Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

turbo pisze:
29 maja 2020, 15:07
@Raposo
zapoznam się z ich ofertą. Ale czy jesteś pewien, że konkurencja na X nie ma markupów tylko sam spread na indeksy? Jakie są prowizje doliczane? Nie ma tam jakiś rozjazdów spreadu w krytycznych momentach lub poślizgów czy rekwotowań?
Nie ma dodatkowych kosztów ani prowizji, a rekwotowań to już chyba nigdzie nie ma :)

Poślizgi i skoki spreadów? Jak wszędzie, gdzie jest spread zmienny - wszystko zależy od aktualnej sytuacji na rynku, tego nie przeskoczysz. W tej chwili mają 2,5 pips spreadu. Nie mówię, że to najlepsza oferta na rynku, warto porównać z innymi. Ale tych chowających dodatkowe prowizje w jakimś mark-up'ie (zamiast wprost napisać, że prowizja wynosi X albo doliczyć do spreadu) bym sobie darował... :twisted:
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6644
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

raposo pisze:
29 maja 2020, 08:31


Ale tak to jest właśnie z sygnałami - bezmyślnie małpujemy innych i przez to nie mamy nie dość, że żadnej koncepcji na handel, nie wiemy co zrobić z własnymi pozycjami to jeszcze niczego się nie uczymy i jesteśmy zależni od czyichś decyzji. Nie wiedząc dlaczego ktoś pisze tak, a nie inaczej, niczego się od niego nie uczysz.

No ale może przez jakiś czas coś zarobisz... Może :)
Napisz to w dziale DT bo tam "wyznawców" strategii "jeden rysuje cała reszta zarabia" bez liku :d
Juz nie chcę uzywac mocniejszych słów okreslających poziom inteligencji itp. ;)

teo d.
Gaduła
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: 28 maja 2020, 05:31

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: teo d. »

Witam ,czy ktoś z obecnych gra w avatrade?

Andreasgp
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 749
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:16

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Andreasgp »

Cblondyn pisze:
29 maja 2020, 15:21
Napisz to w dziale DT bo tam "wyznawców" strategii "jeden rysuje cała reszta zarabia" bez liku :d
Juz nie chcę uzywac mocniejszych słów okreslających poziom inteligencji itp. ;)
Lub pisze , odpowiadając cytując własne posty :rofl:
At Your Own Risk : Na twoje własne ryzyko
Trzeba zawsze pamiętać, że efekt jaki osiągniesz stosując jakąkolwiek strategię będzie zależał tylko od Ciebie.
Jeden (ten sam) system stosowany przez kilku traderów może dać, zupełnie różne wyniki.

jankontr
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 05 cze 2020, 09:07

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: jankontr »

pierwsze dni:
proszę o pomoc, pewno to dla wszystkich oczywiste,
ale nie mogę się połapać, dołączam tabelkę,
w zleceniach fGPWakcje fxxxM20 pojawia się kurs K oraz kurs S,
po wybraniu K lub S znowu pojawia się (Kupno) lub (Sprzedaż),
podałem kilka przykładów,
czy ktoś uzupełni tabelkę, może to mi coś rozjaśni,

k s zlecenia
fXXXM20 1,1 1,2 [/b] K S
kursy nie zmieniają się i dalej i dalej
(K) (S) (K) (S)
1 szt. PKC
p.1 K i (K)
nastepnie K i (S)
wynik bez prowizjji

p.2 K i (K)
nastepnie S i (S)
wynik bp

p.3 S i (K)
nastepnie S i (S)
wynik bp

p.4 S i (K)
nastepnie K i (S)
wynik bp

5 proszę o jakieś inne przykłady coś wnoszące



chodzi o wpisanie wyżej wyniku zlecenia jak niżej w przykładzie (pewno błędnie wpisane)
k s zlecenia
fXXXM20 1,1 1,2 [/b] K S
kursy nie zmieniają się i dalej i dalej
(K) (S) (K) (S)
np. PKC
1 K i (K) 1,1 +1
następnie K i (S) 1,2 0
wynik bp =1000*(1,2-1,1)

Saan
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2019, 08:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Saan »

Witam cześć. Od kilku tygodni zacząłem korzystać z platformy transakcyjnej MT4. Rysując sobie poziomy linie poziome przechodzą one przez cały wykres a zależy mi tez na tym żeby prowadzić je z punktu na wykresie. W załączeniu screen. Proszę o pomoc jak coś takiego ustawić. :oops:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9994
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Użyj linii trendu i z chirurgiczną precyzją ustaw ją w poziomie :).
Jeśli chcesz żeby linia była odcinkiem nielecącym w nieskończoność to w jej właściwościach odznacz "Promień".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Wszystkie obiekty w MT4 mają tzw. kotwice.
Kotwice włączamy poprzez dwukrotne kliknięcie na obiekcie.
Widoczne kotwice pozwalają na modyfikacje obiektu.
Można obiekt przeciągać kursorem, lub modyfikować jego parametry ręcznie poprzez kliknięcie na obiekcie prawym przyciskiem myszy.
Zamiast linii poziomych można użyć linii trendu.
Jednym z parametrów linii trendu jest promień, czyli przedłużenie automatyczne w prawo. Jeżeli wyłączyć ten parametr w okienku właściwości linii trendu, to linię trendu można prowadzić od punktu do punktu.
Żeby mieć dokładnie poziomą linię trendu, można wpisać ręcznie ceny w okienku parametrów linii trendu, ceny powinny być dokładnie identyczne.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Saan
Bywalec
Bywalec
Posty: 16
Rejestracja: 18 cze 2019, 08:01

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Saan »

Dzięki za sugestie :)

cedrus
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2020, 23:12

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: cedrus »

Witam wszystkich!
Od jakiegoś czasu przeglądam to forum, postanowiłem wreszcie napisać.

Zacząłem zajmować się forexem akurat w momencie kryzysu wirusowego, ale jakoś cudem nie popłynąłem z kontem. Na razie staram się uczyć i używam małego konta oraz pozycji. Obecnie handluję na sp500 bardziej intraday oraz parami walutowymi na wykresie dziennym. Używam ogólnie price action. Nurtują mnie obecnie następujące zagadnienia i chętnie usłyszałbym jakieś opinie na ten temat - jak do niego podejść:
1. Zauważyłem, że pary walutowe znacząco reagują na ruchy indeksów - nawet przy teoretycznie niskiej korelacji te ruchy są widoczne. Stąd zajmowanie pozycji na indeksach, parach walutowych czy akcjach może prowadzić do większych strat/zysków (lub niwelować zyski przy negatywnej korelacji). W przypadku zawierania pozycji o podobnej długości - czyli day lub swing wydaje mi się, że lepiej chyba byłoby mieć jedną pozycję większą kwotą niż to rozdrabniać na rożne walory. Inną sprawą byłaby pewnie szybka gra na indeksie i kilkudniowy swing na walutach.
2. Spotkałem się z opinią, że dobrze mieć kilka kont do różnych celów - łatwiej kontrolować swój system oraz zabezpiecza się w ten sposób przed utratą depozytu w przypadku jakiejś tragedii. Czy to ma sens - np. jedno konto z niskim spreadem do daytrading na indeksach/walutach, drugie do swing, a trzecie np. dla akcji. Obecnie jeśli chodzi o forex to korzystam jedynie z admiral markets (i sobie na razie chwalę).
3. Największy problem stanowi dla mnie wyjście z transakcji z zyskiem. Często niestety czekam za długo i kończę z o wiele mniejszym zyskiem niż mogłem mieć lub nawet na breakeven. Ze stratami nie mam już na szczęście problemu, bo przestałem przestawiać stoplossa ;). Zastanawiam się jaki system wybrać - myślałem o braniu zysku zawsze w przypadku np rr 2:1 lub po określonym procencie. Szczególnie ważne jest to przy szybkiej grze intraday, gdzie nawet rr 1:1 by mnie urządzał. Może jest jakaś statystyka, która może w tym pomóc. Ostatnio miałem tak na USD/PLN - mogłem wziąć ponad 90zł z 0,01 lota, a skończyłem na 38....

Pozdrawiam,
Piotrek

ODPOWIEDZ