Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
06 lut 2020, 11:56
Czy to normalne że różne konta u jednego brokera, ale na różnych serwerach mogą mieć inne wskazania wykresu? Znaczy cena (na wykresie) na moim koncie dojdzie do powiedzmy 1000 na koncie mojego brata do 1001 a na koncie mojej dziewczyny do 9998? Z tym że każdy z nas otwierał konto w innym czasie i każde z nas ma konto na innym serwerze, choć nie wiem czy to ma coś wspólnego..
Ja bym ci inaczej odpisał:
Zadzwoń do działu obsługi klienta i zapytaj.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Musiał bym napisać bo nie znam angielskiego, baaa nawet z Polskim sobie nie radzę ;)
Dlatego zapytałem czy to normalne (przez pryzmat doświadczeń userów z forum). W ten sposób chciałem się dowiedzieć czy takie przypadki są/były na porządku dziennym, aby ewentualnie mieć zawsze trochę mniej pazerne podejście do TP i ostrożniejsze dla SL
Raposo w zupełności odpowiedział na moje pytanie
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
06 lut 2020, 13:41
Musiał bym napisać bo nie znam angielskiego, baaa nawet z Polskim sobie nie radzę ;)
Dlatego zapytałem czy to normalne (przez pryzmat doświadczeń userów z forum). W ten sposób chciałem się dowiedzieć czy takie przypadki są/były na porządku dziennym, aby ewentualnie mieć zawsze trochę mniej pazerne podejście do TP i ostrożniejsze dla SL
Raposo w zupełności odpowiedział na moje pytanie
To nie powinieneś korzystać z usług takiego brokera, z którym nie masz możliwości bezpośredniego kontaktu.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

kontakt email lub czat jest również bezpośrednim kontaktem. Jeśli zaś taki kontakt nie jest uważany za bezpośredni to rozmowa telefoniczna również wyklucza określenie takim mianem, a co za tym idzie, bezpośrednio (co lubię najbardziej) odnosi się do "face to face" co jest głównie domeną banków i ich oddziałów, a nie brokerów. Oczywiście nie wiem Czy PL brokerzy mają oddziały do których można iść ponarzekać, ale nawet gdyby to raczej nie sądzę aby choćby jeden z największych brokerów w PL jak XTB miał oddziały gdzie nie musiał bym jechać pół Polski aby załatwić swoją sprawę.
Idąc dalej, z wieloma brokerami za granicą przez głupi email załatwię więcej jak w Polsce bym poszedł i patrzył na mordy głupich konsultantów którzy goooowno wiedzą i jedyne co mi powiedzą to "na złożoną reklamację dostanie Pan odpowiedź w ciągu 14 dni gdy nasz dział techniczny sprawdzi co jest grane"
Nie lubię Polski, nie lubię Polaków i mam nadzieje zmienić obywatelstwo a Polskiego się zrzeknę z pełną świadomością i czystym sumieniem, to choćby jeden z powodów dlaczego nie gram i nie będę grał u pl brokerów, że to tak kolokwialnie określę.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No nie masz racji. Możesz zadzwonić do brokera i mu zlecić np. zamknięcie pozycji, lub otwarcie pozycji.
Po to jest to drugie hasło, które otrzymujesz podczas zakładania konta.
Broker is your bitch!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Balans »

Witam w XTB nastąpiło rolowanie kawy 6 lutego i od tego czasu mam pewien dylemat jak do tego podejść. Cena względem tego co podają na Investing jest rozjechana o prawie 2 dolary, no i po prostu łeb mi paruje jak próbuję to zrozumieć.

Rozumiem że rolowanie następuje gdy wygasa kontrakt i broker przenosi moją transakcje na kolejną serię która jest droższa lub tańsza. Ale byłem przekonany że kontrakty wygasają wszędzie w tym samym czasie i różnice kursów powinny być wszędzie takie same. A tu już 3 dzien handlu i cena wciąż inna.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Zatem trzeba się dowiedzieć na czym bazuje konkretnie kawa (Giełda, seria kontraktu) w XTB i Investing - to rozwiąże Twoją zagadkę ;)

Tak całkiem na szybko.
Oznaczenie KT
https://www.nasdaq.com/market-activity/ ... s/kt%3Anmx

Oznaczenie KC
https://www.theice.com/products/15/Coffee-C-Futures

Jak z ropą Brent Crude i WTI.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Balans
Gaduła
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: 01 sie 2019, 21:30

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Balans »

No i to mi wystarczy by jakoś to objąć łepetyną. Dodatkowo nie zwróciłem uwagi ze wcześniej rozbieżności pomiędzy xtb a investing były dużo większe, po prostu nie patrzyłem na wykresy poza xtb do czasu rolowania.

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

Cześć,

Mam jeszcze jedno proste pytanie:
Czy jest możliwość, aby 2 platformy mt4 były jednocześnie zalogowane na tym samym rachunku na 2 róznych komputerach? (bez naruszenia stabilności działania żadnej z tych dwóch platform).
Napisałem półautomat, który miałby być zainstalowany na vps-ie i jednoczesnie logowalbym sie do tego samego rachunku z poziomu innego komputera i dodatkowo opróćz logowania zawierałbym transakcje.

Z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Oczywiście, nie ma z tym problemu, o ile masz ten półautomat poprawnie napisany tak, żeby się nie gryzło.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ