Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Raczej na pewno jest poprawnie napisany - służy do zarzadzania transakcjami, które będę otwierał manualnie, wiec chyba nic nie będzie się gryzło, bo polautomat będzie odpowiadał za inne aspekty tradingu w stosunku do moich manualnych działan.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Jeśli automat w swoim działaniu nie ma rozróżniać pozycji między otwartymi przez EA lub z ręki to w sumie problemów być nie powinno (inaczej trzeba wykorzystać Magic Number). Możesz logować się na wielu komputerach z różnych łączy na ten sam rachunek - pod tym względem MT4 jest dość hmm... liberalne ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Beginner001 pisze:
08 mar 2020, 15:35
Raczej na pewno jest poprawnie napisany - służy do zarzadzania transakcjami, które będę otwierał manualnie, wiec chyba nic nie będzie się gryzło, bo polautomat będzie odpowiadał za inne aspekty tradingu w stosunku do moich manualnych działan.
Chodzi właśnie o zarządzanie/rozpoznawanie transakcji, co zwykle robimy stosując MagicNumber, ale ja np. mam dodatkowe rozpoznawanie poprzez ID i jeszcze poprzez dodawanie odpowiednich komentarzy do transakcji i rozpoznawanie ich przez sekcje kodów odpowiedzialnych za scenariusze zarządzania.
Też, od lat piszę sobie półautomatyczne wspomagacze, które zarządzają transakcjami według tego, co im pokażę ja za pomocą mojej miarki transakcji.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Dzięki za pomoc.

Mam jeszcze pytanie dotyczące tego artykułu:
https://forexclub.pl/krotka-sprzedaz-za ... oludniowa/

Powyższy zakaz krótkiej sprzedaży obowiązuje tylko na rynku regulowanym tzn na instrumencie bazowym jakim są akcje czy również na instrumentach pochodnych CFD?
Te parkiety (Korea, Hiszpania i Włochy) mało są istotne dla mnie, ale gdyby coś takiego w Niemczech wprowadzili i miałoby to przełożenie na Daxa oraz CFD na Daxa to już móglby byc problem.
Na chłopski rozum transakcje na CFD nie mają wpływu na cenę akcji oraz indeksu, ale broker moze zabezpieczac transakcje CFD na rynku regulowanym

Z góry dzieki za odp.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Niby tak ale jeśli na rynku regulowanym zakazują krótkiej sprzedaży, to na CFD też broker może tego zakazać, bo np. nie będzie miał jak zabezpieczyć transakcji. Decyzja w jego rękach.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Nie uważacie że to niewłaściwie z punktu patrzenia uczciwości handlowej? Praktyki na zasadzie zbijać Wam cen do minim nie można ale jak kupicie wszystkie akcje, a kurs będzie nadmuchany jak balon to nic nie zrobimy.. Czy kiedykolwiek była sytuacja że zakazano długich pozycji? Że szortować zakazują to widzimy choćby teraz, ale w drugą stronę?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9995
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Uczciwość... W finansach i bankowości? :D

Przecież największe banki manipulują kursami, piorą kasę karteli i w najgorszym przypadku regulatorzy dają im jakieś "drobne" kary finansowe, które ci traktują jak "podatek od zysku".
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Czy macie może jakiś kalkulator wielkości pozycji dla MT5 dla kontraktów CFD?
Mam ten https://www.mql5.com/en/code/19870 ale chyba on jest tylko dla Forex i nie mam pewności czy działa dla CFD (akcje, indeksy) a boję się ryzykować własnym kapitałem. Mam konto mikro a u brokera Trading.com konto demo jest tylko pełne, więc też te wartości są inne.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
zielony_wiatr
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 64
Rejestracja: 08 lis 2019, 20:52

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: zielony_wiatr »

Serdeczne dzięki!

ODPOWIEDZ