Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Skoro jesteś początkującym to przejście na klienta profesjonalnego/doświadczonego odpada.
Więc Twoim jedynym wyjściem jest wybór brokera spoza UE. Ale zanim to nastąpi, to jeszcze masz sporo czasu, i polecam pobawić się (intensywnie) na demie ;)
Kto wie, do wiosny może coś na rynku się jeszcze pozmienia.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Manta pisze:
26 sty 2020, 19:47
Cześć.
Planuję na wiosnę pobawić się trochę na foreksie i w związku z tym szukam jakiegoś pewnego brokera oferującego dźwignię 1:100 i wyższą. Czy możecie mi polecić coś wiarygodnego i działającego sprawnie?
Pierwsza sprawa to taka że ani waluty, ani CFD ani nic przez co możesz stracić hajsy nie jest zabawą, ale zapewne słowo zostało użyte bardzo ogólnie jako przygoda.
Napisz w jakim celu chcesz/potrzebujesz wysoką dźwignie? Czy jest to poziom zabezpieczenia, czy może możliwość zawierania większych zleceń, czy może szansa na większy zarobek? Ważne jest aby wiedzieć dlaczego chcesz wysoką dźwignię bo może do Twoich celów wystarczy broker z PL/EU, a może rzeczywiście Twoje rozwiązanie wymaga dużego lewara którego w EU nie dostaniesz..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Laru
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2019, 13:55

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Laru »

Cześć,

Na wstępie zaznaczę, że jestem początkującym graczem i nie wszystkie kwestie mogą być dla mnie oczywiste. :)
A mój problem jest następujący. Chciałam sobie założyć konto live na Oandzie. Zaczęłam od założenia konta demo aby zobaczyć jak u nich wszystko funkcjonuje. Puściłam kilka transakcji, min Eur/Pln, long, w cenie 4,2877, ze SL 4,2688. O 23.00 dostałam informację, że moja transakcja sięgnęła stop lossa. Patrzę na wykres i nie widzę. :D
Czy ktoś miałby pomysł czego nie wzięłam pod uwagę i dlaczego transakcja została zamknięta ? Na wykresie zaznaczyłam odległość ceny bieżącej od ustawionego SL na świeczce z 23:00 31 stycznia.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Strzelam w ciemno jaki mógł być scenariusz.

EUR/PLN - para "egzotyczna", cechująca się niską płynnością w godzinach wieczorno-nocnych. Na skutek rolowania pozycji o 23:00 nastąpiło rozszerzenie spreadu, które dosięgnęło Twój SL. Ale pewność będziesz mieć analizując dane z platformy transakcyjnej lub kontaktując się z obsługą klienta.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Laru
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 2
Rejestracja: 17 maja 2019, 13:55

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Laru »

Rozszerzenie spreadu to już jakiś trop. Faktycznie na parach egzotycznych spread może sięgnąć kilkuset pips? Często zdarzają się takie sytuacje? Miałam jeszcze otwartą pozycję usd/pln i tam nie było problemu. Przejrzałam cały system i nic.
Faktycznie podpytam infolinię.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Raposo ma rację, Ale nie tylko egzotyki cechują się szerokim spreadem w godzinie nocnej. GPB/USD u mnie od 23.00 (czasu PL) ma spread 30x większy niż normalnie i tak przez pare minut a potem z troszkę mniejszym do północy.
Zauważyłem u axi trader że pozycje są zamykane po obu stronach w koncie standart. Czyli zanim kurs dojdzie do SL przy pozycji BUY to już jest zamykana, przy koncie pro czy nie pamiętam jakie tam mają tego nie ma.
Więc kontakt z działem obsługi jest najsensowniejszy, i obserwacja platformy w godzinach nocnych dla sprawdzenia funkcjonowania
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
Anomalia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 1176
Rejestracja: 17 paź 2016, 20:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Anomalia »

Laru pisze:
31 sty 2020, 14:12
Rozszerzenie spreadu to już jakiś trop. Faktycznie na parach egzotycznych spread może sięgnąć kilkuset pips? Często zdarzają się takie sytuacje? Miałam jeszcze otwartą pozycję usd/pln i tam nie było problemu. Przejrzałam cały system i nic.
Faktycznie podpytam infolinię.
egzotyczne wspomnienia
(edytuję i zostaje link bo z wklejeniem odpowiedniego zdjęcia tu mam problem - zobacz zatem na rysunek 2 w zalinkowanym wyżej poście egzotyczne wspomnienia - widać jaki był chwilowy spread na u.try).
cajto napisał też o nieegzotyku:
GU

Kilkaset to nieczęsto w sumie, ale kilkadziesiąt na niektórych parach to częściej niż rzadziej.

Na marginesie, koledzy - dobrze pamiętam że w czarny czwartek spread na u.chf rozszerzył się do tysiąca pipsów?
Sophia: "Where do we draw the line?" ('18)
"Zostawiam też nowe pozycje na jutro.. tak nie za dużo, 60 lotów" (Ś44)
"Ciężko się gra 10 pozycji po 250 lotów- niewygodnie." (Ś44)

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Czarny czwartek to swoją drogą, ale to było ok. południa i skutkowało decyzją pewnych wysokopostawionych Panów ;)

W tej sytuacji, gdy nic się nie działo, to zapewne spread, który owszem, może rozszerzyć nawet do 100-200 pipsów na EUR/PLN. Raczej rzadko, raczej nie wszędzie (nie u każdego brokera w takiej wartości), ale może. I to wcale nie oznacza, że musi być równie duży na USD/PLN w tym samym czasie. Ale to support rozwiać może Twoje wątpliwości w 100%.
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Czy to normalne że różne konta u jednego brokera, ale na różnych serwerach mogą mieć inne wskazania wykresu? Znaczy cena (na wykresie) na moim koncie dojdzie do powiedzmy 1000 na koncie mojego brata do 1001 a na koncie mojej dziewczyny do 9998? Z tym że każdy z nas otwierał konto w innym czasie i każde z nas ma konto na innym serwerze, choć nie wiem czy to ma coś wspólnego..
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Tak, takie sytuacje mogą mieć miejsce (i mają ;) ).
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ