Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

teo d. pisze:
28 maja 2020, 05:48
Witam ,czy ktoś miał do czynienia z revers-splitem u brokera
U brokera?
Czyli, że co broker zrobił?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

turbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 13:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: turbo »

Panowie,
mam jeszcze pytanie z innej beczki. Nie zawierałem jeszcze umowy, ale zbieram pełne info. Spread na Wig20 w mForex widzę, że utrzymuje się na ok 40 pipsów (4 pkt indeksowe) czyli przy jednym locie wychodzi w tej chwili ok 80 zł. Do tego jest mark-up spread 0,2% od wyceny kontraktu czyli kolejne 70 zł na jednym locie. Czyli spread sięga wartością prawie 8 pkt indeksowych. Coś dużo mi się wydaje. Może ktoś porównać do swojego brokera.

loop321
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2020, 20:40

ustawienie poziomu SL

Nieprzeczytany post autor: loop321 »

Witam,

Mam pytanie prosze i pomoc , moze wydawać sie błache ale nie do końca dla mnie ... Ostatnio korzystam z sygnałów forex , które testuje i nie do końca rozumiem jak przesunąć SL po osiagnieciu danego pułapu i takiej informacji :
GBPUSD BUY 1.2225
SL 1.2146,
TP 1.2396
i potem dostaję taka wiadomość : Running +22pips , close half lot and move SL to entry.
I teraz nie wiem czy przesunąć nowy SL w punkct wejścia czyli 1.2225 ,czy w punkt osiagniecia +22pipsów czyli 1.2246 , czy też w połowie osiągniecia tych +22pips czyli +11pips - 1.2236.

Rynek forex to ogrom informacji i lata nauki , jestem poczatkujący i wolę zapytać niż bładzić. Wiem ,że jest wiele strategi ale chodzi mi konkretnie o to co wyżej pisałem ,co miał na mysli autor...

Wydaje mi sie ,że moge do tego użyć opcji trailing stop ,ale jeszcze sie tym nie bawiłem ...

z góry dziękuje

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

"Running +22pips , close half lot and move SL to entry." - 22 pipsy zarobione, zamknąć połowę lota (zapewne wolumenu), przesunąć SL na punkt wejścia. O trailing stopie nic tam nie ma... ;)

Ale tak to jest właśnie z sygnałami - bezmyślnie małpujemy innych i przez to nie mamy nie dość, że żadnej koncepcji na handel, nie wiemy co zrobić z własnymi pozycjami to jeszcze niczego się nie uczymy i jesteśmy zależni od czyichś decyzji. Nie wiedząc dlaczego ktoś pisze tak, a nie inaczej, niczego się od niego nie uczysz.

No ale może przez jakiś czas coś zarobisz... Może :)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

turbo pisze:
28 maja 2020, 14:09
Panowie,
mam jeszcze pytanie z innej beczki. Nie zawierałem jeszcze umowy, ale zbieram pełne info. Spread na Wig20 w mForex widzę, że utrzymuje się na ok 40 pipsów (4 pkt indeksowe) czyli przy jednym locie wychodzi w tej chwili ok 80 zł. Do tego jest mark-up spread 0,2% od wyceny kontraktu czyli kolejne 70 zł na jednym locie. Czyli spread sięga wartością prawie 8 pkt indeksowych. Coś dużo mi się wydaje. Może ktoś porównać do swojego brokera.
Według specyfikacji instrumentów na W20 w mForex średni spread to lekko ponad 3 punkty:
https://www.mforex.pl/g/94iDDVh_-EylrbmlHqN0MQ

Nie widzę tam żadnej informacji o mark-upie i wątpię, aby coś takiego było na CFD na indeksy (nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem). Czyli raczej całkowity koszt to te 3 punkty = 30 zł + ew. swap o ile występuje.

Sprawdź sobie najlepiej na demo.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

raposo pisze:
29 maja 2020, 08:31
"Running +22pips , close half lot and move SL to entry." - 22 pipsy zarobione, zamknąć połowę lota (zapewne wolumenu), przesunąć SL na punkt wejścia. O trailing stopie nic tam nie ma... ;)

Ale tak to jest właśnie z sygnałami - bezmyślnie małpujemy innych i przez to nie mamy nie dość, że żadnej koncepcji na handel, nie wiemy co zrobić z własnymi pozycjami to jeszcze niczego się nie uczymy i jesteśmy zależni od czyichś decyzji. Nie wiedząc dlaczego ktoś pisze tak, a nie inaczej, niczego się od niego nie uczysz.

No ale może przez jakiś czas coś zarobisz... Może :)
Coś w rodzaju jazdy bolidem F1 bez żadnego przygotowania i bez umiejętności kierowania pojazdem.
Wciśnij pedał gazu, złap za kierownicę, zamknij oczy i heja do przodu!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

turbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 13:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: turbo »

raposo pisze:
29 maja 2020, 08:34
turbo pisze:
28 maja 2020, 14:09
Panowie,
mam jeszcze pytanie z innej beczki. Nie zawierałem jeszcze umowy, ale zbieram pełne info. Spread na Wig20 w mForex widzę, że utrzymuje się na ok 40 pipsów (4 pkt indeksowe) czyli przy jednym locie wychodzi w tej chwili ok 80 zł. Do tego jest mark-up spread 0,2% od wyceny kontraktu czyli kolejne 70 zł na jednym locie. Czyli spread sięga wartością prawie 8 pkt indeksowych. Coś dużo mi się wydaje. Może ktoś porównać do swojego brokera.
Według specyfikacji instrumentów na W20 w mForex średni spread to lekko ponad 3 punkty:
https://www.mforex.pl/g/94iDDVh_-EylrbmlHqN0MQ

Nie widzę tam żadnej informacji o mark-upie i wątpię, aby coś takiego było na CFD na indeksy (nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem). Czyli raczej całkowity koszt to te 3 punkty = 30 zł + ew. swap o ile występuje.

Sprawdź sobie najlepiej na demo.
Raposo,

sprawdziłem na demo i tam spread waha się między 2,9 i 3,9 pkt-a, ale jakoś z reguły widzę wartośc pod 4. Może to specyfika demo. Koszty tak jak poniżej.
Obrazek

Tutaj tabela prowizji. Jest mark-up na indeksach.
Obrazek

Na Wigu nie ma takich wahań jak na Daxie, i jak na to patrzę to wydaje mi się bardzo wysoki spread. Grając tylko w obrębie jednej sesji, to wydaje mi się najlepiej wyjdzie na tym broker.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

O widzisz, tego nie widziałem. Skoro tak to z mark-up'em faktycznie się nie opłaca. Zmienność marna, bo sam indeks nisko. Na DAX-ie dużo lepiiej ale trzeba mieć nerwy... ;)

Ew. poszukaj gdzie indziej. Konkurent na X ma spread 2 punkty, bez swapów i dodatkowych opłat. Jedyna wada dla longtermowców, że pozycja może być otwarta max. 365 dni.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
alinoe
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 917
Rejestracja: 22 wrz 2008, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: alinoe »

Kompletnie nie rozumiem po co wprowadzili ten mark-up. O ile pamiętam to wprowadzając go jednocześnie obniżyli prowizje więc pewnie o to chodziło, żeby pokazać że mają prowizje niższe niż u konkurencji nic przy tym tak naprawdę nie tracąc uwzględniając mark-up. Mnie tym zniechęcili, najlepiej zamotać, zamieszać żeby osiągnąć cel marketingowy zamiast postawić na przejrzystość oferty.

turbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 13:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: turbo »

@Raposo
zapoznam się z ich ofertą. Ale czy jesteś pewien, że konkurencja na X nie ma markupów tylko sam spread na indeksy? Jakie są prowizje doliczane? Nie ma tam jakiś rozjazdów spreadu w krytycznych momentach lub poślizgów czy rekwotowań?

@Alinoe
To wbrew pozorom nie jest takie głupie. Zwiększa zysk brokera, zmniejsza zysk gracza, a przy małych wahaniach to wogóle ogranicza szanse, żeby cokolwiek wyrwać, i jeśli jest rozliczany na następny dzień można zapomnieć o nim i się wyzerować.

ODPOWIEDZ