Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Mam uśmiech na twarzy bo ta rozmowa przypomina grę w pinponga dwóch niewidomych.. 8)
ninjaproject pisze:
20 maja 2020, 17:32
Ewidentnie ty nie rozumiesz co ja piszę.
Ja nie wyznaczyłem tych SR-ów!
Bazując na danych OHLC 2011.09 (GOLD) wskaźnik liczy resztę.
Żadnych innych informacji nie potrzebuje.
Skąd wtedy wiedział, tylko z tych danych, gdzie będa SR-y?
Co to zmienia? Nie ważne kto zaznaczył poziomy, człowiek czy program, poziomy są takie same lub bardzo podobne. Wskaźnik został zaprogramowany aby zaznaczał to samo co zaznaczył by człowiek na podstawie tego co było. Nie wyznaczysz oporu w miejscu gdzie cena jeszcze nie dotarła jak i wsparcia poniżej najniższej znanej ceny. Jak mi pokażesz opór złota (lub czegokolwiek) powyżej najwyższej znanej ceny to wtedy powiem że masz wskaźnik który zna więcej niż człowiek.. Ale nie pokażesz bo; "Bazując na danych OHLC" opieramy się na tym co może zobaczyć każdy, ale nie każdy potrafi to wykorzystać.

edit. widziałem zawody w TV jak niewidomi potrafią grać w ping pong'a lepiej niż ja, ale główny kontekst powinien być zrozumiały..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
20 maja 2020, 17:47
Mam uśmiech na twarzy bo ta rozmowa przypomina grę w pinponga dwóch niewidomych.. 8)
ninjaproject pisze:
20 maja 2020, 17:32
Ewidentnie ty nie rozumiesz co ja piszę.
Ja nie wyznaczyłem tych SR-ów!
Bazując na danych OHLC 2011.09 (GOLD) wskaźnik liczy resztę.
Żadnych innych informacji nie potrzebuje.
Skąd wtedy wiedział, tylko z tych danych, gdzie będa SR-y?
Co to zmienia? Nie ważne kto zaznaczył poziomy, człowiek czy program, poziomy są takie same lub bardzo podobne. Wskaźnik został zaprogramowany aby zaznaczał to samo co zaznaczył by człowiek na podstawie tego co było. Nie wyznaczysz oporu w miejscu gdzie cena jeszcze nie dotarła jak i wsparcia poniżej najniższej znanej ceny. Jak mi pokażesz opór złota (lub czegokolwiek) powyżej najwyższej znanej ceny to wtedy powiem że masz wskaźnik który zna więcej niż człowiek.. Ale nie pokażesz bo; "Bazując na danych OHLC" opieramy się na tym co może zobaczyć każdy, ale nie każdy potrafi to wykorzystać.

edit. widziałem zawody w TV jak niewidomi potrafią grać w ping pong'a lepiej niż ja, ale główny kontekst powinien być zrozumiały..
Proszę uprzejmie:
GOLDMonthly.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

I jeszcze w ten sposób:
GOLDMonthly.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Na jakiej podstawie wyznaczyłeś wsparcie w miejscu gdzie jeszcze nie było ceny? W tym wypadku wybiegamy trochę dalej w analizę techniczną i Twój wskaźnik bazuje na możliwym zasięgu który jest zbliżony, (powtarzam zbliżony, nie taki sam) do znanych zasięgów fibo, i zapewne jak bym zrobił pomiary to wynik wyszedł by podobny?

Idąc dalej to nie jest opór, opór wyznaczyć mogą dopiero zlecenia które nie zostaną pochłonięte przez inwestorów (celowo nie piszę rynek bo to zbyt ogólne pojęcie). Więc jeśli gdzieś ceny jeszcze nie było to na jakiej podstawie wyznaczyć opór? Możliwy zasięg tak, opór dopiero gdy mamy dostęp do orderbooka, bo widzimy gdzie cena ma szanse się zatrzymać przez duże zlecenie którego nikt nie będzie w stanie (przynajmniej w teorii) wykupić aby cena dalej rosła.. Sam pisałeś kiedyś że to są tylko kreski, i obrazki na wykresie, i miałeś rację, pomijając fakt że na podstawie tych kresek właśnie zawierane są transakcje.
Inwestorzy mogą na podstawie fibo lub OB w tamtych miejscach postawić duże zlecenia, ale tych stref jest tyle że w przypadku złych/dobrych danych te miejsca się zmieniają, patrz ostatnio ropa, jakie wsparcie? Skąd ten poziom że akurat tam się zatrzymali o odbili z minusa? A co w przypadku gdy czekasz na jakiś poziom a dane makro się pojawiają, albo jest wybuch rafinerii? Poziom albo jest wybijany albo do niego nie dochodzą bo pojawiająca się informacja powoduje że wsparcia są ignorowane. Nie czepiając się ropy, spółki to obrazują lepiej, gdzie wsparcia nie pomagają jeśli spółka notuje ogromne zyski i wypłaca ogromne dywidendy, każdy tylko kupuje, każdy szort jest skazany na porażkę tak długo póki inwestorzy będą widzieli duże pieniądze w podbijaniu kursu, a nie do czasu aż dojdą do jakieś kreski czy kwadratu..

Po za tym wyznaczona strefa złota ma jakieś 1000 pipsów? Dla mnie jest nie do zaakceptowania, ale jeśli ktoś gra na takie SL od początku strefy to szacun... Chyba że grasz na sygnał z wyjściem ze strefy to przy tym interwale 2 transakcje w rok i równie duży SL w przypadku retestu.

Darku powtórzę że ze wszystkim się zgadzam co piszesz, wsparcia opory, zasięgi itd. Ale moim głównym powodem pytania była chęć poznania zależności odnośnie różnych prognoz z różnych serwisów. Grając DT nie potrzebuje znać przyszłości na kilka miesięcy do przodu, ale zwracam uwagę na strategiczne punkty z wyższych interwałów aby grać zgodnie z trendem który ma pokrywać się z sytuacja rynkową. To wszystko
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Tak, to są tylko kreski.
Rzecz w tym, że one cholernie często się zgadzają.
Ja wiem dlaczego tak musi być.
Oczywiście, rynki są zmienne, dlatego zawsze trzeba korygować pomiar do aktualnej sytuacji.
Tyle, że przy interwałach typu Monthly aż taka precyzja nie jest wymagana.
Co innego na M5.

Poza tym, to co stoi na przeszkodzie, żeby zlecenia oczekujące były już na $2500 i innych pośrednich poziomach?

Tak, popatrz na wklejony wykres DAX30 gdzie widać spadek, teoretycznie spowodowany całym zamieszaniem z COVID-19, i
gdzie się cena, dokładnie odbiła. Nie wiem czy ty to widzisz, ale dla mojego oka to nie jest żaden przypadek.

Ja pokazałem Monthly, ale ja to samo robię codziennie na M5.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Oczywiście że widzę
Pierwsze zasięg na podstawie fibo plus wsparcie, widać kiedy wyznaczałem, jeszcze nie było reszty wykresu
Obrazek

Drugie, formacje zaznaczane po drodze, w zasadzie chyba tylko jedna się nie sprawdziła, i to jest to o czym pisałem że miałem podziękowania że wskazywałem punkty do setupów...
Obrazek

Wszystkiego wrzucać nie będę, ale tak, widzę, sam korzystam mimo małego doświadczenia, ale patrze, staram się patrzeć z szerszej perspektywy na rynek.

Tak samo było z funtem, jak pokazałem zasięg to jedna osoba pisała priva czy coś mi się nie pomyliło bo on ma longa akurat.. Wtedy moje kreski były i tak dość optymistyczne..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No tak, ale ciekawe jest to, że Fibo się zgadza z pewnymi faktami wykresowymi.
Poza tym, to ty Fibo dopasowałeś do wykresu.
Inni tego nie robią, bo nikt ich tego nie uczył.
Ja od 2013-tego o tym ludziom mówię, a oni się śmieją.
Szczególnie ci wszystkowiedzący z DT.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

turbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 13:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: turbo »

Witam, ciągnęlo mnie już od dawna do fx z rynku kasowego i coś bym tam chciał powalczyć. Ponieważ wchodząc do domu gry warto znać zasady to mam jednak pytanie natury prawno-technicznej. Rozważam mForex i Alior Trader. Wiem, że w 2017 roku zmieniły się przepisy i wprowadzona została ochrona przed ujemnym depozytem, co wykończyło wielu brokerów, ale zanim depo się wyzeruje broker żąda jego uzupełnienia.

Czytam sobie, więc umowy i są one mniej-więcej zbliżone. Przykładowo w umowie mForex jest zapis:
§6
W celu zaspokojenia wymagalnych roszczeń wynikających z niniejszej Umowy, mBank S.A. na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Klienta, może zamknąć wybrane przez BM pozycje zapisane na Rachunku. Jeżeli środki uzyskane w wyniku zamknięcia pozycji Klienta nie wystarczą na zaspokojenie roszczeń BM, BM może zaspokoić swoje roszczenia z aktywów zdeponowanych na wszelkich innych rachunkach, rejestrach oraz rachunkach inwestycyjnych prowadzonych dla Klienta w mBank S.A., w szczególności w ramach BM, w tym może dokonać w imieniu Klienta sprzedaży wybranych przez BM instrumentów finansowych zapisanych na prowadzonych rachunkach, oraz pobierać środki pieniężne zapisane na rachunkach Klienta.
Nie jest to nic nowego. Są to zapisy tożsame dla umowy o rynek kasowy, ale tu mam lewar i w związku z tym mam pytanie. Rozumiem, że jak pójdę w ujemne depo to broker mi nic nie może już zrobić. Czy w teorii, mając rachunek oszczędnościowy, pieniężny+papierów wart. oraz rachunek forex w jednej instytucji (mBank i Alior), broker może samodzienie uzupełniać depo dla stratnej pozycji z moich rachunków i wyzerować mi w ten sposób środki znajdujące się na rach. pieniężnym i oszczędnościowym? Czy też uzupełnienie depo może się odbyć jedynie w ramach "free margin" na rach. forex?
Ostatnio zmieniony 22 maja 2020, 14:06 przez turbo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

turbo pisze:
22 maja 2020, 13:57
Witam, ciągnęlo mnie już od dawna do fx z rynku kasowego i coś bym tam chciał powalczyć. Ponieważ wchodząc do domu gry warto znać zasady to mam jednak pytanie natury prawno-technicznej. Rozważam mForex i Alior Trader. Wiem, że w 2017 roku zmieniły się przepisy i wprowadzona została ochrona przed ujemnym depozytem, co wykończyło wielu brokerów, ale zanim depo się wyzeruje broker żąda jego uzupełnienia.

Czytam sobie, więc umowy i są one mniej-więcej zbliżone. Przykładowo w umowie mForex jest zapis:
§6
W celu zaspokojenia wymagalnych roszczeń wynikających z niniejszej Umowy, mBank S.A. na podstawie pełnomocnictwa udzielonego przez Klienta, może zamknąć wybrane przez BM pozycje zapisane na Rachunku. Jeżeli środki uzyskane w wyniku zamknięcia pozycji Klienta nie wystarczą na zaspokojenie roszczeń BM, BM może zaspokoić swoje roszczenia z aktywów zdeponowanych na wszelkich innych rachunkach, rejestrach oraz rachunkach inwestycyjnych prowadzonych dla Klienta w mBank S.A., w szczególności w ramach BM, w tym może dokonać w imieniu Klienta sprzedaży wybranych przez BM instrumentów finansowych zapisanych na prowadzonych rachunkach, oraz pobierać środki pieniężne zapisane na rachunkach Klienta.
Nie jest to nic nowego. Są to zapisy tożsame dla umowy o rynek kasowy, ale tu mam lewar i w związku z tym mam pytanie. Rozumiem, że jak pójdę w ujemne depo to broker mi nic nie może już zrobić. Czy w teorii, mając rachunek oszczędnościowy, pieniężny+papierów wart. oraz rachunek forex w jednej instytucji (mBank i Alior), broker może samodzienie uzupełniać depo dla stratnej pozycji z moich rachunków i wyzerować mi w ten sposób środki znajdujące się na rach. pieniężnym i oszczędnościowym? Czy też uzupełnienie depo może się odbyć jedynie w ramach "free margin" na rach. forex?
Dobre pytanie.
Jednak, dlaczego pytasz na forum, a nie pytasz twojego banku, który jest też brokerem?
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

turbo
Bywalec
Bywalec
Posty: 5
Rejestracja: 22 maja 2020, 13:17

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: turbo »

Dobre pytanie.
Jednak, dlaczego pytasz na forum, a nie pytasz twojego banku, który jest też brokerem?
W moim pytaniu nie ma złych intencji - wobec jak zauważyłeś słusznie - moich banków. Wiesz zapewne doskonale, że ludzie sądzą się obecnie o klauzule abuzywne w umowach kredytowych CHF. Teraz wytyka im się, że nie czytali umowy. Ja czytam, ale nie wszystko rozumiem, stąd pytam. Zapewne skieruje zapytanie i do brokerów działających jako jednostki banków, ale zawsze wolę zacząć od zapytania praktyków w danej dziedzinie, a to forum wydaje mi się skupia takowych. Przykre doświadczenia praktyków są najlepszą wykładnią tego, jak prawo jest interpretowane przez przeciwną stronę umowy.

ODPOWIEDZ