Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

raposo pisze:
21 paź 2019, 08:49
Co do IC Markets - nie ma tam ochrony przed ujemnym saldem więc jedyną protekcją jest instynkt samozachowawczy inwestora... ;)
ale szansa ze jakis australijski brok bedzie scigal kogos sadowanie zeby splacil debet jest bliska zeru :D zrobilem kiedys debet na danych u australijczyka i nikt nawet maila nie wyslal ze trzeba cos doplacic :564:

Robert1981
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2019, 20:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Robert1981 »

raposo pisze:
21 paź 2019, 08:49

Witaj,

Zależy co robiłeś przez te 6 miesięcy... ;)
Najlepiej odpal demo i popatrz czy sama platforma jest dla Ciebie intuicyjna, przejrzysta i wygodna w obsłudze. Pod względem ilości funkcji przebija wg mnie już kultowe MT4 i działa szybciej. Ale to też kwestia preferencji.

Co do IC Markets - nie ma tam ochrony przed ujemnym saldem więc jedyną protekcją jest instynkt samozachowawczy inwestora... ;)
Cześć,przez 6 miesiecy praktykowałem na xtb , ale jakoś nie dla mnie ta platforma . Demo na IcMarkets mam od dwóch miesięcy, otworzyłem już konto realne i bedzie pierwsza wpłata. Od samego początku uczę sie na startegi ichimoku.
Dziekuję za pomoc.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
atIanticos
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 22
Rejestracja: 19 gru 2019, 18:28

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: atIanticos »

Czy sa gdzies ogolnodostepne wykresy cenowe par walut? Wiadomo, iz im dalej siegajace wstecz oraz im czesciej probkowane tym lepiej, aczkolwiek przyda sie cokolwiek. Grunt aby byly w postaci umowziwiajacej obrobke danych, nie w postaci rysunku graficznego.
"Audaces fortuna iuvat" - Wergiliusz
Poprowadzę Twój rachunek. Szczegóły na priv

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

atIanticos pisze:
19 gru 2019, 18:41
Czy sa gdzies ogolnodostepne wykresy cenowe par walut? Wiadomo, iz im dalej siegajace wstecz oraz im czesciej probkowane tym lepiej, aczkolwiek przyda sie cokolwiek. Grunt aby byly w postaci umowziwiajacej obrobke danych, nie w postaci rysunku graficznego.
Są. Np. Tradingview.
Ale masz nawet MT4 (wystarczy wybrać demo i wpisać byle jakie dane):
https://forexclub.pl/metatrader-web/
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Orientujecie się jak dodać dźwięk do mt4?
Wskaźniki mają zazwyczaj standardowy dźwięk, a ja chciał bym do każdego instrumentu mieć inny aby po sygnale nie latać między wykresami tylko od razu wskoczyć na ten w którym coś się dzieje.
Dlaczego pytam o dodanie dźwięku? Bo chce aby to był dźwięk "zewnętrzny" czyli np. mój głos.

Od razu skorzystam z okazji i napiszę odnośnie tego co obiecałem odnośnie robotów i ich pracy ale nie wchodziłem w ten wątek. roboty ładnie dały zarobić, w pierwszych 3 tygodniach jeden zrobił 60% konta, drugi prawie 80% ale popełniłem podstawowy błąd, nie wypłacałem zysku, co spowodowało MC w jednym i stratę 80% całego kapitału w drugim. 80% dlatego że go wyłączyłem i z tych 20% co się zostało trochę odrobiłem już ręcznie.
Ciekawa lekcja, wrócę do tematu w przyszłym miesiącu, teraz koncentruje się na handlu ręcznie bo jednak robotowi trzeba też poświecić czas i go kontrolować
Ostatnio zmieniony 09 sty 2020, 10:46 przez dzikson, łącznie zmieniany 1 raz.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Kiedyś to robiłem... W MT4 masz katalog z dźwiękami - znajdź go i tam umieść swój własny, tylko w identycznym formacie co standardowe i najlepiej jakby nie zajmował zbyt wiele miejsca. Wtedy w kodzie wskaźnika możesz wskazać żeby to on się odpalał, lub idąc na łatwiznę - podmienić nazwę Twojego pliku na standardową ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Szukałem tego poprzez folder danych ale otwierając wszystkie zakładki nie zlokalizowałem żadnego pliku dźwiękowego typu xxx.wav stąd moje pytanie. Może le szukam? Lub nie powinienem szukać pliku .wav tylko czegoś innego?
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

dzikson pisze:
09 sty 2020, 11:00
Szukałem tego poprzez folder danych ale otwierając wszystkie zakładki nie zlokalizowałem żadnego pliku dźwiękowego typu xxx.wav stąd moje pytanie. Może le szukam? Lub nie powinienem szukać pliku .wav tylko czegoś innego?
Folder "Sounds".
On jest w innej lokalizacji. On jest w folderze instalacji MT4.
2020-01-09_114036.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Dzięki ninja, dodałem dźwięk ale pojawi się inny problem.
mt4 ma możliwość odtwarzania innych dźwięków pod warunkiem że są przypisane do czynności a nie danego instrumentu.. Czyli dana czynność ma dźwięk a nie każde ono osobno. Dodatkowo dźwięk wgrany do folderu instalacji który wkleiłeś pojawia się w oknie platformy (zdjęcie okna) ale nie mogę go wybrać, po wciskaniu ok, wraca do standardowego dźwieku powiadomienia.
Zależało i abym w funcie miał dźwięk przypisany do funta, w euro do euro itd
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

No bo to musisz sobie wskaźnik napisać, albo EA.
To tak samo z siebie nie zadziała.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

ODPOWIEDZ