiniować swoje miejsce na rynku a następnie znaleźć sposób na efektywną grę.

Online
Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

Cblondyn pisze:
13 wrz 2020, 13:18
alinoe pisze:
11 wrz 2020, 11:48
Dlatego że forex ma niewiele wspólnego z inwestowaniem za to dużo z hazardem. Zarabiają nieliczni za to z dużą premią za ryzyko.
Nie prawda.
To może przypomne bo chyba komus umyka w jakiej sprawie zabieram głos. Jesli ktoś twierdzi, że na rynku forex to sie głównie uprawia hazard a nie ma mozliwości inwestycyjnych to jest w BŁĘDZIE. I z tego co zrozumiałem dotyczy to całego rynku forex bez wyjatku. Tyle ode mnie

DominikG
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 23 mar 2020, 12:25

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: DominikG »

Witam,
Nurtuje mnie następujące pytanie:
Czy do pracy w firmie prop tradingowej potrzebna jest licencja doradcy inwestycyjnego, lub jakieś inne wymagania?
Będę wdzięczny za pomoc/opinie w tej sprawie

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Licencja doradcy DI nie. O inne wymagania najlepiej spytać w samej firmie... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bako44
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:11

stoploss

Nieprzeczytany post autor: bako44 »

witam
nie rozumiem dzialania stoploss w niektórych tradach.
korzystam z platdformy MT4. Większośc SL działa tak jak to sobie wyobrażam ale zdarzają się takei jak w załączniku, dlaczego ?

opis problemu:
złożyłem zlecenie SELL STOP na parze EURCHF. Na załączonym pliku doskonale widać cenę po której zlecenie zostało otwarte (niebieska linia na wykresie), SL (czerwona linia na wykresie) i TP ( zielona linia). Zastanawia mnie w którym momencie został aktywowany SL skoro na wykresie 19października (po 22giej godzinie) cena nawet się nie zbliżyła do SL, a zlecenie zostało wyrzucone juz o 23:00:05 (jesli dobrze czytam zakładkę 'historia rachunku"). Będę wdzięczny za rozwikłanie zagadki

pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Ponieważ jest takie coś jak cena Ask i cena Bid, a ta różnica między nimi to spread ;).
Tymczasem na wykresie widzisz tylko cenę Bid (po niej rysowane są świece).

Klik prawym na wykres -> Właściwości -> włącz sobie wyświetlanie ceny Ask, tak żebyś wiedział jak kształtuje się na bieżąco spread na wykresie. Tu niestety minus MT4 - w standardzie nie można sprawdzić jaki był spread w przeszłości. Ale od razu uprzedzam - "godzina cudów", czyli 23:00 to zawsze ryzyko rozszerzenia się spreadu względem średniej wartości za dnia.

Wszystko co musisz wiedzieć o zleceniach Stop Loss, znajdziesz tutaj:
https://forexclub.pl/stop-loss/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

bako44
Bywalec
Bywalec
Posty: 8
Rejestracja: 21 paź 2020, 10:11

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: bako44 »

dzięki serdeczne za odpowiedz, takie miałem podejrzenie ale nie sadziłem, ze spread może wzrosnąć aż tak znacząco.
a jaka rada aby nie wpadać w pułapkę godziny cudów? (widzę już kilka moich transakcji ok.23 zostało tak wyrzuconych - na szczęście na demo ;). Czy zamykać pozycje przed 23? rozszerzać na noc SL?
z góry dziękuję, pozdrawiam

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Żeby monitorować spread należy zastosować na wykresie wskaźnik:
Spread_Recorder.mq4
Wskaźnik ten zapisuje plik textowy do logów, i jeżeli potrzebujemy, to możemy sprawdzić jaki był spread o danym czasie.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ