Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Miejsce, gdzie początkujący mogą zadawać nawet najbardziej dziwne pytania.
Forex-trader
Gaduła
Gaduła
Posty: 187
Rejestracja: 13 lis 2017, 10:24

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Forex-trader »

Próbowałem grać na pałe wedle zaleceń Rafała i uwierz że właśnie g..no zarobiłem :D a głupia kreska na wykresie niejednokrotnie pokazała mi moment wejścia zawężając SL do kilku pipsów. Nie mówię że źle mówi Rafał, póki zarabia znaczy że jego metoda jest dobra, ale to się rzadko sprawdza.
z tego co pisal pare dni to kolejny (!!) rok jest na minus wiec hmmmmm skoro jego metoda przez ostatnie lata nie dziala to dowod na to ze at dziala czy nie? :roll: idzie sie pogubic


uzywalem automatow i prawda jest taka ze tyle samo sie narobisz jak nie wiecej tylko ze zamiast klikac na platformie w buy sell to kombinujesz ciagle co zrobic zeby ten automat robil to dobrze :D

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Forex-trader pisze:
19 paź 2019, 11:19
Próbowałem grać na pałe wedle zaleceń Rafała i uwierz że właśnie g..no zarobiłem :D a głupia kreska na wykresie niejednokrotnie pokazała mi moment wejścia zawężając SL do kilku pipsów. Nie mówię że źle mówi Rafał, póki zarabia znaczy że jego metoda jest dobra, ale to się rzadko sprawdza.
z tego co pisal pare dni to kolejny (!!) rok jest na minus wiec hmmmmm skoro jego metoda przez ostatnie lata nie dziala to dowod na to ze at dziala czy nie? :roll: idzie sie pogubic


uzywalem automatow i prawda jest taka ze tyle samo sie narobisz jak nie wiecej tylko ze zamiast klikac na platformie w buy sell to kombinujesz ciagle co zrobic zeby ten automat robil to dobrze :D
Strategia RZ działa raz na jakiś czas, tylko nie wiadomo kiedy? :D

Nie, no, automat zawsze robi to dobrze! Czyli, że wykonuje kod! Tylko, że rzadko kiedy zarabia!
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Cblondyn
Maniak
Maniak
Posty: 6615
Rejestracja: 03 sty 2011, 12:09

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Cblondyn »

dzikson pisze:
19 paź 2019, 10:38

Intuicja to chyba złe określenie, bardziej bym to nazwał doświadczenie które może wskazywać na możliwe punkty zwrotne, ale to i tak w końcowym etapie zawęża się do AT, która jest uważana przez niektórych za g..no wartą. Próbowałem grać na pałe wedle zaleceń Rafała i uwierz że właśnie g..no zarobiłem :D a głupia kreska na wykresie niejednokrotnie pokazała mi moment wejścia zawężając SL do kilku pipsów. Nie mówię że źle mówi Rafał, póki zarabia znaczy że jego metoda jest dobra, ale to się rzadko sprawdza.
Skoro AT nie działa jak niektórzy twierdzą (chętnie sie dowiem co to tak dokłądnie znaczy) to mam dla Ciebie dobra wiadomość. Używając narzędzi typu SR, formacje cenowe, świecowe itp. narzędzia AT nie jestes w niczym gorszy od tych którzy swoje decyzje inwestycyjne podejmuja w oparciu o ..... nie bardzo wiem tak do końca o co (moneta, kostka, fazy księżyca itp?) :)
Bo skoro AT nie działa to nie powinna mieć żadnego wpływu na końcowy wynik tradingu :d
Czyli skoro nie pomaga to i nie powinna szkodzić ;)

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeżeli coś nie może być naukowo potwierdzone statystycznym eksperymentem, czyli uznane przez czołowych specjalistów, że wyniki są powtarzalne na poziomie sigma 3, to zasadniczo takie coś może zaszkodzić.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

ninjaproject pisze:
19 paź 2019, 11:13
Proponowałbym myślenie, zanim ktoś coś napisze. Jeżeli dany kod wymaga optymalizacji, czyli ingerencji człowieka, to nie można takiego kodu nazwać "Robotem", bo jest to nielogiczne.
Mimo swojej pewności siebie w wielu wypowiedziach szanuję Cię, ale trochę powściągliwości nie zaszkodziło by :D
Określenie że proponuje się myślenie jest źle użyte, doinformowanie już bardziej. Zalecam w takim razie sprawdzenie znaczenia słowa "robot" jako całości. Można zaczerpnąć informacji w np. encyklopedia.pwn.pl lub też bardziej dostępna wiki (która nie zawsze ma pełne informację), a dla tych którzy powiedzą że wiki to gó..iane źródło zaznaczę że w przypadku gdy nie ma nigdzie dostępnych źródeł informację z w/w wiki info były już wykorzystywane w Sądach jako wiarygodne.
Forex-trader pisze:
19 paź 2019, 11:19
z tego co pisal pare dni to kolejny (!!) rok jest na minus wiec hmmmmm skoro jego metoda przez ostatnie lata nie dziala to dowod na to ze at dziala czy nie? :roll: idzie sie pogubic
idzie się pogubić, działa to co daje zarobić, jednemu AT drugiemu kryształowa kula. Inni jeszcze wystarczy że czytają fora:
https://comparic.pl/trader-z-forum-zaro ... opcyjnych/
Cblondyn pisze:
19 paź 2019, 16:20
Skoro AT nie działa jak niektórzy twierdzą (chętnie sie dowiem co to tak dokłądnie znaczy)
Ja myślę że złe wykorzystanie AT może przynieść odwrotny skutek, i wtedy sie krzyczy że AT jest złe..
Cblondyn pisze:
19 paź 2019, 16:20
to mam dla Ciebie dobra wiadomość. Używając narzędzi typu SR, formacje cenowe, świecowe itp. narzędzia AT nie jestes w niczym gorszy od tych którzy swoje decyzje inwestycyjne podejmuja w oparciu o ..... nie bardzo wiem tak do końca o co (moneta, kostka, fazy księżyca itp?) :)
Bo skoro AT nie działa to nie powinna mieć żadnego wpływu na końcowy wynik tradingu :d
Czyli skoro nie pomaga to i nie powinna szkodzić ;)
Kłócił się nie będę bo AT wykorzystuje na codzień :564:
ninjaproject pisze:
19 paź 2019, 16:32
Jeżeli coś nie może być naukowo potwierdzone statystycznym eksperymentem, czyli uznane przez czołowych specjalistów, że wyniki są powtarzalne na poziomie sigma 3, to zasadniczo takie coś może zaszkodzić.
Temat rzeka, każdy z nich podważał teorię czołowych specjalistów w danym okresie, lub wymyślał nową która była olewana;
https://www.polityka.pl/galerie/1722034 ... racje.read
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Awatar użytkownika
ninjaproject
Maniak
Maniak
Posty: 4944
Rejestracja: 30 lip 2019, 13:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: ninjaproject »

Jeżeli uważa kolega @dzikson, że definicje encyklopedyczne są stosowane w tym, tutaj dyskutowanym tradingu na wykresach zmienności cen instrumentów finansowych, szczególnie w Polsce, to kolega rzeczywiście jest mocno niedoinformowany. Chociażby to forum jest pełne nielogicznych i błędnie stosowanych pojęć, które zgodnie z definicją encyklopedyczną znaczą coś zupełnie innego, często nijak niezwiązanego z wykresami. W wypadku "robota", to dla platformy transakcyjnej Meta Trader nazywa się taki kod "Expert Adviser", w skrócie "EA". Przez pojęcie "robot" rozumie się EA, które zawiera i zamyka transakcje automatycznie bez udziału człowieka. Jeżeli to człowiek decyduje i modyfikuje parametry takiego EA, to możemy ewentualnie nazwać takie EA pseudorobotem, albo pseudoautomatyczną strategią.
Dodam, że wszelkie próby optymalizacji kodu są próżne, ponieważ optymalizacja do warunków w danym historycznym okresie czasu nie ma zupełnie nic wspólnego z zachowaniem rynku w dowolnym przyszłym okresie.
Trejder, Mentor/trener, aka. Dadas, fx-technik, obecnie ninjaproject.
Programuję wskaźniki i EA do MetaTrader 4/5.

Awatar użytkownika
dzikson
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 426
Rejestracja: 05 cze 2019, 18:48

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: dzikson »

Więc może źle odczytałem Twój przekaz słowa "robot" jako ogół 8) bo logicznym jest że w każdej sytuacji/dziedzinie będzie to słowo odnosiło się do innego wykorzystania, nie mniej jednak określenie robot jest używane przez znaczną część świata i póki się to nie zmieni to komunikacja z kimkolwiek jest uproszczona poprzez użycie zwykłego słowa "robot" który większa część interpretuje w ten sam sposób na wspomnianym rynku.

Z całą pewnością masz rację, dane historyczne nie oddadzą tego co będzie, ale w znacznym stopniu mogą ułatwić pewne ustawienia jako punkt wyjściowy. Bez tych danych praca była by bardzo utrudniona.
Od siebie mogę napisać, że jeśli robo (lub strategia półautomatyczna jak kto woli ;) ) zarobi mi 100% kapitału to wrzucę tu (lub w odpowiednim dziale) informację z potwierdzeniem, jeśli zjedzie mi kapitał też napiszę :564:
"Dla każdego inaczej wygląda kawałek nieba, własna sieć odrzutowców kontra pół chleba.."
RR Brygada

Robert1981
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2019, 20:15

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Robert1981 »

Cześć. Czy IC Markets z platformą cTrader dla poczatkującego z 6 miesiecznym doświadczeniem jest ok? I czy chroni przed saldem ujemnym?

Dziękuję.Pozdrawiam

Beginner001
Bywalec
Bywalec
Posty: 19
Rejestracja: 14 paź 2019, 03:53

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: Beginner001 »

dzikson pisze:
19 paź 2019, 10:38
Odniosę się tylko do tej części wypowiedzi. Nie dość że można kupić (w dużej części buble do tracenia a nie zarabiania), ale można zarabiać na darmowych :569: Zapoznaj się z działem o robotach na tym forum, paru userów piszę co takie darmowe roboty potrafią. Podstawowa zasadza, umiejętność ustawienia i optymalizacji.
Ja miałem czekać do poniedziałku ale odpaliłem już robo z czwartku na piątek i po pierwszym dniu jestem zadowolony. Obecnie przez dzisiejsze posiedzenie wyłączyłem i pozamykałem wszystkie swoje pozycję i pozycję robota ze względu na możliwe duże luki które mogą się pojawić...

To co raposo piszę dokładnie wiążę się z jednym punktem który wymieniłeś jako słabość: chciwość :564:
Dzięki za cenną wskazówkę.
Nie wiedziałem, że tematyka darmowych robotów jest tak rozwinięta, w pierwszej kolejności przetestuje swoje własne pomysły, a jeżeli nie wypalą to być może zainteresuje się tymi dostępnymi za free.

Awatar użytkownika
raposo
Moderator
Moderator
Posty: 9979
Rejestracja: 22 wrz 2006, 22:10

Re: Wszystkie pytania dozwolone-Dla początkujących Forexowców

Nieprzeczytany post autor: raposo »

Robert1981 pisze:
20 paź 2019, 20:21
Cześć. Czy IC Markets z platformą cTrader dla poczatkującego z 6 miesiecznym doświadczeniem jest ok? I czy chroni przed saldem ujemnym?

Dziękuję.Pozdrawiam
Witaj,

Zależy co robiłeś przez te 6 miesięcy... ;)
Najlepiej odpal demo i popatrz czy sama platforma jest dla Ciebie intuicyjna, przejrzysta i wygodna w obsłudze. Pod względem ilości funkcji przebija wg mnie już kultowe MT4 i działa szybciej. Ale to też kwestia preferencji.

Co do IC Markets - nie ma tam ochrony przed ujemnym saldem więc jedyną protekcją jest instynkt samozachowawczy inwestora... ;)
ForexClub.pl
- Forex Club Tools
- Program Podatek 7.0
- RABATY PROWIZJI
| IC Markets (-21%) | Tickmill (-10%) | XTB (Pakiet książek) | Dukascopy (narzędzia do JForex) | LMAX (-20%) | FxPro (do -15%)

Zapraszamy do kontaktu

ODPOWIEDZ